Černý olej u dieselu po výměně

Od: Datum: 30.05.15 21:42 odpovědí: 13 změna: 16.06.15 21:57

V servisu jsem nechal vyměnit olej u motoru 1,9 TDI. Po výměně (ujetí cca 20 km) jsem zkusmo zkontroloval měrku a olej byl zcela černý. Na dotaz, zda olej skutečně vyměnili, mi sdělili, že u naftových motorů olej bývá po ujetí pár kilometrů opět černý standardně. Nemám s dieselem zkušenost a u benziňáku mi olej chvíli vydržel čirý. Jakou zkušenost máte vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 30.05.15 21:57

Zdravím, takový stejný dotaz tady už byl! v něm se odpověděl, že olej po výměně bude sice tmavší, ale ne černý, pokud tam nedavají nějaký speciál, jak někdo psal-Liquid Moly tuším. Jinak starý olej lepší motorista pozná podle vůně či promnutím mezi prsty.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.05.15 22:17
Měrkou kapnete olej na papírový kapesník a nechejte vsaknout. Potom uvidíte množství sází v oleji.
doplněno 31.05.15 07:38: Poučte se prosím
http://www.znackoveoleje.cz/f…v/_ps_932Motor_checkup-CZ.pdf

Datum: 30.05.15 22:27
I po výměně celého obsahu je u nafty olej hned černý, ale jestli vyměnil vše nebo jenom 1 litr laicky nepoznáte.
doplněno 30.05.15 22:30: Claymane, saze tam jsou vždy, nikdy se cely obsah nevyleje, male množství zabarvi novou napln
Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.05.15 22:55

No záleží, kdy jedete na tu výměnu, pokud po 30 000 km, tak šetřete na nový motor.

Datum: 30.05.15 23:39

Něco podobného se mi stalo u benzínové motoru. Při náhodné kontrole jsem zjistil, že je olej po výměně v servisu úplně černý. Od té doby si měním olej sám a vždycky má přijatelnou barvu. Taky by mne zajímalo, proč měl tehdy takovou barvu, co mi tam nalili jsem z nich nedostal.

Datum: 31.05.15 08:06

Rambo-po ujetí 20km? si snad děláš kozy ne?Na žídné dehtu po ujetí 20km nebyl černý a to byl motor s milionem km,vyloženě černý byl minimálně po tisícovce!

To Trtr-přečti si otázku a pak mluv něco o 30 000km!Ono 20km a 30 000km je krapítek rozdíl!

To tazatel-vypadá že výměnu odflákli!

Datum: 31.05.15 09:03

Myšleno tak, že pokud tazatel přijel pozdě, tak má tolik toho černého nánosu, že to nakonec možné je.

Datum: 31.05.15 09:25
Je rozdíl zda je hutný černý nebo jen černě obarveny tím co zbylo v motoru. Není černá jako černá. ať zkusí ten test nahoře, mě to funguje pro orientaci jak na tom olej je.

Datum: 31.05.15 10:03

Hele já nedávno měnil olej u svýho focuse 1.8tddi,po výměně sem ujel pár km a olej byl černej,potom sem dělal výplach motoru a dal zase novej olej,od tý doby mám najeto asi 1tisíc km a olej na měrce je krásně čistej :)

Datum: 07.06.15 21:33

To máte jen dobrý pocit. Odborníci tvrdí, že černé zbarvení nového oleje nevadí, že to jeho mazací schopnost neomezuje.

Datum: 16.06.15 21:51

V servisu si myslím proběhla výměna motor.oleje jen papírově, což u našich "podnikatelů" nic neobvyklého. Olej si měním sám a tak jak to dělám už hodně dlouho, jsem nikdy problém neměl. Vypustit olej, nalít proplachový, nechat auto na volnoběh tak čtvrt hodiny, pak vypustím, vyměním filtry, naleju nový a čirý je i po 500km , kdy jsem ho kontroloval.

Od: standa1122
Datum: 16.06.15 21:57

Neraďte takové hovadiny. Když dáte např. do motoru TDi - PD proplachový olej a necháte běžet motor, můžete pěkně zahulit vstřikovačům (čerpadlo - tryska ).

Vždy je nový olej po chvíli chodu motoru černý. Musel by se měnit asi 3x, aby byl čistý. To je pitomost. Diesel to tak prostě má.

Datum: 16.06.15 21:57

Zdravím, já mám olej u benzínu pěkný i po 1500 či 2000 km. Proplachový olej se už ale nedává, pokud teda nekupujete nějakou hrůzu s podivnou minulostí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.