Použití valníku (dodávky) k převozu?

Od: Datum: 09.06.15 23:44 odpovědí: 1 změna: 10.06.15 00:29

1) Lze čelo zatížit, či má pouze funkci nenosnou - např. ochrana kabiny? Potřeboval bych převést materiál v hmotnosti 300kg (dřevěné trámy (cca 100kg) + 6m trapézový plech (cca 100kg) + 6m žlaby (cca 100kg)).

2) Čeká mě převoz 30 tun materiálu (šterk + písek) - od domu do zahrady. Pokud neseženu dopravce s kontejnerem, tak naložení by bylo bylo provedeno strojně na nesklopný valník (UNC) a složení:

a) ručně (hraběmi)

b) "radlicí" přivazánou ke stromu -> hupcukem stahovanou a tím materiál vysypávaný

c) "radlicí" přivazánou ke stromu -> "rozjedem auta materiál vysypávaný"

Pokud bych dopravce nesehnal, která varianta je podle vás reálná?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.15 00:29
avatar

Zdravím,
ad 1)
na malých dodávkách (valnících) je čelo pouze ochranné, nenosné (na to se na tato auta dělají bytelné Jäcklové rámy, které se dodatečně montují) - všimněte si na silnici), takže okapy by to na převoz uneslo, ale trámy už bych na to nedával - možná tak hranolky 6x6cm rozložit po horní hraně, ale trámy působí velkou vahou na relativně malé ploše
ad 2)
proč kontejnerové auto? nebyla by lepší nějaké klasické sklápečka místo kontejneru i místo valníku, když se bude stejně nakládat strojně (UNC)? Pokud už nemáte jinou možnost než nesklopný valník, pak shodit materiál z korby klasicky lopatou - vyleze se na korbu a postupně od kraje se materiál shrnuje dolu - ideálně třeba hliníkovou lopatou - uhelkou. Hraběmi byste si to hrabal na nohy, něčím to stahovat (shrnovat) znamená dlouhou dobu přípravy či nevyložení auta na místě ((na hromadu), ale roztažení po ukládací ploše, takže nepraktické. Lopatou máte auto shozené za 1/4 hodiny čili nejmenší čas skládání (platíte i čekací čas auta na vyložení, na to nezapomeňte;) Takže když si seženete pomocníka (každý shazuje na jedná straně korby auta) na shození nákladu z korby, půjde vám to rychle.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.