Překročení ryhlosti v obci o 40km/h

Od: Datum: 11.06.15 16:30 odpovědí: 50 změna: 30.03.16 20:26

Dobrý den,

spěchal jsem a nestíhal do práce, tak jsem na to šlápnul, nemusíte mi říkat jaký jsem debil ,ale zkrátka to nešlo jinak a v obci mi pevný radar naměřil 90km/h.

Dnes mi přišel dopis z úřadu k podíání vysvětlení a bla bla ...Četl jsem , že hrozí zákaz řízení /což si nemůžu dovolit z důvodu dojíždění do práce/ pokutu zaplatím to je mi jedno, ale nemůžu ztratit řidičák , což byl můj první přestupek.Máte někdo podobnou zkušenost? Vzít si právníka, odepřít vysvětlení...jak to probíhá u komise na úřadu atp.

Děkuji za jakoukoliv radu a pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.15 16:35

překročení rychlosti o 40 km/h a více, nelze projednat na místě.

Pokuta 5.000,- až 10.000,- Kč a zákaz řízení na 6 až 12 měsíců.

Samozřejmě i ztráta bodů. Nezávidím.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.06.15 16:43

fotka je dost nekvalitní nejde tam vidět vůbec kdo vozidlo řídil , má cenu si raději vzít právníka a něco vymyslet?

Od: asd1
Datum: 12.06.15 10:48

Neví se kdo řídil = není komu sebrat řidičák. Vy jste neřídil, dále využíváte svého práva a odmítáte vypovídat - pokud neprokážou kdo řídil tak mají smůlu a půjde to z obecné odpovědnosti vlastníka/provozovatele. Nejspíš plná palba, ale lepší jak přijít o řidičák. Taky můžete řízení protahovat do promlčení = bez trestu, ale to už chce právníka...

Pro všechny Mirky Dušíny - znám spoustu míst v obci kde je 90 naprosto bezpečná rychlost, např. silnice 500m za nejbližším barákem, nikde nikdo a dobrý výhled i do stran. Obvykle to jsou zároveň místa kde policie často měří, protože tam nejvíc vyberou. Místo toho aby tam povolenou rychlost zvýšili (jako např. v Rakousku). Že porušil předpis ještě neznamená že je to magor co ohrožuje sebe i ostatní. To by ovšem páni policajti museli měřit mezi barákama a chytat a trestat opravdu nebezpečná hovada. Pořád mám pocit že se místo toho snaží nachytat ty slušné a na hovada kašlou...

Taky jsem zločinec - často je 30 kvůli stavebním pracem nebo sekání trávy. Nikde nikdo a ta 30 končí až cedulí obec v příští vesnici klidně 5 kilometrů daleko. Jet podle předpisů celou dobu max. 30 je naprostá hovadina a spíš to riziko nehody zvyšuje...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.06.15 16:39

Tohle nepotřebuje vysvětlení pokud je vozidlo zdokumentováno a nafoceno je to vcelku jasný závažný přrstupek, kde je reálný zákaz řízení.

Datum: 11.06.15 16:46

Dělat se dá jedině když by to změřili policajti a nevyřešili na místě. Teď záleží na úředníkovi, zda se bude držet litery zákona. Ale já jsem pro,aby se držel,protože když to každé ráno vidím - dnes jen dvá, a taky k té stovce tam měli. A to nemluvím o DDO, ten je ještě předjížděl.

Od: radekradeczech
Datum: 11.06.15 16:54

Dobrý den. Nemám tímto zkušenosti, ale osobně si myslím, že byste se z toho mohl vykroutit "osobou vzdálenou." Zkuste si změnit trochu image a jděte tam vysvětlit, že prostě jste měl tady partu kamarádů z Indie. Osobně jsem zastáncem toho, aby se jezdilo podle předpisů, ale musím se sám přiznat, že mám na českých dálnicích často sám ručičku na tachometru nad hranicí 200, ale vždy člověk musí přemýšlet a dělat to jen tehdy, pokud doopravdy ví, že je prázdná dálnice nebo silnice a pokud mu tam někdo vjede, tak že ho objede a nikoho nohrozí! Vždy je třeba myslet na to, že Vám žádný práce nestojí za to, abyste někoho nebo dokonce sám sebe zabil!

