Co je těžší řídit? (motorka nebo kamion)

Od: Datum: 29.05.15 21:31 odpovědí: 8 změna: 31.05.15 12:17

Můj kamarád motorkář tvrdí, že je strašně těžké řídit motocykl. Já tvrdím, že to určitě není těžší než řídit náklaďák (popřípadě náklaďák s přívěsem/návěsem, tj. kamion). Oba si stojíme za svým. On nikdy neseděl v náklaďáku, já nikdy na motorce. Rozsoudíte nás?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.15 21:45

Těžké řídit motorku? to je snad vtip ne?

Ať si zkusí couvat s dvounápravovým vlekem (nemyslím návěs).

Nicméně zcela jistě je nebezpečnější řídit motorku. Přeci jen kombinace vysoké rychlosti a žádných deformačních zón je často smrtelná

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 29.05.15 22:05

Ahoj. Souhlasím s Requiedem hore. Vyzkoušel jsem obě vozítka a šlo to. S mašinou jsem se mohl lépe proplétat provozem a lépe mokl za deště. S rozumem musíš jet se vším. O to se normálně snažím, ale co dokáží kolezi na silnicích kolem nás, je Děs.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 29.05.15 22:20

Těžší v jakém slova smyslu? Obojí je to prostě jiné. Na mašině jezdím, papíry na náklaďák mám taky, ale nejezdím. Na motorce je to nebezpečnější, jak už tu někdo podotkl, stačí hloupost a už se člověk válí ( tom lepším případě). Manipulace s náklaďákem má taky svoje. U obojího je to o praxi a o zvyku. Pro nováčka je obtížná manipulace s mašinou, stejně jako třeba parkování s náklaďákem.

Takže podle mě se nedá říct že jedno je těžší, než druhé. Je to prostě jiné a člověk se to musí naučit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trtr
Datum: 30.05.15 09:40

Zdravím, naq motorce se to naučí i ten, komu to nešlo na kole, myslím ale základy. pokud někdo neumí řadit, tak se na motorce vyválí jedna dvě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.15 08:45
avatar

Ovládat motocykl se naučíš během jednoho odpoledne.Ovládat náklaďák Ti bude trvat podstatně déle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.15 09:29
avatar

kamarád je asi jednodušší člověk. zeptej se ho, co je retardér, motorová brzda, na jakém principu funguje... kolik může denně řídit hodin, kolik může udělat zkrácených denních odpočinků mezi dvěma týdenními, jaká je maximální délka směny v nočních hodinách, kolik vazacích popruhu potřebuji s hodnotou STF=300 daN k upevnění tří kolejových pražců které budou položeny na sobě, jeden má hmotnost 3 tuny, jakou sílu udrží přední čelo návěsu, nebo jak moc přečnívající náklad už musí být označen?

řízení kamionu není jen o samotném řízení ale o spoustě dalších vědomostí. neznalost jedné z těchto otázek pro tebe může nejen v zahraničí znamenat likvidační pokutu ... např. slovenský řidič trávil týdenní odpočinek v belgii v kabině vozidla - pokuta 4000 euro... čeští řidiči na cestě do španělska nepřehazovali svoje karty v tachografu - pokuta ve francii 7200 euro. slovenský řidič nedoložil záznamy o jízdě za 28 dní zpět - kauce v ČR pro řidiče 100 000 Kč. nesprávně vyplněný list CMR - sankce ve francii 720 euro. chybějící doklad eurolicence ve vozidle, zapomenutý na firmě - sankce v rakousku 1600 euro, špatné upevnění nebo rozmístění nákladu pro tebe znamená v případě policejní kontroly sankce rovněž ve stovkách eur + případné zajištění jeřábu a přeložení nákladu.

s motorkou se jezdí na výlet, s kamionem se vydělává.

hlava mi nebere jak může tohle někdo srovnávat

doplněno 31.05.15 11:48:

* nechtěl sem napsat "tří kolejových pražců ale tří kolejových pražců ale tří kolejových bloků ...no prostě kolejnic s pražci - to je fuk :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: trtr
Datum: 31.05.15 12:17

Prostě a jednoduše, kamioňák má kolikrát problémy i s běžným osobák a to si nedělám srandu, natož pak s motorkou mu to nemusí jít vůbec. Něco na zpestření:toto se na motorce nedá *smich*


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.15 10:25
Ono kazde ma neco. Jet na motorce rovne bude asi stejne tezke jako s kamionem rovne nebo mozna jeste tezsi. pokud ale jezdite na hranach moznosti tak verim ze to sranda nebude. Ono jak presednete z fichtla na velkou motorku, tak budete stastni kdyz se rozjedete. tim nechci rict ze kamion je brnkacka. Ono zlomit naves na 3m ceste do stejne sirokeho vjezdu v pravem uhlu je hodne tezke a kdyz se zacnete borit mimo krajnici, tak spis nemozne. tim srovnavam jen rizeni. jinak souhlasim s prispevkem vys.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.