HONDA cIVIC

Od: Datum: 02.06.15 11:55 odpovědí: 2 změna: 03.06.15 15:43

Dobrý den,zakoupil jsem os.automobil Honda Civic Aero combi motor diesel 2,0TD a mám otázku. Auto je staré 12let,najeto má 170tisíc a chci se zeptat,mám.li do nafty ještě lít Vif,abych zabránil karbonu na turbu. Jak mám chránit turbo před usazeninami,dÍKY ZA ODPOVĚD

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jinx®
Datum: 03.06.15 07:43

Sledovat pravidelne vymeny oleja.Oblukom by som sa vyhol long-life...Zavisi na aky interval su nastavene vymeny oleja.A potom zavisi aj ake dlhe trasy sa budu autom robit.VIF bude nanic ak sa bude autom brnkat okolo komina.

Ohodnoceno: 0x

Od: asd1
Datum: 03.06.15 15:43

VIF motoru neuškodí, finančně neproděláte - s VIF jsem měl všech dieselech menší spotřebu, podle motoru o ca 0,2 až 1 L/100km = jednoznačně doporučuju.

Turbo - hlavně stylem jízdy, občas vyhnat pavouky z výfuku - dobře prohřátý motor (20 minut jízdy) a velký výkon + vyšší otáčky po delší dobu, ideál je dlouhý táhlý kopec.

Jinak turbo klasika, výkon chtít po motoru až po ohřátí, po dojetí nechat turbo dochladit na volnoběh - dojíždět zvolna nebo po dojetí nechat vrčet aspoň půl minuty na volnoběh.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.