doplněno 12.06.15 10:36:

Jmlc: Nebojte se, doopravdy nejsem magor, ale mám rád rychlost. Vždy to mám plně pod kontrolou. Nemohl bych si dovolit někoho zabít, dělám to jen v noci při prázdné dálnici třeba nebo podobně. Ostatně v Německu je to povolené, u nás ne, ale jaká je v tom rozdíl? Riziko je všude stejné, akorát u nás to není povolené, protože Češi by jezdili tak pořád a všude. ale pokud jedu 200 v Německu a 200 v Čechách, je to úplně stejné, akorát porušuju zákon, protože je to u nás zakázané. Ale jsem opatrný a dávám si pozor.

Od: jmlc®
Datum: 11.06.15 17:07

Asi nejezdíte po D1 že? Já poslední 3 měsíce jezdím na dálnici max. 80 a většinou jen kolem 20km /h nebo stojím... :(

Pak bych prohodil to zabití - "sebe nebo dokonce někoho jiného... " ono je totiž horší zabít někoho jiného svou blbostí a celý život to mít před očima. I když jsou lidé bez svědomí... Znám jednoho, bývalý kolega, který zabil jako řidič v opilosti. Odstěhoval se z vesnice (zabil kamaráda), ale za rok už jezdil zase pod vlivem... a neměl s tím žádné výčitky.

K dotazu - jsou různé pojistky "pojištění pokut" - tyto se snaží prodloužit termín dořešení způsobem obstrukcí. Po nějaké době pak událost odloží kvůli nestihnutí termínu bez jakéhokoliv vyřešení úřadem. Znalý právník by tedy měl vědět, jak z toho...

Obecné fígle "osoba blízká" - je nahrazeno "Osobou ze zahraničí". Další z variant je "půjčil jsem bratrovi" - ten se odvolá na osobu blízkou. Já jako majitel jsem sdělil dle § vše, ale brácha, který si vůz půjčil, není zákonem dotčen a nechce ublížit třetí osobě...

Nechal bych to ve vašem případě na právníkovi se 100% jistotou.

Ohodnoceno: 2x

Od: trtr
Datum: 11.06.15 17:16

Zdravím, pokud to nebyla zcela mimořádná událost, kdy hrozilo nebezpečí (požár, ohrožení života jiné osoby, havárie na firmě a tak podobně) a nemohla zasáhnout jiná osoba a dříve (čas, dojezdová vzdálenost, neodpovídající kvalifikace), tak to vidím jako jasné porušení předpisů a pokuta Vám náleží. Pokud Vám, ale opravdu "teklo do bot" a prokázal byste, že jste nikoho neohrozil a ani neomezil svým chováním + proč jste takto jednal, možná by to šlo zohlednit, jinak ale ne. Předpisy jsou pro všechny a pokud není nějaký extra důvod, tak není třeba spěchat. Do práce zaspal snad každý a porada v práci se dá omluvit.

Datum: 11.06.15 19:45

Bez dobrého právníka přijdete o papíry.

Vsadím řízkovou pochoutku, že to sám nezvládnete a úřad Vás dostane. Když potřebujete řidičák, neváhejte nad právníkem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.06.15 20:41

Ano je to tak, ale pokud to opravdu nebylo nic akutního je to holt blbost a správně by si to měl člověk jak se říká vyžrat. Slyšel jsem o případu (dokonce byl v televizi), kdy řidič je jel také rychle (navíc lehce opilý), aby zachránil svou matku doma, která byla v ohrožení života a z posledních sil vytočila jeho číslo. Samozřejmě, že kontaktoval RZS, ale protože byl blízko, tak sedl do auta a jel jí na pomoc. Bylo to tuším večer, nikoho prý neohrozil a vzhledem k tomu, že to bylo pro záchranu života, tak se to tuším celé kompletně smetlo ze stolu. Policisté dojeli tuším na místo hned v zápětí, tak prokázat situaci nebyl problém.

