Ekodaň osvobozeno ano/ne?

Od: Datum: 18.06.15 06:59 odpovědí: 7 změna: 18.06.15 19:54

Dobrý den, Koupil jsem vozidlo. Ve velkém TP mám napsané 2 věty.
29.11.2012 ORV Č. UAK 209792
29.11.2012 OSVOBOZENÍ OD POPLATKU NA PODPORU SBĚRU A ZPRACOVÁNÍ AUTOVRAKŮ DRŽITELKA PRŮKAZU ZTP.
To osvobození od poplatku mají namysli ekodaň? Pokud ano , týkalo se to pouze té majitelky? Nebo už je to auto osvobozené pro všechny další vlastníky? První majitel byla paní (ZTP) druhý majitel pouze vozidlo odkoupil , opravil a následně odprodal mě.
Potom bych se chtěl zeptat. Vozidlo není odhlášené na mě. Při koupi mi prodejce napsal pouze plnou moc abych si mohl vozidlo přihlásit sám. Jde o to že ta plná moc je trošku staršího data. Konkrétně Konec roku 2013. Může to být problém na ůřadě při pokusu o přihlášení vozidla?
Moc děkuji za jakékoliv informace.

doplněno 18.06.15 07:02:

Ještě bych dodal že se jedná o neověřenou plnou moc. Byla sepsaná na kus papíru v restauraci. Někde píšou že je potřebova ověřená někde že stačí neověřená. Už tomu fakt nerozumím. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.15 07:03
Vy jako další majitel při přepisu budete platit pokud nemáte ztp tady se to řešilo už mnohokrát p.S je potřeba ověřená plná moc
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 10:44
avatar
Ano ekovýpalné budete muset zaplatit!plná moc Vám stačí neověřená a klidně si ji můžete sepsat dám na jméno dané osoby.toto auto je v tzv.polopřevodu (dle data PM) a proto stačí jakákoliv plná moc.jen to musíte dopřevést na sebe do konce tohoto měsíce.jinak auto zanikne a nepůjde vrátit do provozu!
doplněno 18.06.15 21:20:

Petře,podívejte se do skenu mého TP a sdělte kdo je na místě označeném písmeny A B C.

Pokud je na místě A a C osoba od níž jste vozidlo koupil= není v polopřevodu a tato osoba spolu s Vámi má povinnost převést MV do 10 dnů od prodej a za neuskutečnění hrozí pokuta až 50 000kč -pro oba!Jinak v tomto případě apř ztratíte značku a co stím? Pro vás neřešitelní situace nebo Vy nesmíte s vozidlem papírově manipulovat!

Pokud je v tp jen osoba B a Vy jste koupil od od osoby jež není v TP-viz výše=problém a třetí variant může být obdobnáněkdo na pozici A,někdo na pozici B a C prázdné=polopřevod a pokud jste koupiul od B nemusí být PMale pokud od osoby jež není v TP musíte mít PM ale neověřenou jakoby od osoby poslední psané v TP na pozici B

STAČÍ?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrskalica
Datum: 18.06.15 12:24

Děkuji za odpovědi. človek co mi ho prodal je ale pořád napsaný ve velkém i malém TP. On ho vubec neodhlásil na mé jméno. Já jsem mu za něj dal jenom peníze , podepsal kupní smlouvu na auto a příhlásil si na sebe povinné ručení. Nebo se to bere tato situace taky jako polopřevod?..
Když mě zastaví PČR furt řikám že to mám pujčený oni maximálně ověřej jestli není kradené a jedu dal. Jediný co nemůžu tak ho prodat dokud bych nebyl právoplatným vlastníkem. Což se ani nechystám protože až to někdy dojezdí půjde rovnou na likvidaci. Jen nevím jestli auto zlikvidujou jen na kupní smlouvu nebo ne. Nevíte? A i když ho zlikvidujou tak stejně musím z SPZtkama a z protokolem o likvidaci na úřad. Vyřaděj ho s provozu na základě kupní smlouvy a protokolu i když nebudu v zapsanej v TP? Děkuji velice za odpovědi

Od: petrskalica
Datum: 18.06.15 12:33

Popř. Dá se nějak jinak zbavit odpovědnosti platit povinné ručení kromě prodeje auta , nebo jeho likvidací a vyřazení s provozu úřadem? Nějakou mezevou v zákoně? Hezky po česku?... Samozřejmě vše legálně ..

Od: mzxy*
Datum: 18.06.15 16:22

Původní vlastník + Vy se vystavujete riziku uložení sankce 0 - 50 tis. Kč. časem se na Vás oba přijde a pak budete platit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 19:40

Ahoj. Zvláštní situace. Taky bych to chápal jako zápujčku vozu. Vše je na původním majiteli a pokud mᚠplacený povinný ručení a prováděná STKáčka, nemuselo by tě nic trápit. Až tě přestane bavit to auto mít, tak mu ho jen odvezeš, případně nechᚠněkde stát a papíry pošleš majiteli. Vše další bude na něm. Zboří tohle někdo? A ekovýpalné na tebe ani nedosáhne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 19:54
avatar

Petře, pokud jsem Vás dobře pochopil, vozidlo jste koupil, je tedy právně Vaše.

Kdo je v techničáku uveden na posledním místě? Osoba ZTP, prodejce nebo kdo?

Pak bude rada relevatní, jinak jen spekulujeme.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.