Rozdíl mezi oleji

Od: Datum: 31.05.15 12:09 odpovědí: 7 změna: 01.06.15 13:36

Dobrý den,

můžete mi říct, jaký je zásadní rozdíl mezi Shell Helix Ultra 5W-40 a Shell HELIX HX7 5W-40?

Podle mě je to jen o návzu a marketingu, nebo se pletu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 31.05.15 12:11

Zdravím, že řešíte zrovna Shell, jinak viskozita (5W-40) je dnes již pouze vodící parametr, důležité jsou předepsané specifikace a normy pro vozidlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olejacek
Datum: 31.05.15 12:25

Shell je stejně kvalitní značka jako Castrol apod. Mluvit o tom, že jedna s těchto značek je více nemé méně kvalitní, to je jen o individuálním názoru a oblíbenosti značky, nikdo nevíme, co tyto firmy do olejů dávají a kvalita bude cca stejná.

Ano, vím, že specifikace jsou důlržité, proto se ptám, jeslti je mezi nimi rozdíl.

Datum: 31.05.15 12:26

Dobrý den.

Helix Ultra je plně syntetický olej, Helix HX7 je polo-syntetický olej. Pro některé značky (aut) se to liší specifikací. Držte se specifikace. Pokud vyhovují oba oleje, vemte dle uvážení. Lepší bude plně syntetický olej, ale otázka je, o kolik. U staršího auta asi moc velký rozdíl nebude... Ten plně syntetický (Ultra) má prý mít čistící účinky - je otázka, jak tomu je ve skutečosti...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: olejacek
Datum: 31.05.15 13:39

To je aspoň odpověď, děkuju :)

Datum: 31.05.15 14:04
avatar

Tomášku-neexistuje PLNĚsyntetický olej KAŽDÝ olej obsahuje mimnerální bázi.Plně polosyntetický či minerální již dnes pozbývá smysl.Dnenší oleje mají všechny +- stejné čisticí účinky neboť všechny oleje obsahují nejen aditiva ale i detergenty ...

Tazateli - rozdíl musíte vyčíst na etiketě toho kterého oleje dle jeho specifikací .Pro jeden motor může být lepší ten první,pro jiný motor zase ten druhý olej!

doplněno 31.05.15 15:39:

Tomáši-No jo ,to je právě to klamání zákazníka-stejně jako třeba u Totalu olej Quartz a Quartz Ineo-jedno slovíčko a o 100kč ,raději více za litr jinak olej lišící se od sebe stejně jak třeba Š 110 L a Š110LS-téměř vůbec.Jinak právě Shell bych řekl je největší ... v ČR.viz paliva-u nás jen vyšší cena za prémiové palivo a jinak nic.Na západ od hranic na "stejné"palivo větší nájezd atd!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.05.15 15:25

Tu terminologii jsem nepoužil vlastní, ale od výrobce - ten ty dva oleje prostě rozlišuje tak, jak jsem napsal. Jak to pak v praxi, to už je věci jiná.

Jak je to s čistícími účinky, to sám netuším - opět jsem vycházel z toho, co udává výrobce. U toho oleje Ultra píše, že má "čistící technologii" "Shell PurePlus" - o kolik je zde lepší čistící účinek oproti ostatním řadám, to je samozřjmě otázka. Rozdíl tam asi bude, ale nějaký drastický nejspíš ne...

doplněno 31.05.15 16:29:

Diesel: Tak samozřejmě že to výrobci rádi zkouší . Často tam samozřejmě taková přidaná hodnota není (která by odpovídala vyšší ceně), ale to často zákazník nemá šanci zjistit... Takže pak je to spíš o selském rozumu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.15 13:36

Některé normované specifikace (API, ACEA, VW, SAE) mají stejné, jiné (BMW, Mercedes) se liší. V technických specifikacích toho moc nemají, ale ten HX7 má o něco vyšší viskozitu i hustotu, takže totožné oleje to nejsou. Nejvýraznější rozdíl je zřejmě v ceně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.