Jak předělat brzdu na babetě

Od: Datum: 12.06.15 20:08 odpovědí: 3 změna: 13.06.15 09:03

Dobrý den: mám otázku , mám doma babetu a chci naní předělat zadní brzdu na šlapátka , to proto abych nemusel brzdit rukou protože ji mám postuženou . Motorkám vůbec nerozumím proto píši sem . Někteří lidé mi řekli že zapotřebí předělat motor a dát do něj zdrž. předem děkuji za jakékoliv rady i za nákresy se nebudu zlobit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.15 06:43
Možné je vše . Ale mikdy jsem to na nabettě nebiděl. Vyžadovalo by to poměrně dost uprav
Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.06.15 07:35
Babeta má dva řetězy. Jeden pohání motor, druhý pedály.
Na brzdu podobnou jako na bicyklu by bylo třeba asi upravit tu volnoběžku v náboji pedálového pohonu. Zřejmě dost složitě. Ne v domácích podmínkách.
Nepochopil jsem tu zdrž. Můžeš vysvětlit?
brzda musí fungovat i při pohonu pedály, i při jízdě bez motoru, třeba z kopce.
Někteří lidé mají vůbec představu o motoru babety?

Datum: 13.06.15 09:03

Čo tak dať na hriadeľ pedálov reťazové ozubené koleso na pevno,z neho reťazou na voľnobežku,ktorá je otočená tak,aby bola v zábere pri pohybe pedálov dozadu a voľnobežkou cez páku ovládané lanko brzdy.Tam kde je uchytený výfuk by bolo miesto na konštrukčné riešenie.Štartovanie by ostalo zachovalé,nožný pohon tiež,len krútenie pedálmi dozadu by sa obmedzilo,lebo by dochádzalo k brzdeniu.Ďalšou alternatívou by bolo dorobenie nožného pedála ktorý by bol uchytený tam kde výfuk a prechádzal medzi motorom a pravým pedalom na lanko brzdy a koštrukčne poriešiť tak,aby to bolo vzájomne prepojené s ručnou brzdou.Funkcia pedálov by ostala nezmenená.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.