Zajímalo by mě, jaký byl důvod tazatelovi zběsilé jízdy do práce. Porada, rozzuřený šéf?

Razím pravidlo, lepší přijet pozdě, než nikdy a je lepší být první na další zelené, než poslední a na červenou.

Datum: 30.03.16 11:59

Pane Cukrář řízkovou pochoutku můžu říct , že jste prohrál. Spor jsem úspěšně vyhrál a stačila mi 1 návštěva na úřadě (bez právníka) nicméně jsem věděl co tam říct a odejít (od právníka). Z pochopitelných důvodů sem návod nedám, ale jestli jste někdo z blízkosti Nymburka rád ukážu veškerou dokumentaci...

Datum: 30.03.16 17:38

Jsem rád, že jste vyhrál, řízková pochoutka je připravena v Pardubicích. Kdo byl označen jako řidič vozidla?

Od: buss®
Datum: 11.06.15 21:41

Spácháte přestupek a hledáte, jak z toho ven? Litovat, litovat a ne vyčurávat.

Datum: 12.06.15 11:56

Mám pocit, že promluvil Mirek Dušín...Ty jsi v životě nic špatného neprovedl? Nebo když ano, tak si se k tomu vždy postavil čelem? Asi hezká teorie ,ale praxe bude jiná. Tak si odpust ty morální kecy...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.06.15 16:00

a proto jsme tam kde jsme! Nikdo nebo málokdo se postaví čelem ke svému porohřešku a ...

A ten kdo se postaví čelem k prohřešku je kritizován !

Od: mp
Datum: 13.06.15 00:34

Já se třeba osobně stavím ke každému přestupku čelem, protože jsem sebevědomý, práva znalý, dostatečně vzdělaný. Proto si obyčejně dokáži slušnou cestou vybojovat svá práva. Ale pane Diesele, věřte, že takový nejsme každý, a docela lituju každého, který to neumí, a tam by se měl právě zastat zákon a ne nějaká zvůle někoho. Takže spíše hájím ty slabší. Tuším, že Vy máte něco společného s naší armádou. Všechna čest. Sám jsem sloužil 1986 - 88 a poznal jsem ty složité vztahy. A potkal jsem tam lidi dobré i méně dobré bez ohledu na šarže.

Od: nnikdo
Datum: 12.06.15 17:43

Správnou, byť nemorální odpověď Vám dal hned na začátku asd1. Lepší zaplatit, než přijít o řidičák.

.

Jak píše diesel, je to o morálce. Ale až se stát bude chovat morálně k nám, tak budu mít výčitky svědomí. Do té doby ani náhodou. Dokud bude stát sv.ně a podrazák, tak mu budu oplácet stejnou meducínou. Ostatně i na tom, že se lze vyplatit pokutou, byť mastnou, tuším, že jsem někde zahlédl až 50.000, je jasně vidět, že státu nejde o bezpečnost, ale o prachy.

Datum: 12.06.15 17:56

Musim s Vámi naprosto souhlasit, neznám člověka co by si chtěl "vyžrat" každej hledá jak z toho ven. jinak Děkuji všem za názory. Věcy se mají takto,zjednodušeně- já uvedu že řídil kamarád, on že odmítá vypovídat a zjednodušeno já zaplatím 10+1tisíc za správní řízení a body a řidičák zůstane, takže jde opravdu o peníze...

Datum: 12.06.15 18:31

Ale musíš předpokládat,že daný úředník nečte tyto rady zde

Datum: 12.06.15 21:13

No ono to právě může být až těch 50tis. Koukněte do zákona, někde to tam je. Ale výčitky mít nemusíte. Jestliže se stát jednou uvolil prodávat odpustky, tak proč jeden nekoupit, a příště si holt dát pozor. A historie nás poučila, že ti co kázali proti odpustkům, skončili na hranici.

