Novy majitel nechce prevest auto na sebe

Od: Datum: 27.05.15 09:08 odpovědí: 30 změna: 02.06.15 16:23
Dobry den, uz si nevim rady kudy kam. 9.5.2015 jsem prodal automobil a jelikoz to byla sobota nemohl jsem automobil hned prepsat. Novemu majitely jsem dal plnou moc k prepisu. Dodnes mi novy majitel nebere telefon a na sms nereaguje. Auto samozrejme dodnes neni prepsano. Ma ho ale pojistene. V predavacim protokolu jsmensi daly limit do 19.5 ze musi dojit k prepisu jinak bude nasledovat smluvni pokuta 10000 kc. Nevim co v tomto pripade delat kdyz pristup noveho majitele je takto laksni. Podat trestni oznameni? Nasel jsem na internetu spoustu dotazu na tuto problematiku ale nikdo na ne neodpovida. Prosim nekoho o radu jak postupovat kdyz treba nechci odstoupit od smlouvy. Co doma s druhym autem.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fakirka
Datum: 27.05.15 09:34

Máš ho aspoň odhlášené? Na základě prodejní smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: savy
Datum: 27.05.15 09:37
Vozidlo nelze od 1.1.2015 odhlasit to slo drive tzv.poloprevod dnes se musite vzit za ruku a jit tam oba. Jelikoz oba podnimame a neni moznost se sejit tak jsem to resil predanim dokladu a plnou moci. Uz nevim kudy kam.
Od: fakirka
Datum: 27.05.15 10:31

Aha, tak tohle mi asi uniklo.Snad vám někdo poradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: savy
Datum: 27.05.15 10:36
Dekuju po kontaktovani policie mi bylo receno ze v pripade prestupku nebo neceho takoveho tak vse jde na muj ucet protoze jsem v registru stale veden jako majitel vozu.
Datum: 27.05.15 17:14
avatar

Policie Vám to možná potvrdila ,ale tím že jste prodal, tak žádný postih nejde na Vás-NEJSTE již zodpovědný za provoz daného auta.Pokud přece ano-pak prokážete KS že nejste majitel a jde to na vrub kupujícího! Vám hrozí jen postih za nepřevedení ,nepřeregistrování auta a to až 50000kč

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.15 10:48
avatar

Trestní oznámení z jakého titulu? Že nedodržel smlouvu. Ok, podejte žalobu, na sankci 10tisíc..

Byl jste osobně za kupcem a co říkal?

Máte jeho adresu?

Odkud je?

Napsal jste mu dopis?

Co jiného jste použil, nežli telefon.

Bez auta, dokladů a jeho plné moci, zde nic neuděláte.

doplněno 27.05.15 17:16:

Savy, kdo by Vám to měl nabídnout? Úřednice? To snad nemyslíte vážně. Uvidíte, jaké budete mít problémy a vysvětlování na úřadě, až budete postupovat dle správné a dobré rady mzxy. Pokud budete dělat přesně podle mzxy, půjde to, pokud se začněte více rozpovídávat, budete se zamotávat a neprojde to, páč to dobrovolně vzdáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: savy
Datum: 27.05.15 10:55
Ve svem trvalem bydlisti se nezdrzuje. Dopis budu posilat ale musim nejdriv zjistit co mam psat. Auto bylo prodano v prechodnem bydlisti kde bydli cca 2 mes. Jde mi o to co mam delat kdyz kupujici nereaguje na moje dotazy ohledne prepisu auta. Jenom chci aby to auto na sebe prepsal.
Od: mzxy*
Datum: 27.05.15 10:57

řeší se to tady denně, nevíte kudy kam? Proč jste ještě nepodal sám za sebe žádost na příslušném úřadu? Zda se v 10-denní lhůtě připojí nový majitel je jeho věc.

Všichni se to snažíte házet na nového majitele, to ON na sebe auto nepřihlásil...ale podle zákona přihlašujete auto OBA, protože oba podáváte jednu společnou žádost,. Tak si jí konečně vyplŇte, jděte s občankou na úřad , žádost podejte a sdělte tam že se ke společné žádosti nový majitel připojí v zákonné lhůtě a přiloží další přílohy vyžadované zákonem.

