Slabší brzdy po výměně obložení

Od: Datum: 25.05.15 20:41 odpovědí: 9 změna: 26.05.15 19:56
avatar
Zdravím místní odborníky. Koupil jsem ojetinu kde se podle prodávajícího dělaly brzdy na předku. V kufru byla ještě krabička se starými destičkami, takže bych tomu i věřil. Brzdy jsou ale na můj vkus hrozně měkké. Chystám se o vikendu systém odvzdušnit, jestli se to nezlepší. Nebo je to normální jev a mám počítat s tím že si to po pár desítkách km sedne? Narazil jsem taky na názor že jestli minulý majitel jezdil v autě sám tak nezatěžoval zadek a na vině může být zalehlý rozdělovač brzdícího účinku. Co vy na tuhle teorii?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 25.05.15 20:52

Zdravím, více něž 60% brzdného účinku obstarává předek. Asi to bude zavzdušněné či prostě nesedí směs destiček ke kotouči. Co je to za desky? Možné taky je, že je načatý posilovač. Co je to za vozidlo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 21:02
avatar

Posilovač nesmí mít vliv na brzdnou sílu auta,jen že musí řidič vyvinout větší tlak na brzdipedál ale jinak nic víc!Nesednutí směsi destiček a kotouče je nesmysl!

Spíše bych zkusil odvzdušnit,pak provést kontrolu stavu brzd-zdali vše chodí volně a odmaštění desek i kotouče.Vyměnil bych ,min.změřil ,i brzdovou kapalinu.Mimo jiné bych je důkladně potrápil-na volném úseku téměř panické brzdění BEZ zablokování kol pkd není ABS, s abs na doraz .

doplněno 26.05.15 17:48:

Na základě svých zkušeností tvrdím,že to není pravda,nebo jsem měl dosud štěstí že vždy si sedli,tak nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 25.05.15 21:08

Zdravím, vy takový odborník a nevíte, že směsi desek vs kotouč se vždy nesnáší? To je známý fakt. S tím posilovačem to jsem napsal pravda trochu nepřesně, ale pokud je posilovač načatý, tak se musí více tlačit (může být načatá podtlaková hadice). Kapalinu zkontrolovat to je základ, raději vyměnit-změření nic neříká o stavu kapaliny ve vedení. Panické brždění u nových brzd, rovná se zkáza.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mate59
Datum: 25.05.15 20:56

Jestli vyměnil pouze destičky a nestočil kotouče, chvíli trvá, než si do těch ryh destičky sednou. O stavu se přesvečíte pohledem, jestli jsou litá kola, videt to hned, nemusíte kolo ani sundávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 21:30
avatar
Výměnu kapaliny mám v plánu při jednom při tom odvzdušňnvání. Zatím jen vím že to neteče. Kapalinu hlídám a dneska při evidenčce pod autem byl technik který mi hlásil každý prd co viděl. Mastný kola by mu neunikly.
Od: milan23*
Datum: 25.05.15 21:56
Nově udělané brzdy brzdí na****.Jestli se auto ,,neodbržďuje" když stojíte v kopci,bude to chtít jen pár km a bude to dobré.Možná zamaštěné kotouče...
Chvíli jezděte a uvidíte.Každé auto brzdí jinak,je to o zvyku (pokud to teda není na hranici bezpečnosti)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos*
Datum: 26.05.15 17:56

Já kdysi vyměnil destičky před technickou a neprošel jsem. Technik mi vysvětlil, že když už jsem to chtěl měnit,tak jednu starou a jednu novou. Takže - sedne si to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 26.05.15 17:58

Tak to musel být dobrej jantar. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.15 19:56
avatar

Jj zajímavé že se tvrdí že se musí celá náparava a pak přijde taková "dobrá rada"!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.