Auto v polopřevodu - nový zákon

Od: Datum: 15.06.15 14:15 odpovědí: 12 změna: 15.06.15 19:35

Dobrý den,

kličku v zákoně s polopřevodem jsem zde osobně již řešil, bohužel je nutné automobil do konce tohot měsíce dopřevést jinak auto zanikne. Moje otázka však zní - lze stále využít na 1. převod osobu s ZTP a druhý převod provést na sebe a neplatit poplatek za EKO? Slyšel jsem že už toto možné není ale rád bych si tuto informaci prověřil.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.15 14:22
Ne není to možné.Osobně jsem to.zde již jednou psal,pkd bys hledal- najdeš to! Každý první převod po osvobozeném převodu ( dědictví,ztp...) je zpoplatněn.osvobozeny jsou viz výše a zatím.ty vozy,kde je poplatek a byl již zaplacen - uvazuje se o každém zpoplatněném+ navýšení o jednu normu výš!
Ohodnoceno: 0x

Od: mzxy
Datum: 15.06.15 14:40

Výběr ekodaně po 1.1.2015 nemá oporu v zákoně, protože úkon "přeregistrace" na který se v tomto případě zákon o odpadech vztahuje novelizovaný zákon 56/2001 Sb. NEZNÁ. Vyhláška která tento pojem upravovala byla dne 31.12.2015 ZRUŠENA. Ale klidně to zaplaťte.

Ten kdo se přihlásí do registru po ZTP bude platit, ale ten následující nic platit nebude, a to ani v případě že ten, kdo se přiihlašoval po ZTP nebyl osvobozen ale vzhledem k dobovému znění zákona o odpadech ( do 1.10.2012) se povinnost k platbě neposuzovala...

Netvrdil bych že šlo o trik, bylo to PORUŠENÍ zákona...

Ohodnoceno: 2x

Od: layborrr
Datum: 15.06.15 15:00

mzxy - trošku ti ujelo datum nebo žiješ v jiné době? *blee*

píšeš - Vyhláška která tento pojem upravovala byla dne 31.12.2015 ZRUŠENA

Datum: 15.06.15 16:41

máš pravdu lejbr byla zrušena k 31.12.2014...

Od: dzon
Datum: 15.06.15 15:02

mzxy: Znamená to tedy že mám auto dopřevést na sebe a odmítnout zaplatit Ekologickou Daň? nebo jak toto funguje? Nemohou to po mě poté nějak vymáhat?

Děkuji za odpověď!

Datum: 15.06.15 15:05
Vymáhat to nemůžou, pouze ti to nepřihlásí. A ve finále buď to zaplatíš nebo ti to koncem mesice zruší.

Datum: 15.06.15 15:29

Tak proč mxyz vůbec zmiňuje možnost nezaplacení, když mi potom vlastně auto zanikne protože ho nemůžu dopřihlásit...?

Datum: 15.06.15 16:16
Zkusit to muzete, ale myalim, ze min. dopravy si bude trvat na svym..

Datum: 15.06.15 16:46

DŽON

myslel jsme že umíš číst, naopsal jsem to snad dostatečně jasně, pokud zákon o odpadech umožňuje vybrat ekodaň při přeregistraci, ale o přeregistarci od 1.1.2015 nejde, nelze ekoda%n vybrat...zákon to neumožňuje...

že to na úřadch vybírají je jiná věc...je to kvůli lidem kteří nic nechápou a beze slov zaplatí...( říkejme jim džonové)

úředníci musí vědet že je to protiprávní ale mlčí se o tom , až do doby než to někdo odmítně zaplatit a úřad to bude muset přihlásit...nebo PÍSEMNÉ žádost zamítnout...

Od: dzons
Datum: 15.06.15 18:51

Má někdo osobní zkušenost s tím co píše mzxy? Teorie fajn ale zajímalo by mě jak toto uplatnit v praxi. Hádat se s úřednicí na přepážce ať to přihlásí že nic platit nebudu a chtít po ní případně písemné vyrozumnění zamítnutí se kterým bych poté šel k soudu... a mezitím by mi auto zaniklo... nevím nevím ale to mi lépe výjde zaplatit 3000,- a dál to neřešit.

Datum: 15.06.15 18:57

Džony na tebe neplacení Eko výpalného neplatí,ty musíš zaplatit neboť budeš dokončovat úkon započatý před 1.lednem 2015! Chápeš?

Neplacení nemá oporu až od úpravy platné od 1.1.2015!

doplněno 15.06.15 20:12:

Džony v podstatě pokud bys více hledal nemusíš se ptát,pokud bys více používal to kulaté na krku-stačili by první dvě odpovědi-moje a pana. Mzxy,byť to napsal trochu kostrbatě!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.06.15 19:35

Výborně, tak jsem rád že jsem se dozvěděl spoustu informací které jsou v mém případě úplně k ničemu :D Díky diesel za shrnutí tohle stačilo říct na začátku a nebylo co řešit..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.