1.6 TDCI - třepání motoru při vypnutí

Od: Datum: 20.06.15 21:24 odpovědí: 1 změna: 21.06.15 09:43

Zdravím,

koupil jsem ford mondeo 2008 s motorem 1.6 TDCI 80kw. Auto zatím vypadá v dobrém stavu, ale jediné co jsem si všimnul, že motor při startování a vypínání se docela silně zatřese. Jde to jako by ze strany spolujezdce. Na volnoběh motor nejde vůbec cítit. Je naprosto v klidu. Silentbloky vypadají ok. Co by to jiného mohlo být? Kdysi jsem četl něco, že by to mohla dělat "chcípací" klapka, ale to by nedělalo při startu ne? A pak taky setrvačník, ale ten vypadá taky v pohodě. Auto při prudké akceleraci a puštění plynu netrhá. Při volnoběhu žádný hluk neslyším a ani při šlápání spojky se mi nezdá, že by bylo něco se setrvačníkem.

Nebo je to prostě normální vlastnost motoru, že se silněji zatřese při startu a vypnutí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.15 09:43

Porucha dvouhmotového setrvačníku se při prudké akceleraci nepozná. Pozná se to právě v nízkých otáčkách při rozjezdu - chod motoru je nepravidelný - auto "cuká". Domnívám se, že to bude Váš problém, Mondeo jsem také měl a dvouhmoťák jsem měnil včetně celé spojky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.