Datum: 12.06.15 18:13

Zdravím,
pro začátek - spáchal jste přestupek "vysoké překročení rychlosti".
Pokud nemáte podobný (stejný) přestupek v posledním roce, máte reálnou šanci na postih na dolní hranici sazby. Ale vycházel bych z toho, že píšete, že fotka je nezřetelná (nelze jednoznačně rozpoznat řidiče). A vás si převolali jako majitele vozidla. Takže se dostavíte a podáte vysvětlení, že vy jste auto neřídil, ale pravděpodobně někdo z rodiny, ale nevíte kdo.
Viník je tedy neznámý. Někdo ale musí dostat pokutu - to budete vy. Takže zaplatíte pokutu. Nikdo nebude potrestán bodově a nebude uložen zákaz řízení, protože není komu to uložit (viník - přestupitel není známý).
Zkusil bych tento postup a uvidíte, jak se na to bude dotyčný úředník tvářit. Zkazit tím nic nemůžete, max. vám na to nepřistoupí a bude trvat na označení viníka. Vy se nemáte k čemu přiznat (neřídil jste v době spáchání přestupku) a pokud bude chtít úředník znát konkrétního vinía, pak už bych to viděl na to, abyste si sehnal (požádal o pomoc) právníka.

Datum: 15.06.15 13:46

Pokud nevíte kdo řídil tak máte problém - nesmíte vozidlo svěři někomu neznámému. "Já jsem neřídil, dále odmítám vypovídat". Přiznat že nevíte kdo řídil je chyba.

Ad morálka - nic se nestalo, jen ho změřili. Za tohle brát papíry na půl roku je v podstatě likvidační trest za blbost. Za tohle by se měly brát ventilky (bohužel zákon neumožňuje). Při ohrožení nebo nehodě by tahle rychlost měla být výrazně přitěžující (jako v D). Trest by měl být výchovný a ne likvidační, ten by měl být pro fetku se zákazem řízení chycenou za volantem...

Datum: 15.06.15 16:42

a zahájí správní řízení s provozovatelem vozidla...

Datum: 16.06.15 09:47

Přesně tak. Ovšem jako provozovatel nepřijde o řidičák a "jen" dostane pokutu.

Beztak by policajt měl být v terénu a chytat to hned na místě. A hlavně by se měli zaměřit na opravdu nebezpečné řidiče = hlídat nebezpečný způsob jízdy a pokud měřit tak v místech kde je rychlost důležitá = 10 metrů před křižovatkou, mezi barákama, před školou v 7:30 a ve 14h atd. To se pořád neděje, policie jede pořád stejně - prakticky jen měří rychlost na obvyklých místech, parkování a zákazy vjezdu, odbočení a to tak aby "nachytali" co nejvíc řidičů s co nejmenší námahou a odškrtli si nařízený počet čárek... Jezdim často do Němec a jejich policajty bych bral všema deseti i se silničním zákonem...

Datum: 16.06.15 17:23

Nejezdím do Němec, pochlubiíte se rozdílem v zákoně?

doplněno 18.06.15 07:04:

Ad, tak jsem pochopil,

jen můžou trošku alkoholu(někteří), nemají omezenou rychlost na dálnici a nemůžou smlouvat na nižší pokutu...

To mne spíše zajímalo,jak jste psal rozdíly v silničním zákoně..

Vztah člověka k člověku nesouvisí se zákonem.

Přesto děkuji.

Datum: 16.06.15 22:18

Zdravím, tamní policisté jsou opravdu pečliví, není výjimkou, že Vás za den zastaví dvě hlídky i více. Jakmile zpozorují, že Vám např. nesvítí žárovka, ihned vystartují a vyžadují nápravu. Celkově neškodí, ale svou nadměrnou přítomností a celkovým brutálním nastavením systému jsou řidiči jako beránci. To samé v Rakousku. K Mikulovu každej Čech jede jako blázen, ale za hranicemi to jen lechtá, pokud ne, ihned, ale ihned majáček a pokuta jistá. Prostě se tam nestane, že se podíváte, nikde nic, tak to osolím, ihned se od někud vynoří.

Datum: 17.06.15 10:16

Rozdíly - např. alkohol. při bezpečné jízdě povoleno nad 21 let 0,5 promile (do 21 let bez alkoholu). Při nebezpečné (a to je už i když nepř. jedeš prostředkem silnice s dělicí čárou mezi kolama) už to legální není. Pokud s těma 0,5 způsobíš nehodu tak je to výrazně přitěžující okolnost. Podobně neomezená rychlost na dálnici - jeď si kolik chceš (pozor omezeno konstrukční rychlostí vozidla), pokud ale pojedeš víc než doporučených 130 a způsobíš nehodu tak je to výrazně přitěžující.

