Pneu hlučnost

Od: Datum: 24.06.15 06:57 odpovědí: 3 změna: 25.06.15 19:51

Dobrý den Na autě mám namontované pneu Barum Brilantis. Chtěl bych se zeptat pneu jsou hlučné chovájí se jak kdyby byly přehuštěné. Je možné že jsem jich koupil a byly dlouho na skladě a jsou staré? Je na pneumatice někde vyznačen rok výroby?. Čím to muže ještě být co jsem popisoval? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy
Datum: 24.06.15 07:16

špatným asfaltem, jinak je na pneu obdélníček nebo jen číslo, které určuje konkrétní týden a rok výroby, např. *2313*

Ohodnoceno: 0x

Od: jinx®
Datum: 24.06.15 07:38

BARUM mal problem s pneu BRAVURIS prvej generacie-potvrdene v pneuservise.Osobne mam skusenost s Bravuriskami velmi zlu.Od rychlosti 60km/h hucali ako stary autobus s hlucnym diferencialom.Na dezene sa po stranach vytvorili take schody ktore bolo citit prejdenim rukou.Kedze je to smerovy dezen nebolo mozne zmenit rotaciu aby sa problem eliminoval.Nakoniec som predal 3-4mm sadu pneu za 20 euro.Zobral to chlapik co siel predavat svojho Megana a potreboval tam pneu kvoli rozmeru co mal zapisane v TP.Inak mu to bolo jedno.

No a teraz k tym BRILLANTISOM.Odjazdil som asi 90% kilometrov na BARUM roznych od OR34,OR35 (neskor Matador MP5),OR37,Brillant,Polaris,Brillantis.Vacsinou dobra konstrukcia az na OR34-to bola vyslovene zla guma,Teraz mam BRILLANTIS s datumom 17/07 a 09/07 vpredu a Brillant 36/04 vzadu.Takze otazka je co je podla vas stara guma?Isteze toto uz asi ano.Zatial nepozorujem ziadne zmeny pneu sa odvaluju rovnomerne a na svoj vek sa drzia v pohode.Davam im tak 15-20 tisic km a pojdu na zberny dvor.

Skuste zmenit rotaciu pneu mozno prave su tam tie schody,Mozno ste mali ovela tichsie pneu predtym a hlucnost Brillantisov je ich vlastnost.Mozno je na niektorej vadna konstrukcia-to odhalite vylucovacou metodou,alebo to zisti pneuservis.Inak neviem ako huci prehustena pneu-to mi je novinka.Lebo standardne ich mam trosku prehustene-kvoli opotrebeniu.Co sa tyka veku ten si pozrite.Ak ste kupovali cez inzerciu tak je dost mozne ze vas niekto s tym vekom poriadne "natiahol"

http://www.pneumatiky.cz/info/oznaceni-dot.html

Od: meartlol
Datum: 25.06.15 19:51
Ty schody na dezenu nejsou vadou pneu nybrz pretezovanim auta. Je to napsane dokonce i v kazdem manualu k autu. Barumky samy o sobe nejsou spicka takze by s tim spotrebitel mel pocitat a necekat od toho zazraky. Ja tez jezdim na barumkach a vypozoroval jsem horsi chovani za mokra. Mam sadu letnich barumek se vzorkem 8mm na fabii stare pres 10 let na auto bych takhle stare gumy nedal mali nekdo zajem o ziletky 165/70r14 z brna za odvoz rad je venuji. Jinak co se hlucnosti tyce tak nevim mo prehusteni nic neresi. Spis vybrat jiny dezen s mensimi mezerami. Prehusteni pouze zvysi opotrebeni ve stredu pneu a snizi adhezi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.