Předpokládám že to stačí, na úřadu nic víc nepogtřebujete a ne nechápavé reakce babky u přepážřky neragujte, máte právno a současně POVINNOST žádost PODAT. Tak jí podejte. Nikdo Vám nemůlže bránit splnit si zákonnou povinnost.!

Obtěžovat policii je trochu hloupé. Bylo by dobré trochu studovat, jinak ten západ nikdy nedoženeme

Ohodnoceno: 5x
 
Od: savy
Datum: 27.05.15 11:06
Tak tohke slisim prvne. Proc mi tedy toto reseni neporadily na magistratu. Poslete mi prosim vic info co je to za zadost. Doklady od auta ma ale uz novi majitel. Jenom mne nakrklo ze novy majitel v nicem nevidel problem a najednou nekomunikuje. Po obede za olam na magistrat co k tomu potrebujj. Dekuji za vasi odpoved.
Od: mzxy*
Datum: 27.05.15 14:08

Magistrát je za informování občanů placen.Úřad je službou veřejnosti a má poskytnout vyčerpávající odpověď.

Jde o žádost o zápis změny vlastníka - provozovatele. Jaké podrobnosti? Na první straně žádosti se uvádí osobní údaje původního vlastníka, na druhé straně osobní údaje nového vlastníka.Vyplňte je obě, nechcte se u přepážky zkontrolovat podle občanky a to je vše. Sdělte co jsem napsal, nový majitel se připojí dodatečně, asi zítra, a předloží dokaldy, evidenčku i pojistku. vy jste tam proto aby jste nemusel vyhazpovat 30,_ Kč za ověření pospiksu na plné moci Doufám že to chápete..

Ale pokud to tak uděláte všichni, chod úřadů v čr se asi se zastaví.

------------------------------------------------------------------------

akorát nesmíte chodit po úřadech a všude a všem vykládat že nic nevíte, nový majitel nebere telefon atd...jak se chovat jsem napsal

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.05.15 13:32

udělal jste zásadní chybu auto prodávám pouze v den kdy vše vyřídím ještě ten den to je základ!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: savy
Datum: 27.05.15 15:14
Ze jsem to chyba uz vim ale co ted s tim? Zkusim zmineny postup vyse problem je ze uz od auta nemam zadne doklady ty ma kupujici. Mam jenom kopie co jsem delal doma. No nic zkusim magistrat a uvidime. Posledne mi toto reseni nikdo nenabid. Ale vsem dekuji za rady. Pro priste budeme chytrejsi. Je ro varovani i pro ostatni kteri chteji auto prodat.
Datum: 27.05.15 17:19
avatar

Savy-Vy neumíte číst? asi ne protože Mzxy Vám jasně napsal ,co Vy sám máte udělat a co potřebujete!Vám stačí jen Váš OP!A data od auta co jsou třeba do žádosti ,pokud jste sepsal KS jak je doporučeno,máte v KS !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: savy
Datum: 28.05.15 05:58
Pochopil jsem v pondeli nalitnu na urad. Dekuju.
Od: savy
Datum: 29.05.15 11:14
Tk jsem to zkusil na urade a postoj je nasledujici :
V souladu s ustanovení §8 zákona č.56/2001Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, je v případě prodeje silničního vozidla povinen původní a nový vlastník podat do 10 pracovních dnů společnou žádost k převodu vlastnického práva k vozidlu.
K žádosti o zápis změny vlastníka silničního vozidla se přiloží:
- technický průkaz a osvědčení o registraci silničního vozidla
- protokol o evidenční kontrole silničního vozidla, který není starší než 14 dní
- zelenou kartu (doklad o pojištění)
- doklad totožnosti
- v případě zastoupení při podání žádosti, písemnou plnou moc s úředně ověřeným podpisem
V případě nedodržení termínu můžete být postiženi sankcí ve smyslu §83 odst.1) písm. b), kdy fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že nepožádá v rozporu s §8 odst.2 o zápis změny vlastníka silničního vozidla.
Podání žádosti o zápis změny vlastníka je věcí dvou svéprávných subjektů, tj. prodávajícího a kupujícího, ne úřadu.
Od: buss
Datum: 29.05.15 11:42