Celkově tam je mnohem větší svoboda, ale i zodpovědnost za chyby. Rozlišujou i např. přestupek/ přestupek s ohrožením/ přestupek se zaviněním nehody.

Mají jasný sazebník za přestupky = žádný prostor pro vyjednávání jestli to bude jen domluva nebo 2000,- Zjistí přestupek, koukne do sazebníku a vyměří sankci. Pokuty za drobné přestupky mají kupodivu nižší než my, viz sazebník pokut. Nebezpečné přestupky trestají tvrdě, tam hned lítaj stovky eur a zákazy řízení.

Policie tam nekontroluje lékárničky jako u nás, zastavuje jen v případě porušení předpisů. Samozřejmě kromě kontrol jestli někdo neveze drogy, nejede v kradeném autě nebo nejede krást - to se jim nedivim, protože z Čech tam verbeže jezdí hodně. To kontrolují většinou u hranic, vždy měli profesionální přístup - zkontrolovali jestli nevezu drogy nebo nejsem zločinec, viděli že není problém, popřáli hezký den, neměli problém poradit kudy jet atd. Buzerace žádná. V Německu jsem tak jednou za 14 dní = stovky cest. Ty pověsti o buzerování a šikaně musí mít nějaký důvod, tipuju že se spouští "držkováním" a okecáváním jako na českého policajta...

doplněno 17.06.15 10:18:

Sazebník je tu: http://www.germany.cz/mkportal/modules/wiki/index.php/Pokuty_v_N%C4%9Bmecku

Datum: 18.06.15 09:09

Ani ne vztah člověka k čl., ale síš rozumné nastavení předpisů, sankcí a jejich hlídání a vymáhání.

Ale rozdíly jsou - např. minimální boční odstup při předjíždění cyklisty 1,5m, přednost cyklisty na cyklostezce když odbočujete, zimní pneu na sněhu a ledu bez ohledu na období (v létě nasněží = musíte mít zimní), minimální odstup od vozidla před vámi "halb tacho".. Když si projdete ten sazebník pokut tak jdou předpisy odvodit.

Kdyby se tohle přeneslo k nám tak bych se vůbec nezlobil. A když vidim např. jak opravujou silnice a porovnám to s náma tak to se chce brečet, to je rozdíl v kvalitě o několik parníků od projektu přes materiály po provedení.

Od: nsdfs
Datum: 12.06.15 23:59

Za co platit? Řidil můj bratr/kamarád/otec... bydlí tam a tam, tady máte telefon, adresu... Hotovo.
Pujdou za ním/pošlou dopis ... "ne já neřídil, on si vymýšlí". HOTOVO.
Tvrzení proti tvrzení. Nemohou po tobě chtít pokutu zaplatit za někoho. Ty máš povinnost akorát oznámit, kdo řidil - a to si splnil. Ale platit za dospělou svépravnou osobu pokutu tě nikdo donutit nemůže. Ty za toho čověka nezodpovídáš, když mu půjčíš svoje auto

Od: mp
Datum: 13.06.15 00:24

To je trochu výhoda novely zákona. Nemusíte se na nikoho odvolávat, jen řeknete, že nevíte, kdo řídil. Vyměří Vám pokutu, jako majiteli vozidla, zaplatíte a o žádné body nepříjdete, jen o peníze. Oni taky nemají zájem vědět kdo to udělal, hlavně, když to někdo zaplatí. Velice ale tady vnímám na těchto stránkách tu škodolibost některých a to jejich strašení (možná jsou sami vystrašení). Uplně je to cítit ve vzduchu. Samozřejmě pokud Vás chytne četník přímo při činu, tak tam je to zase jiné. To je jeden proti druhému.

