Vibrace volantu pri brzdeni

Od: Datum: 27.05.15 09:31 odpovědí: 20 změna: 01.06.15 18:35
Zdravim,
mel bych dotaz,stava se mi ze kdyz brzdim hlavne z vyssi rychlosti cca 100km/h tak volant strasne vibruje.Nedela to vzdycky,koukal jsem na brzdove desticky a jsou ok zadne rejhy moc sjety bo nerovnomernost jsou ok cim by to teda mohlo byt?mam ford fiesta 16V r.v.1999 diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.15 09:31

Brzdy?

Ohodnoceno: 0x

Od: janek*
Datum: 27.05.15 09:37
Jo dik za inteligentni odpoved je videt ze tu je furt dost chytraku!To vim taky ale jelikoz to brzdi ok a desky jsou ok tak se ptam zda s tim nema nekdo zkusenost;) takze priste radsi…no nic
Datum: 27.05.15 10:06

Milý Janku, trochu mi zaskočila Vaše reakce, jestli čekáte kompletní detailní a bezchybnou diagnostiku závady Vašeho automobilu na základě několika holých vět v diskusním fóru, asi Vás zklamu, takto to nefunguje. Mnohdy i zkušený fachman v této branži musí provést vícero testů a pokusů než se dostane k jádru pudla. Proto si myslím, že odpověď "Brzdy?" je zcela na místě - ano, závada se pravděpodobně bude týkat brzdového systému, ale není to zcela jisté, proto ten otazník. Možná předpokládáte, že někdo tento projev závady "zná" a "zná" i příčinu samotnou - to je jako loterie, někdo vyhraje, většina však ne, (jen loterijní společnost vždy). Mnohokrát jsem se přesvědčil o tom, že stejné projevy mohou mít různé příčiny a čím více obecných informací člověk sbírá, tím víc původců přichází v úvahu a vše si je "tak podobné". Takže, jak bych to řešil? Nechal udlat dbornou diagnostiku závady vozu a nelamentoval bych na dobře míněné rady. Nebo taky můžete na základě rad mít nový "celý předek" a vibrování bude dál.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.05.15 10:12
jo priste to rozepis na dalsi dva odstavce :D to ze to muze byt x veci a ze je lepsi jet tam kde tomu rozumi vim taky jen jsem chtel vedet jestli nekdo neresil stejnej problem odpoved brzdy mi proste prijde stupidni je mu jasny ze to nebudou svetla :D hlavne ze se tady muzou resit jiny hlouposti a to je komentu u nich…i tak dekuju za odpoved!
Od: fex
Datum: 27.05.15 09:34

V jakém stavu jsou kotouče? Nejsou hrbolaté?

Datum: 27.05.15 09:44
nene prave ze nejsou mel jsem dole kola a prave ze byly ok hezky rovnomerne sjety tak jak maj byt
Od: radekradeczech
Datum: 27.05.15 09:47

Dobrý den. Vidím to zvlněné kotouče. Často to pouhým okem nepoznáte.

doplněno 27.05.15 10:18:

Ještě zkuste jet na dálnici a rozjet se na rychlost kolem 150km/h a pokud budete mít velkou vůli v řízení a auto Vám bude jakoby plavat a nebude Vás řízení tolik poslouchat jako třeba při 90km/h, máte špatné silentbloky na ramenou. Každopádně další věc, která by to mohla dělat a mohla by být bez investic, je povolený náboj kola na jedné straně. Zkuste obě strany dotáhnout a uvidíte. Kažopdádně kotouče samozřejmě měňte až vyloučíte všechno ostatní. Takže klasika, auto na hever, zkuste vůle na obou kolech atd. Co je to mimochodem za auto?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.05.15 09:54
dobry den,
dobra dekuji moc vrhnu se na koupi novych :)
Od: savy
Datum: 27.05.15 10:04
Mel jsem podobny problem po vymene brzd porad to same nakonec silenbloky ramena.

Datum: 27.05.15 10:15
Super,aspon vim co mit v hledacku dal po vymene kotoucu :) dekuju
Datum: 27.05.15 10:25
dekuju moc za rady.Vyzkousim a udelam,jinak je to Ford fiesta 16V 1.25 zetec 55kw
Od: petrpan*
Datum: 27.05.15 14:31

Ahooj, mě na fabii Rs to dělalo v rychlostech 170 a víš odvzdušnil jsem je pořádně a přestalo to ;)

Datum: 27.05.15 10:49

JJ fabka delala to same , po vymene kotoucu OK . Zvlneni nepoznate okem

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.05.15 11:21
Vetsinou to delaj brzdovy kotouce a pote vymlaceny silenty v ramenou,taky muze bejt na vine spodni cep nebo ulozeni predniho tlumice musite pphledat a skouset

Datum: 27.05.15 16:31

Tak já jsem měl stejný problém u stejného auta, akorád obsah 1,4 16V. r.v. 2003. Po všech možných zkoumáních v různých značkových servisech nakonec zjistli házející poloosu na straně řidiče. Zvedli auto na zvedáku, pomalu otáčeli kolama a ona poloosa házela cca 2,5mm. Po její výměně, v záruce, je vše v pořádku. Přeji všem slušným lidem hezký den.

Datum: 27.05.15 17:03

Ko ale mpoloosa vybruje ve všech rychlostech!Zvlněné kotouče jen při brzdění a čím vyšší kalup,tím více!

Na 90% jsou to zvlněné kotouče což se nedá poznat okem.Jedině sjet na soustruhu pokud to tloušťka kotouče povoluje nebo nové!

Ohodnoceno: 1x

Od: fanta
Datum: 30.05.15 10:33

Brzdy vibrovaly při brzdění a byla to poloosa. Tak toho automechanika bych nechtěl ani jako figuranta ! Když háže kotouč, hází to do stran napříč autem, tedy do tyček řízení. Když je záhadně prohnutá poloosa, hází jen minimálně vzhledem k poloměru.

Datum: 27.05.15 22:11
Super hosi dikys moc za rady!:)
Od: fanta
Datum: 30.05.15 10:28

To je samozřejmě zvlnění kotoučů. Na to nepotřebujete odborný názor. Povrch kotouče při zvlnění hází do stran a to přenáší rázy do volantu přes hřebenové řízení. Je to způsobeno horší litinou použitou pro brzdové kotouče. Pomůže je necha na soustruhu na jedno upnutí velmi lehce přesoustružit a pak hlavně nešlapat na brzdy jak v úkolu ! Pak se vyhřejí a je to tu zase.

Datum: 01.06.15 18:35

Se vším co se týče příčiny vybrací při brzdění souhlasím. Jenomže. S tou házící poloosou to je fakt pravda. Vzhlem k tomu, že jsem nástrojař a tolerance +- 0,01mm je pro mne rozdíl asi jako pro šikovného zedníka 2mm, účastnil jsem se pochopitelně všech možných proměřování. I těch kotoučů, a to tisícinovýma indikačníma hodinkama. Házivost 0,02mm, to nemůže tak ovlivnit. Upozorňuji, že sám nevím o automechanikovi, který sdílí moji zkušenost z mého auta. Ale skutečnost je fakt taková. Toď vše. Přeji hezký den všem slušným lidem. P.S. Vše se odehrálo v roce 2003-4 u Charouzda v Praze Malešicích.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.