Umytí favorita ze vnitř

Od: Datum: 21.06.15 13:43 odpovědí: 17 změna: 22.06.15 11:36

Dobrý den, chtěl bych umýt fáčko zevnitř, hlavně přístrojovku a palubku, kámoš s tím jezdil rok po stavbách a je to pořádně zašpiněné, vlhkým hadrem mi to moc nešlo, myslíte že to vydrží když vnitřek pořádně vydrhnu houbou s jarem a pak narychlo opláchnu zahradní hadicou? prý by to mělo vydržet, ale nevím co na to eletronika, i když jí moc ve fáčku není. Na sedadlech je omyvatelná látka takže to by nevadilo. Ale nechci fáčko ještě zničit, má najeto jen 50 000 km, ta kse radši ptám. Nebo jak jinak to umýt? čističe jsem zkoušel, ruzné pěny a pasty, ale to se furt mazalo a nic z toho.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.15 14:31

Neni dobrej nápad umývat hadicí. Jsou tam svazky a relátka. Sedačky - dají se vyndat.. 4 šroubky

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.06.15 14:32

Jestli je to zníčený, tak dát jinou palubku.. Nebo aspoň ten kastlík a nad budíkama

Od: jmlc®
Datum: 21.06.15 14:34

takto?

Od: koos
Datum: 21.06.15 14:57

tak takto ne, na videu je vapka to by nepřežilo to je jasné, myslel jsem slabý proud vody, ale asi by to fakt nedalo to fáčko

Od: vklus
Datum: 21.06.15 15:27

Tady ale nejde vůbec o sílu proudu vody, ale o vodu jako takovou. Vem hadr a kýbl a do kýblu vodu se saponátem a drbej. Na hadici se vyntentuj pokud pak sem nechceš psát dotazy proč nejde to či ono. Navíc máš za palubkou všelijaké filcáky co ti krásně nasají vodu jako houba.

Datum: 21.06.15 15:56

Oplachovat palubku v (jakémkoli) autě zahradní hadicí? *bzum*

Od: vklus
Datum: 21.06.15 16:48

Jsem si vzpomněl a našel i video kde je vidět, že nejen babu to napadne, ale i cikorku

Datum: 21.06.15 18:09

ty srandysto*bzum*

Od: ctenar
Datum: 21.06.15 20:32

Zkusil bych mydlovou vodu, kartacek na nehty a houbicku na nadobi, ktera ma na jedne strane tu drsnejsi vrstvu. Jestli to nebude dost ucinne, tak zacit odsroubovavat dily, pripadne az celou palubku a pak to klidne vzit i tou WAPkou, zahradni hadici nebo proste jen vice vody az to bude mimo auto.

Od: koube
Datum: 21.06.15 21:01

A proč tu palubní desku nerozmontuješ? Stejně tak proč nedemontuješ koberce? Stačí vymontit přední sedadla (jedno drží 4x šroub atypický M7 co se skoro nedá sehnat, tak je nestrhej a použij správnou velikost křížového šroubováku. Pak za ručkou sundej zámky pásů od podlahy (tam to jde ztuha a je potřeba šplíchnout od podvozku z druhé strany WD-40 ty šroub skrz u výfuku). Koberec snese silné namočení a dobře schne na prádelní šňůře cca za 4 hoďky na slunci jak pepř suchý a voňavý.

Palubku drží zespodku šroubky a pak seshora sundáš nejprve vypínače (celé ty plasty, pak ten tácek, volant a plastové sloupky. Volant jen matka na 22 klíč gola a pak při zamčeném volantu tlač do stran nalevo a napravo při zatočení, šplíchni na střed wd-40 a tahem k sobě sundáš. Pak budíky a zezadů náhon. Pomůže jeho odpojení od převodovky pokud nemáš malou ruku a pokud nejde tak u převodovky i s pastorkem na 9 klíč ten šroubek vedle a je to (tahej z citem a uvolni točením s tou příložkou do stran celým náhonem a stříkej na to to wd-40)

Schránku spolujezdce rozeber na díly a pak šroubovákem ze strany vypač z toho horního žlábku. Zbytek šroubů uvidíš.

Je to jednoduché a uděláš to pečlivě.

Když to proleješ hadicí, tak se s fávem rozluč. Voda vše napadne a zrezne podlaha,spojovací šrouby a zaoxidují konektory el. svazku a bude blbnout elektrika a pak hurá kovošrot a jsi bez auta natošvec!

Jen pako myje auto hadicí zevnitř. Asi moc rozumu v životě nepobíráš...

Od: koos
Datum: 21.06.15 22:53

Díky za poradění, nezlobte se na mě, nechcu fáčko zničit, už jsem si na něj zvykl, vcelku dobře se s ním jezdí, akorát nemá posilovače řízení. jen sem se ptal jestli by to nevydrželo, zvenku je to samý plast, ale máte pravdu nateklo by to do kabelů co jsou pod volantem od páček, a i jinde, zkusím to zítra tím jarem nebo mýdlem, když to budu umývat mokrým hadrem vydrží to, nebo jen vlhkým, at to teda neutopím? dostal sem to od známého na to abych se vyjezdil, než si pořídím lepší nové auto, díky moc

Datum: 22.06.15 01:07
Když jsem kupovala auto, bylo ve stavu, že by se jeden štítil na cokoliv sáhnout. Všechno okopané, zablácené, na plastech nalepen všelijaký bordel, všude psí chlupy, kamínky, gumový kobereček u řidiče roztrhaný na kousíčky... V první fázi jarová voda a kartáč/ek, v druhé fázi čistič plastů a pryže od Velvany ( http://www.velvana.cz/autocleaner-cistic-plastu-a-pryze/produkt/). Nebát se s ním nešetřit, nechat třeba přes noc a potom utřít do sucha. Od té doby mi každý říká jakou mám voňavku *andel* Teda sedačky šly samozřejmě také do pucu *smich*

Od: ctenar
Datum: 22.06.15 02:15

Jak jsi vycistila sedacky?

Od: jmlc®
Datum: 22.06.15 07:35

Sedačky se dají vytepovat - kdo nemá možnost doma, může za pár stovek nechat u firmy. google je mocný

Datum: 22.06.15 11:08

Mám čalouněné. A ač mě to samotnou překvapilo, stačilo mi vzít je nejdřív kartáčem na sucho, pak kartáčem s jarovou vodou, nakonec po uschnutí obyčejný čistič čalounění od Coyote za pár Kč ( http://www.am-autochemie.cz/editor/image/produkty1/tn_zoom_CY-1031370003.jpg?110410) a vypadají taky jako nové *nevi**smich* A to jsem původně chtěla nechat celý interiér vyčistit profi firmou, protože se mi do toho ani trochu nechtělo *smich*

Ohodnoceno: 1x

Od: mp
Datum: 22.06.15 03:12

Když jsem měl prvního Favorita v.r. 1989, tak jsem byl král silnic. Ale hadici bych teda nepoužil. A nedovedu si představit ten nájezd 50000 km. Sám jsem jezdil tak 25000 km ročně. méně zatížené auto tak 12000 km ročně. Ostatní jsou jen pohádky pro naivy. A služební Passat? Ani se neptejte.

Datum: 22.06.15 11:36

Syn čístí autointeriery čističem na koberce a čalounění Kärcher.Lze to objednat na Webu nebo půjčit v půjčovně.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.