Zhnilý výfuk?

Od: Datum: 28.06.15 11:19 odpovědí: 6 změna: 28.06.15 23:09

Ahoj,mám asi prorezlý výfuk,mám to trosku turbíčko,hlavně když přidám plyn a je to tak do 1500 otáček...mechanik říkal,že žádna díra tam není,je prý možné,že to může být v nějakých spojích?či co?co stím,mám stím jezdit nebo koupit nový výfuk?nebo co radíte?jedná se o suzuki swift,1,0,rok 1998...co radíte?děkuji...jaké jsou nejhorší scénaře?(už jsem jednou měl totálně prolezlou trubku u výfuku a dojel jsem jen jen tak tak,bo to byl řev no hrůza)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.15 12:12

Dobrý den,taky je možné,že uvnitř tlumiče-buď zadního nebo středního dílu odešla nějaká přepážka,čímž se zyýšil celkový hluk.Pokud mechanik neshledal žádnou netěsnost,jezdil bych s tím,kdyby byl problém na STK,potom vyměnit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.06.15 12:22

tak tedka jsem jel a už je asi před smrtí,toje hukot jak svina,takže myslíte,že mám zkusit koupit nový?

Datum: 28.06.15 13:04

Každopádně si připravit nový.Zrovna včera jsem jej měnil trubku.před lety jsem koupil nejprve trubku a pak celý /trubka a tlumič-výhodná cena/ ovšem ta výhodná cena byla jen na tlumič-ten je OK snad díky tomu,že jsem vrtnul malou dírku v nejnižším místě,ale trubka díky tomu že se vařila na KAT byla ve spojích totál,2x upadla,tak uvidím jak dlouho vydrží včera daná s nesvařovanými spoji!

doplněno 28.06.15 13:44:

V Kellyšové udávají u Starline kolem 2000kč-koncový díl výfuku a Walker za 4000 a něco-zadní tlumič výfuku.Na moje u nich trubka+ tlumič kolem 4000 bez mointážních dílů,koupil jsem před lety na Aukro za cca2000kč se sponami a závěsy!Můj názor a zkušenost říká že drahý a relativně kvalitnější vydrží max jen o rok déle než levnější ale za dvojnásobnou cenu!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.06.15 13:33

kolik stojííí zhruba?

Datum: 28.06.15 14:01

Zdravím,
jednoduhá kotrola jestli máte ve výfuku díru nebo jestli jen upadla vnitřní přepážka je, když nastartujete motor a vzadu ucpete výfuk. Pokud motor chcípne, upadla přepážka, pokud nechcípne, je ve výfuku díra (nebo propouští spoj).
Díru ve výfuku lze zavařit, s upadlou přepážkou v tlumiči si už tak snadno nepiradíte, protože se musí otevřít obal tlumiče, zavařit přepážka a pak opět tlumič uzavřít (zavařit), což už předpokládá určité vybavení nářadím a zkušenosti se svářením.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.06.15 23:09

Ahoj. Dneska, nějaké velké ováření autogenem, už asi nikdo nezažije. Asi by ten spotřebovanej plyn nikdo nechtěl platit. A ta oprava by stejně byla jen na chvíli. Rozhodně doporučuji vadný díl vyměnit. Dírami v soustavě výfuku, stoupá spotřeba paliva. A není to jen o nějaký litr.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.