Označení 01

Od: Datum: 14.06.15 22:30 odpovědí: 5 změna: 15.06.15 08:06

Dobrý večer ,může cizinec ZTP -01(modrá karta) využívat bezplatně placené úseky dálnic v Česku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jho
Datum: 14.06.15 22:36

Nemůže, protože modrá karta (pro vámi uvedené použití) je platná pouze ve spojení s průkazem ZTP a ten vydává příslušný úřad práce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.06.15 22:43
avatar

Když má průkaz ZTP tak může ,

když jede Čech do ciziny a má kartu za oknem a průkaz ZTP tak jezdí také zadara ,

ZTP průkazy jsou již Euro .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: erek*
Datum: 14.06.15 23:19

Souhlasil bych s tím že cizinci v ČR pokud mají označení 01 a prukazku ZTP z EU mohou jezdit po dálnicích zdarma protože v zákoně se nepíše že úlevy platí pouze pro občany ČR.Ale na Slovensku označení01pro naše postižené neplatí a vRakousku mají postižení dálniční roční známku kterou rakouským občanům vydávají sociální odbory ,tak jak tomu bylo kdysi i v Česku.

Datum: 15.06.15 08:06
avatar
To jsou špatné informace:( V každém státě platí něco jiného. Můžete si dohledat na netu:Kopíruji z webu - Přestože máte nový mezinárodní průkaz, v ostatních státech EU můžete stoprocentně počítat jen s možností parkování na vyhrazeném místě. Další výhody, jako je jízda po dálnici, se liší země od země a často i místo od místa. Vždy se ale na aktuální úpravu zeptejte přímo na místě. Třeba policisty, nebo obsluhy parkoviště. Měli byste mít stejná práva jako místní.Ani na Slovensku nemůžete využívat dálnice zdarma. Na nezbytně nutnou dobu můžete stát na zákazu stání (nikoliv zastavení). Na ulicích s poplatkem za parkování můžete stát zdarma na místech označených symbolem vozíčkáře. Můžete vjíždět a zastavovat v zónách vyhrazených pro obsluhu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 14.06.15 23:49

Viz první odpověď. Modrá karta (parkovací průkaz) neopravňuje ani Čecha jezdit zadara, jak je uvedeno výše. Zdarma po našich dálnicích můžete jezdit s parkovací kartou + průkazkou ZTP. Předpokládám, že cizinec nemá naši průkazku, takže si dálnice bude platit jako my na Slovensku atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.