Kdyby jste se podíval na podobné dotazy, tak to víte, nebo si v 56tce početl. Pár dotazů se neustále opakuje. Za blbost se platí,proč věříte cizím lidem? Dnes! Lidi jsou nepoučitelní. Půjdete k soudu?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: savy
Datum: 29.05.15 12:17
Ok toje pravda za blbost se plati ale uz se stalo. Oslovil jsem pravnika. Par aut jsem uz prodal a nikdy nebyl problem. Ponauceni pro priste jsem holt blb ale co ted s tim to uz nikdo nevi :( kdekoliv na uradech se zeptam tak jedina odpoved je ze je to muj problem. Ok muj problem ale stalo se. Reseni zadne. Uvidim co pravnik.
Od: buss
Datum: 29.05.15 12:30

No joo, úřady mají pravdu, VY máte povinnost. A co tak vrátit auto, ale zase nebude mít prachy... Vy jste si měl nechat vystavit PM na sebe a vyřídit si to sám. Pokud se nedomluvíte tak vím, k soudu. No pro příště a pořáádnou KS, ošetřit co se dá.

doplněno 29.05.15 12:58:

Pošlete mu doporučeně dopis, právník řekne obsah, že bude vymáhat... Sankce komu? Vám pokutu? Pojistku jste již odhlásil, že.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: savy
Datum: 29.05.15 12:36

Já vím v kupní smlouvě je zakotveno že do 10 dnů to musí přepsat jinak sankce 10000 kč což je i cena vozu který jsem prodal. O peníze mi nejde chci to mít v pořádku. Nenapadlo mne vyžádat si od něj plnou moc a zařídit si osobně. Uvidim co na to právní popřípadě až auto někde uvidim tak zněj odmontuju SPZ a bude. Je to sviňárna ale jak na něj když ho už skoro měsíc nahánim a nemůžu ho sehnat.

Datum: 29.05.15 13:04
Jste opravdu velice "chytrý". Ukradnete mu značky a co dál? Beztak jste mu prodal nejaky starý auto na který se platí desítka ekopoplatek a hned od zacatku mel v úmyslu to nepřehlásit
Ohodnoceno: 0x
 
Od: savy
Datum: 29.05.15 14:02

Tuto radu jsem dostal od dopraváka ale nejsem svině. Jenom chci mít papíry v cajku. Ano musí se zaplatit eko 3000 ale o tom nový majitel věděl. Spíš by mne zajímalo jak by se chovaly jiný lidi. Když už teda něco koupim tak i pro svuj klid to chci mít všechno v cajku. Takhle teda uvažuju já a řekl bych že jsem normální.

Od: savy
Datum: 29.05.15 14:31

Jinak pojistku jsem zrušil a on si ji hned druhy den zřídil. Takže auto je alespoň pojištěné.

Datum: 01.06.15 06:40
avatar

Savy, takže jste neposlech rady pana mzxy?

Nepodal jste žádost?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 15:45
avatar
Pokud byste si DUKLADNĚ přečetl radu pana Mzxy tak byste nemusel psát tento elaborát Jasně Vám psal ,cituji :"máte právno a současně POVINNOST žádost PODAT. Tak jí podejte. Nikdo Vám nemůlže bránit splnit si zákonnou povinnost." Dále radil :"Jde o žádost o zápis změny vlastníka - provozovatele. Jaké podrobnosti? Na první straně žádosti se uvádí osobní údaje původního vlastníka, na druhé straně osobní údaje nového vlastníka.Vyplňte je obě, nechcte se u přepážky zkontrolovat podle občanky a to je vše. Sdělte co jsem napsal, nový majitel se připojí dodatečně, asi zítra, a předloží dokaldy, evidenčku i pojistku. vy jste tam proto aby jste nemusel vyhazpovat 30,_ Kč za ověření podpisu na plné moci Doufám že to chápete.. akorát nesmíte chodit po úřadech a všude a všem vykládat že nic nevíte, nový majitel nebere telefon atd...jak se chovat jsem napsal"Oni jsou některé ty "baby" na úřadech příjemné jako osina v zadku,ale pokud byste se nenechal odbýt,tak jste mohl již být v klidu.Z uvedeného je jasné,že kupující NECHCE platit ekovýpalné a proto jste zamrznu v tomto stadiu.Už při podpisu Vás chtěl ojebat a povedlo se mu to!Teď je na Vás abyste postupem jak nastínil jmenovaný Mzxy vyjebal Vy s ním!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 15:25

