Řidičák C+E

Od: Datum: 31.05.15 19:08 odpovědí: 6 změna: 31.05.15 20:44

V budoucnu budu muset udělat řidičák sk.C. Z vlastní iniciativy bych chtěl udělat i sk.C+sk.E. Chtěl jsem se zeptat, jestli to jde udělat tak, že napíšu testy a závěrečné jízdy odjedu nejdřív s kamionem bez přívěsu a potom s kamionem s přívěsem (nebo najednou). Nebo je podmínkou, že majitel sk.C musí mít nejdříve odježděno na C a pak až po čase dělat znovu autoškolu rozšíření CE? Jde mi o to, jestli C+E jde udělat při jedné autoškole nebo se to musí udělat na dvakrát (nejdřív C, něco odjezdit a poté E)?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: foxik270
Datum: 31.05.15 19:22

Na 2x, aspoň já k tomu byl tak naveden. První C, pak E. Pak mě čeká ještě T, které bylo dříve k C dáváno.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: blackman*
Datum: 31.05.15 19:52

Myslel jsem si, že bude potřeba na dvakrát. Každopádně děkuji za radu :)

Od: foxik270
Datum: 31.05.15 19:55

Kdyžtak ještě vyčkejte, zda neporadí někdo další. Ale jinak nemáte zač.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 31.05.15 20:03

Problém asi bude ten, že zákon nedefinuje rozšíření z B na C+E, ale jen z B na C a z C na C+E. Tedy když chceš C, musíš už mít B, a když chceš C+E, musíš už mít C. V tvém případě nebudeš mít C dokud nesložíš závěrečné zkoušky a nevydají ti nový řidičák s C a proto ani nemůžeš začít s rozšiřovacím kurzem na skupinu C+E (tj. dalších 14 hodin teorie a 12 hodin praxe navíc od požadavků na C).

Nejlepší ale stejně mᚠobejít si autoškoly v okolí a poptat se, jak to mᚠudělat. Třeba mají nějakou fintu, která vyhovuje zákonu a přitom se nemusí dělat dva nezávislé kurzy (jeden na B→C, druhý na C→C+E).

doplněno 31.05.15 20:35:

Tak on je na to C+E jen z C dokonce přímo paragraf v zákoně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.15 20:22
avatar

Dělal jsem řidičák za doby hlubokého socialismu(A-C za 2440Kčs) a tehdy platilo,že skupinu E(vleky) dostaneš po roce ježdění s vozidlem t잚ím než 5 tun. Bylo to tehdy zadarmo,jen na potvrzení zaměstnavatele.Doba se však změnila(k horšímu),takže vyčerpávající odpověď dostaneš v autoškole.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blackman*
Datum: 31.05.15 20:44

děkuji moc Vám všem. pro prostudování výše uvedeného zákonu to skutečně bude tak, jak se domníváme - rozšiřující výcvik na CE je možný až po tom, co bude vystaveno oprávnění na C. V podstatě jsem se chtěl jen informovat, protože když už budu dělat C, tak jsem uvažoval rovnou udělat i CE, ale když to je takto složitější, tak se obejdu bez E.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.