Hadice pod hlavní děla

Od: Datum: 22.06.15 18:51 odpovědí: 9 změna: 22.06.15 21:44

Zdravím poradce i substituty. Kolega, velký to fanoušek vojenství a armádní techniky, se mě tázal, k čemu by mohla sloužit "hadice" pod hlavní ruského děla A-190. Je zde nadšenec, jež by měl tušení, whats it? Děkuji a pokuste se prosím nebýt třeskutě vtipní. *jasne*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 22.06.15 18:57
avatar

Dobrý den, odhadnu to, že to není hadice, ale kabel. A zřejmě pro nějaké čidlo (možná pro zjištění teploty na konci hlavně). Zdravím!

doplněno 22.06.15 21:37:

Nějak si nedovedu představit, že by palebná síla této superzbraně byla závislá na jedné gumové hadici (byť je zřejmě uvnitř kovová). To by tu střelbu "zrušil" jeden odvážný partyzán.

Řekl bych, že to tam sice je (a je to tak lepší), ale to dělo by vystřelilo i s poškozenou hadicí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 19:23
avatar

Kabel k čidlu to asi nebude, protože to by musel být kabel jak do Temelína a k čidlům se požívají kabely o daleko menším průřezu. Mě napadá zpětný odběr plynů - i když na to by hadice příliš nehodila, notabene na konci laufu, kde už toho příliš neodebere. Pak by to mohlo být vyplachování hlavně stlačeným vzduchem - používají to i tanky, aby se posádka ve věži neudusila zplodinami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 19:17

Já to vidím, že je to hadice na hydrauliku.

Jsou tam matice a zalisované koncovky a na místě ukotvení průvěsu jsou zase matice a zalisované koncovky. To se v kabelové technice nedělá. Tam je pravidlo, čím méně spojů, tím méně možností poruchy.

Podle té lesklé části to vypadá na nějaký způsob hydraulického tlumení zpětného rázu děla. Ale jestli ta hadice souvisí nějak s tlumením, to nevím.

Vojenské technice se nevěnuju a musel bych to vidět a rozmontovat, z čehož by majitel asi radost neměl

Ať zkusí kolega napsat někomu do Ruska, a nebo se spojit s někým z armády. Pokud to není tajné, tak snad dostane odpověď.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 22.06.15 20:18

Kolega je podivný fanoušek vojenství a armádní techniky, když si to neumí najít, byť i na ruských webech, ruština ... Najde i střelbu, i na jůtů. Je to hydraulika..., zajímavé je, že ne při každém výstřelu je ohnívý výšleh. Одновременно специалистами ЦНИИ «Буревестник» проведено усовершенствование конструкции артустановки, касающееся перевода на современную элементную базу электро-, гидрооборудования и аппаратуры системы автоматического управления комплексом. Эти изменения способствуют повышению надежности работы системы.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janplinto*
Datum: 22.06.15 20:20

Kolega bohužel nemá internet, proto se ptal mě. Dík za odpověď.

doplněno 22.06.15 21:12:

Četl to v nějakém časáku o vojenství. Jednalo se o korvetu Stěreguščij, která má dotyčné dělo ve výzbroji.

Od: buss
Datum: 22.06.15 21:02

Je to možné, jak shání info? Tož mu poraďte, ať si zajde do knihovny...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 21:26
avatar

Dobrá, tak ta hadice je hydraulika - takže dejme tomu, že přivedu na konec laufu hydraulickou kapalinu pod tlakem . Ale proč? K čemu to bude dobrý?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: virgill
Datum: 22.06.15 20:26

hosi priznejte se kdo je "pochod ve stinu"? :D
ja si myslim ze to souvisi s plyny po vystrelu mozna aktivni protizaslehovy system..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 22.06.15 21:44

Zdravím, dle všeho (lepších foto na netu) je to pneumatické ovládání zákluzu (zpětného pohybu hlavně). Na větších fotkách je vidět i píst na hlavni. Hydraulický systém to nebude, protože hydraulika je na zákluz dle mě pomalá a prostě se tam nehodí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.