Datum: 13.06.15 00:33

Na Slovensku,by ste s takými tvrdeniami už neobstali,tu je schváleny zákon o objektívnej zodpovednosti,kde za zosnímaný priestupok je zodpovedný vlastník vozidla,kde ak neurčí osobu ktorá viedla vozidlo,tak všetko ostáva na ňom a pokutu nech si vymáha potom od dotyčného v občianskom konaní.Inak si treba uvedomiť,že každé konanie má následky,či dobré alebo zlé.Vtedy by ste meškanie ukecali s niečim a o prácu by ste neprišli a teraz bez papierov to bude asi na mále.Raz som počul,že ak sa poruší zákon,tak nech je z toho úžitok,hoci by nastal postih.

Datum: 13.06.15 08:27
Zachovejte klid, kocouříček odklonil 15 melounů, mašinfíra 100 melounů, hřebžíček 200 melounů, těch pár šupů zvládnete bez úhony. Soused je také pilot první třídy, překračuje z rozkoší rychlostní limity, ovšem má na to zvláštní systém vždy si patřičně zmaluje obličej mírně do hněda a poté se u ouřadů kroutí a kroutí

Datum: 13.06.15 11:15

Kolega z práce jezdí zásadně se sklopenou clonou proti slunci. Podle kravaty se hodně blbě poznává, kdo řídil. Když si teda dotyčný nevezme stejnou na sebe na jednání s úřadem.

Datum: 16.06.15 22:38
To je teda borec! Ty fotky jsou tak nekvalitni, že tam nepoznáte sám sebe!
K dotazu: vím kdo řídil, odmítám vypovívad. Pokutu dostanete vy jako majitel vozidla, body ani odebrání řp nehrozí.

Datum: 16.06.15 23:08

K té kvalitě. Nevím jak jsou kvalitní. Já ještě neměl tu čest se na takové fotce poznávat. . Kolega ano. Tak ji asi vyhodnotil jako kvalitní, když jezdí s tou clonou.

Datum: 17.06.15 09:51

90 v obci si magor?

Datum: 18.06.15 11:00

Dobrý den , bavíme se snad slušně , já Vás taky netituluju.

Od: buss®
Datum: 18.06.15 09:18

Zase se řeší kde co, tazatel by nám mohl napsat, jak dopadl.

Datum: 18.06.15 10:58

Dobrý den , sitauce je v řešení, nicméně jedna osoba mi sepsala jistou větu (kterou pochopitelně neuvedu) a dle výsledku mě bude stát 6 tisíc s kterou by se to mělo vyřešit raz ,dva, čekám až dorazí dopis z úřadu a dám Vám vědět jak se věci měli.

Datum: 18.06.15 11:02

Zdravím, to bude něco ve smyslu ohrožení zdraví či majetku, kdy bylo nutné odvrátit nebezpečí neodkladně. Ovšem je-li to lež, jako že je, tak je to špatné. Pokud za celou situaci může šef z práce, tak ať Vám to proplatí.

Od: trdej01
Datum: 29.03.16 21:45

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat,jak to dopadlo? Bohužél jsem se dostal do podobné situace... Z části je to moje blbost,z té druhé části vychcanost policistu.Situace se stala tak,že u jedné vesnice asi 300m od obytné části byla značka 70km/h .(byla tam od nepaměti,) Ve středu tam na ten úsek(asi 100m) dali začátek a konec vesnice. A ve čtvrtek už to brali policajti.Příznávám,nevšiml jsem si nových značek,jel jsem kolem 90ky (i tak bych dostal pokutu,ale oproti tomudle... ) Jedno přehlídnuti a papiry v říti,velka pokuta... je to docela likvidační...Teď čekám co dojde... Budou přihlížet k tomu jak daná situace vznikla? A k tomu ,že nemám žádný záznam?

Datum: 29.03.16 21:48

Trest již víte, jen hledám popis situace "vychcanost policistu"

Jen se domnívám, že blbost je jen na Vaší straně z celé části, nikoliv jen z půlky.

Ve správním řízení úředník bude přihlížet ke všemu, čím se budete bránit Vy, nebo Vás bude bránit Váš právník, určitě uspěšněji, nežli Vy sám.

