Převod vozidla

Od: Datum: 03.06.15 08:57 odpovědí: 13 změna: 04.06.15 12:23
Dobrý den, před pár dny jsem koupil vozidlo. Vozidlo je odhlášeno, tedy v polopřevodu na předchozího majitele, od kterého jsem to koupil. Jak mám prosím postupovat při přihlášení vozidla na sebe? Problém je v tom, že já jsem z Brna, předchozí majitel z Prahy a původní majitel z Liberce. Není to doufám tak, že budu muset zplnomocnit předchozího majitele a ten toho původního aby přihlásil vozidlo v Liberci a následně předchozí majitel přihlásil vozidlo na mě v Praze? Díky za pomoc a přeji všem hezký den.
Omlouvám se, pokud zde takový dotaz je, jsem na mobilu a nemám moc času na vyhledávání.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 03.06.15 09:38

Musím vás zklamat, udělal jste chybu, polopřevod neexistuje. Už to tu bylo popsáno n kráte jak postupovat! Něco bezhlavě provedete a pak se ptáte. Proč si napřed nepřečtete postup v 56tce, § 8? Ideální je dostavit se na úřad oba a žádný problém nebude. Nebo si nechat vystavit od prodejce ověřenou plnou moc a zajistit si úkon sám. Vystavit ji prodejci či třetí osobě zásadně nedoporučuji, objevíte se zde znovu s dotazem co dál... Jinak se ptejte na postup na úřadě. Zákon není moc jasný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.15 16:52
avatar

Bussi, jednou napíšete, že zákon je nejasný, že se těžko vykládá, pak dáte odkaz na nový zákon 56tku. Nakonec napíšete nesmysl, aby se dostavili oba na úřad..

Asi jste si špatně přečetl dotaz. Vy takový odborník a neporadíte dobře?

Hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 03.06.15 10:04

Ve svém bydlišti dokončíte převod. Je tak zapotřebí učinit do konce června, jinak auto úředně zanikne.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mzxy
Datum: 03.06.15 10:36

dokončí se to podle starého zákona do 30.06.2015, s tím, že platnost evidenční kontroly je omezena na dobu 14 dnů.

Žádnou plnou moc nepotřebujete protože jednáte v Brně ( v místě Vašeho trvalého pobytu) sám za SEBE. Nezastupujete nikoho jiného.

Auto musí mít navíc platnou TP, musíte mít platné doklady + pojistku + doklad totožnosti.

Novelizovaný zákon obsahuje přechodná ustanovení, která popisují, jakým způsobem se dokončí evidenční úkon, který byl započat podle starého zákona ale do doby účinnosti novely nebyl dokončen ( polopřevod). Tyto zmatky a nejasnosti definitivně skončí za necelý měsíc, 30.06.2015.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 03.06.15 16:52
avatar

Souhlas s (odborníkem) mzxy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.15 17:08
avatar

Co to zase je za odpověd?

Plná huba teorie a na úřadě za starého zákona jsi asi nebyl že?

Když byl vůz v polopřevodu na někoho jiného než na nového majitele tak musela být plná moc (neověřená ) od posledního ve VT , psalo se to přímo na úřadě a to i kklidně před úřednicí a ta si to vždy zakládala , jinak vůz nešel dohlásit , ověřeno na více registračních místech v celé republice ,

bez plné moci nešlo dohlásit z X na Y .

Fakt odborník *zed* jak píše p. Milan .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.15 18:07
avatar

Kolego Layborre, prosím, napište stručně, k čemu, kdo a komu vystavil plnou moc. Čím, k jakému úkonu, kdo a koho zmocňoval.

Když byl vůz v polopřevodu na někoho jiného než na nového majitele tak musela být plná moc (neověřená )

Majitel "A" odhlásil vozidlo na "B", ten prodal kupci "C", ten třeba kupci "D".

Prosím o stručnou plnou moc...

Děkuji

(To že úřednice něco požaduje, třeba abyste přišel v bílé košili, přeci neznamená, že to tak muselo být)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 03.06.15 18:23

LEJBR

co je to za hloupou připomínku, nechápu, k čemu potřebuje plnou moc člověk, který není idiotem, je svéprávným nemá určeného opatrovníka a s dokladem totožnosti přijde tam, kam mu to určil zákon a jedná sám za sebe, tedy podává žádost sám za sebe.

Napiš mi tedy, podle jakého zákona tu plnou moc úřednice vyžaduje

Pokud bys před 15 lety koupil auto od Mototechny Brno, v odhlášce by byla uvedena Mototechna Brno, kerá následně zanikla, znamená to, že dnes nepřihlásíš TOTO auto, ke kterému máš oba platné doklady, máš značky, technickou prohlídku, evidenčku ne starší 14 dnů, zelenou kartu -povinné ručení, jen proto, že nějaká babka u přepážky ti řekne, aby jsis sehnal plnou moc od Mototechny Brno, která 10 let neexistuje?

A co když zi babka u přepážky řekne - LEJBR - skoč z okna...Tak skočíš? Klidně z 10 patra na beton?

Tak čemu ještě nezumíš, udělám ti školení zdarma...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luky654321
Datum: 03.06.15 20:09
Děkuji všem. Takže pokud to chápu správně, do konce června se dá vozidlo přihlásit ještě podle starého zákona a přepis provedu v místě svého bydliště. Stačí mi k tomu potvrzení o evidenční kontrole, doklady vozidla, můj OP a kupní smlouva, nebo plná moc od prodávajícího. Odevzdám tedy i RZ vozidla a dostanu novou. Od 1.července to už takhle nepůjde. Pokud vozidlo nepřepíšu, tak bude z registru vymazáno. Při prodeji vozidla po 30.červnu se přepis bude provádět v místě bydliště prodávajícího a RZ vozidla zůstane původní. Ještě jednou děkuji a přeji hezký večer.
Datum: 03.06.15 20:48
avatar

Až a RZ chápete správně.RZ se dnes mění jen při poškození ne při převodů z jiného kraje!Prostě Kocourkov nebo snaha vytáhnout ještě víc peněz a nutit lidi na úřadu lhát /poškodit RZ neb hlásit ztrát a jednu si ponechat místo podkovy pro štěstí/?!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 03.06.15 23:21

1.)podle starého zákona se dokončí registrace vozidel v polopřevodu, do 30.06.2015, 1.7.2015 auta v polopřevodu ( nedoregistrovaná) ZANIKNOU a starý zákon se vyhodí do koše

2.) podle novely zákona se zapisuje změna vlastíka a provozovatele počínaje dnem 1.1.2015 v místě trvalého pobytu registrovaného provozovatele ( jde o auta, která nejsou v polopřevodu)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.06.15 10:20
Podle stareho polopřevodu jestli byl vůz odhlášen na někoho jiné ho tak si napište plnou moc, zplnomocnuje Vás odhlášeny v odhlášce k dokončeni započatého ukonu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.15 12:23
avatar

Proč by mne zplnomocňoval k úkonum který dokážu udělat sám. Budu převod dokončovat na sebe, nikoliv na osobu zapsanou v techničáku.

(I když to někteří úředníci chtějí, někdy je dobré jít cestou nejmenšího odporu.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.