Dá se opravit čelní sklo na

Od: Datum: 05.06.15 15:45 odpovědí: 4 změna: 05.06.15 19:08

Zdravím a potřebuji radu, v obci při míjení se s řadou aut, pravděpodobně to bylo od nákladního vozu, odletěl kámen a trefil do místa čelního skla , které zakrývá vnitřní zpětné zrcátko. Takže jsem poškození z místa řidiče ani neviděl. " Radost " jsem měl až po vzhlédnutí z venku, poškození má velikost kovové mince a jak jsem se již zmínil, když řídím poškození mi ve výhledu nebrání. Sklo je jinak bez škrábanců, dobře těsní - mohu tak bez obav jezdit nebo ho nechat vyměnit . Za odpověď a radu děkuji předem. Olin


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 05.06.15 15:53
avatar

Sklo nesmí být poškozeno v zorné části - není, takže je to ok. Pokud to půjde, zkuste se zeptat na opravu čelního skla - nějaké minimální dírky a prasklinky se dají opravit bez nutné výměny.

Pokud máte připojištění čelního skla, neřešte, prostě nechte vyměnit. Pokud ho nemáte - rychle si ho zařiďte. Budete potřebovat prohlídku vozu na pobočce nebo fotodokumentaci... V případě nutné výměny (prasklé sklo od tohoto starého bodu díky pnutí) vám plnění odmítnou... je tedy třeba pro výměnu autoskla obdržet jinou ránu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.15 16:38
avatar

Do 15 nebo do 25cm? prasklé skla opravují,dokonce i pkd je to v zorném poli (měl jsem ďubku přímo před očima,zalepili a ještě jsem dostal "certifikát").V současnosti mám připojištění k PR od ČSOB-poj. - při sjednání nechtěli ani nepožadovali že chtějí vidět !Nepotřebuji k tomu dokonce nic-záznam o nehodě či svědectví že kamínek od jeho kola ,prostě nic,ani hlásit na poj.nemusím stačí jen na autoglasautosklo zavolat,dohodnou termín,přijedou před "panelák"-nafotí vymění a pokud je přes tak doplatím nemusím u nich paltit ani SU .Poprvé (prasklo při výletu mimo vozovku) doplácel 329kč podruhé nic!

doplněno 05.06.15 21:59:

Čmeláku-budu oponovat.měl jsem ďubku cca 5mm v průměru přímo v zorném poli zacelili to bez podlepování a kdo nevěděl horko těžko by našel onen kaz co zůstal!Takže opraví i ve výhledu a poslední-ne do 3cm ale teď nevím 100% zda do 15 či 25cm opravují!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd1
Datum: 05.06.15 18:01

Tohle se běžně lepí. Ne všechno, zajeď do servisu na opravy skel. tyhle očka lepí u nás ca za 300,- POkud neni ve výhledu tak se lepit může. Chce to co nejdřív aby se do prasklin nedostal bordel a taky aby se praskliny nerozjely dál po skle.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.06.15 19:08
avatar

1) Sklo v místech poškození podlepi z obou stran

2) Jedná-li se o poškození 2 - 3 cm lze opravit tak, že stěží poznáte, kde bylo. Pokud je poškození ve výhledu, nemělo by se opravovat.

3) Přesně ve vámi uvedeném místě jsem měl poškození o délce 10 cm, nikdo to neopraví ani nezcelí, musí být nové sklo

Kare

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.