Datum: 29.03.16 21:59

Vychcanost policistu? No ja nevím...třeba v tom ,že tama jezdím devět let,sotva ještě pořádně nepřitáhly šrouby na značkách a už to honem berou?Aby nachytali co nejvíce lidi,než se to rozkřikne? Ten úsek je zcela mimo vesnici,kdyby mě chytli mezi barákama ,neřeknu ani půl slova...ale tam by toho moc nevybrali... Ja jezdím slušně,příjde mi to nefer...ale ano ,moje blbost... protože jsem si nevšiml značek.Že mě rovnou nezastřelí...

Datum: 29.03.16 22:12

Pokud jste jel kolem 90ti, tak se bere ještě odchylka radaru, takže pokud jste nejel jako ovád, dle tacho přes kilíčko, tak buďte v klidu;)

doplněno 29.03.16 22:29:

Kdybyste radši místo těch nedůležitých věcí kolem napsal, jestli vás zastavili a celou věc oznámili nebo vás pouze změřili a nestavěli..

Datum: 29.03.16 22:21

No to ja pořád doufám,že přihlídnou k dané situaci,a k mému čistému kontu... Všiml jsem si že tacho ukazuje o 5-6 km/h víc + nějáka ta odchylka ,to je myslim 3km/h ...no pořád tajně doufám,se vlezu pod 90km/h .Za jak dlouho pošlou obsílku? Děkuji

Datum: 30.03.16 20:00

Jenom mě vyfotili,nestavěli ...

Datum: 30.03.16 20:26

zaplatíte pokutu jako majitel vozidla a body/popř. zákaz řízení nedostanete!

Čekejte, že vám přijde dopis, kde bude uvedená výše sankce za přestupek, pokud nepodáte odpor a zaplatíte, pak to do správního řízení ani nepůjde.

Datum: 29.03.16 23:11

Milane,

víte čemu já říkám kasičkaření, neboli jak to tu někdo nazval "vychcanost policajtů"? Podívejte se na obrázek. Zavřeli jednoho rána, bez výstrahy dopředu, u nás jeden směr na výjezdu z kruháče na dost živý křižovatce. Objížďka je dost nepříjemná z mnoha důvodů. Okamžitě během hodiny tam stáli měšťáci. Myslíte že v bodě, který jsem označil 1? Že by tam stáli, a preventivně posílali všechny, kteří si nevšimli změny značení těsně před tím kruháčem, jinudy? Prostě aby preventivně působili, tak jak by to člověk čekal? NIKOLIV. Stáli zašitý za tím barákem v bodě 2 a kasírovali a kasírovali. Že by vraceli auta zpátky? Ani náhodou. Kdo zaplatil, musel jet dál. Nebylo díky tomu zjednosměrnění jak se vrátit. Tak jen tak, pro ilustraci. Jel jsem tam kolem dopoledne dvakrát, vydrželi tam asi dost dlouho.

Od:
Datum: 30.03.16 11:43

To, že dopravní policista si musí svojí výplatu zasloužit výběrem pokut je známá věc. Každý rok se Policie ČR vychloubá, kolik vybrala na pokutách a jak tím přispěla k bezpečnosti provozu.

Od: jmlc®
Datum: 30.03.16 11:49
"stáli měšťáci" a "Každý rok se Policie ČR vychloubá" mi k sobě nepasuje. Příjmy MP jsou tuším do městského rozpočtu, příjmy PČR do příjmů státu. PČR nemá důvod takto si vydělávat, MP podobné kousky dělají pravidelně. Ovšem musíme zde všichni uznat, že vybírají pokuty ZA PORUŠENÍ PRAVIDEL- že? Takže pokud někdo neporuší pravidla, značku zákaz vjezdu - toho nebudou pokutovat. Je to tak?Já dostal jednou v životě pokutu za špatné parkování - stál jsem jedním kolem na nezpevněné komunikaci. Jednou mne odtáhli - stál jsem v Brně "v křižovatce". Nemůžu říct ani popel proti jejich postupu - měli pravdu a zákon je zákon. Že to bylo pár centimetrů a že vedle mne je druhý vůz, který pokutu nedostal, byť je tam dva metry... - to už je jiná písnička.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.