Vietnamec prodává auto v České republice ! Nechápu, proč jste si na to nezjednal nějakého čecha?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: savy
Datum: 02.06.15 10:21
Tak zadost podat nelze nechal jsem si zavolat i vedouciho. Zadost se podava oboustrane urady nas pry nebudou suplovat. Jinak vec je vyresesena za pomoci pravnika. Pote co byl kupujicimu dorucen dopis s vyzvou a hrozicimy sankcemi se veci pohly. Ponauceni - vec si opradu zaridit osobne a na prodej o vikendu zapomente. Podle pravnika je zakon nedotazen do konce. Nastesti to nestalo ani korunu. Auto je dnesnim dnem prepsano.

 

Od: mzxy*
Datum: 02.06.15 10:53

Mám pocit že jsme si celou dobu psal s ROBOTEM

Pokud je úřad zřízen k tomu, aby přijímal žádosti a různá podání, tvrdit, že na úřadu nelze podat žádost může akorát NIC NECHÁPAJÍCÍ ROBOT.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: savy
Datum: 02.06.15 11:18
Co mam delat s urednikem kdyz mi rekne ze to nejde? Nakopat ho? Zneni zakona od 1.1.2015 je pry jasne. Pokud se vam to podarilo tak mate stesti. Pro mne je to zaplatpanbuh vyresene.
Od: buss
Datum: 02.06.15 14:33

No on ten zákon (vůbec dnešní) pro běžného člověka moc jasný není. Tak jak to je dle něj u vlastníka který převedl vlastnictví vozidla zestručněle:

- o zápis žádá vlastník
- ode dne převodu vlastnictví běží lhůta 10 dnů aby dosavadní vlastník požádal o zápis změny vlastníka, ( KS nemusí
být povinná písemně, je-li na per hubu, ani se nepředkládá...)

- v žádosti o zápis změny vlastníka se uvedou požadované údaje
- k žádosti o zápis změny vlastníka nebo provozovatele silničního vozidla se přiloží požadované doklady (tazatal auto
prodal, takže je už nemá, nemá co předkládat)
-
k žádosti o zápis změny vlastníka silničního vozidla se dále přiloží písemný souhlas dosavadního a nového vlastníka se
zápisem změny vlastníka silničního vozidla s úředně ověřeným podpisem
- prokazuje-li se zmocnění k zastoupení při zápisu změny vlastníka silničního vozidla písemnou plnou mocí, musí být
plná moc podepsána úředně ověřeným podpisem
- písemné souhlasy se k žádosti o zápis silničního vozidla do registru silničních vozidel nepřikládají, pokud se ověří
totožnost
- úřad zapíše změnu vlastníka
- zaznamená údaje do technického průkazu
- omezí platnost ORSV na 10 dnů

- o vydání ORVS úřad požádá vlastník silničního vozidla
- k žádosti se přiloží požadované doklady
- na základě žádosti pak úřad vydá ORSV, TP, přidělí RZ a vydá je, odejme ORSV
- vydá ORSV
- vydá technický průkaz silničního vozidla, pokud jej uschoval nebo mu byl postoupen,
- přidělí silničnímu vozidlu registrační značku a vydá tabulku s přidělenou registrační značkou,
- odejme ORSV

Na úřad buď oba, ideální, stav. Nebo jeden vydá druhému ověřenou PM, či oba PM třetí osobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 02.06.15 16:23

pokud úředník tvrdí že to nejde, je jeho povinností v zákonné lhůtě vydat písemné rozhodnutí kterým žádost zamítne, včetně odůvodnění proč tak učinil, nebo řízení po výzvě k doplění podání usnesením ZASTAVÍ. tak je to v zákoně, který platí úprop všechny občany ČR.

Samozřejmě je s tím hodně práce ale běžný občan nemůže za nezájem poslanců o efektivní řešení životních situací.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.