Jizdy v autoškole

Od: Datum: 01.06.15 08:19 odpovědí: 5 změna: 01.06.15 16:25

Dobrý den chtěl bych se zeptat zdali de si domluvit jednou jedinkrát místo dvou vyučovacích hodiny jízd jen jednu(pak potřebuju jinam zařizovat před prací) Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vklus
Datum: 01.06.15 08:40

To je otázka na tu konkrétní autoškolu a ne takhle všeobecně. Možná vyjdou vstříc a možná ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 01.06.15 08:58

Ono se nikde nepíše, že jízdy se učí ve dvouhodinových blocích. Autoškoly to tak mají proto, že více než 2 hodiny jízd denně nesmí dělat. Oni se snaží tě tím kurzem prohnat co nejrychleji. Na tu jednu (resp. i později tu druhou) hodinovku by pro ně neměl být problém tě zapsat. Nebo můžeš ten den vynechat úplně. Určitě se najde někdo, kdo by zrovna v ten den si potřeboval zajezdit. Není to tak, že by tam snad kvůli tobě měli díru v rozpisu používání auta.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.06.15 15:36

Ahoj,

tohle je opravdu otázku na tu konkrétní autoškolu, se kterou ses rozhodl si ŘP udělat.

Obecně by to tedy mělo být věcí domluvy mezi Tebou a tou autoškolou, přičemž by samozřejmě teoreticky vzato neměl být žádný problém, aby sis odjezdil jenom jednu hodinu místo dvou. I přestože máš třeba domluvené (objednané) dopředu dvě hodiny a dáš vědět trochu s předstihem, že se Ti to nehodí, tak by Ti autoškola vyhovět mohla.

Je to však opravdu o přístupu té dané autoškoly, jako v každém odvětví, i tady je přístup různý. Se solidní autoškolou by jsi neměl mít problém se domluvit, může se však stát, že některé autoškola po Tobě může chtít nějaké penále, když tu jednu hodinu odřekneš moc pozdě.

Dvě hodiny se většinou dělají kvůli tomu (vlastní zkušenost), aby se ten uchazeč nějak dostal, zkoušel si také delší jízdy. Je pravda, že za hodinu se toho moc nestihne - navíc má jen 45 minut, pokud máš někam vyrazit a pak se ještě stihnout vrátit třeba zpět. To ale samozřejmě neznamená, že by ta autoškola měla ty dvouhodinovky dělat kvůli tomu, aby se ten kurz urychlil...z druhé strany, ta jednohodinovka je zase dobrá k tomu, když si třeba chceš projet město, křižovatky a jiné obtížnější situce.

Nicméně tedy, moje rada - vezmi telefon, zavolej do autoškoly a uvidíš, jaká s nimi bude domluva. Pokud Ti nevyhoví, tak tu jízdu rovnou zruš a přesuň si ji na nějaký jiný den, kdy Ti to již bude vyhovovat na obě dvě hodiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.15 15:40

já měl jízdy jeden a půl hodiny ale vždy jsem si udělal po dohodě jízdy tři hodiny v kuse to znamená dvě vyučovací hodiny v kuse je to o dohodě i naopak se stalo že jsme jízdu skrátili

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.15 16:25
avatar

Jejda...! To snad psal třeťák, ne...?

Už mě nepřekvapuje, proč je dnes na silnicích tolik magorů.!

Můj Bože... Já mám papíry na všechno, co jezdí na kolech i na pásech.

Chraň mě Bože můj, před takovými.! :(

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.