Auto do začátku kolem 30 tisíc

Od: Datum: 23.05.15 20:53 odpovědí: 7 změna: 24.05.15 14:15

Zdravím,

potřeboval bych poradit. Moc se v těchto věcech nevyznám, a proto píši sem. Koncem minulého roku jsem udělal úspěšně řidičský průkaz, v autoškole jsem jezdil s klasickou octavií, myslím, že to byla 1.8. Od té doby, co jsem udělal papíry moc často právě nejezdím. Máme auto Renault Megane, se kterým jezdím občas (cca 2x nebo 3x do měsíce), ale během zimy jsem bohužel moc nejezdil a teď přes léto nebyl vůbec čas, spousta povinností atp.

Teď jsem se ale rozhodl, že je potřeba se vyjezdit a uvažuji o koupi vlastního auta, které by bylo jen moje. Představuji si, že pro začátek je dobrých kolem 30 tisic +-, za levnější bych se nezlobil, ale za auto třeba kolem 33 tisíc taky ne. Jde mi hlavně o to, co byste mi do začátku poradili. Nějaké auto cena/poměr/výkon, nechci, aby spotřeba byla třeba 8.5l.

Je fakt, že se mi dost líbí auta značky BMW a nebo AUDI, ale v této cenové relaci bych řekl, že je docela risk takové auto vůbec kupovat, nehledě na to, že právě u těchto aut by byla velká spotřeba.

Renaul Megane, kterého teď máme je benzín, octavia byla myslím nafta, ale na tom mi zase tak nezáleží. Auto budu využívat hlavně po městě, např. na nákupy, někam dojed, někoho třeba odvézt a občas třeba i na delší cesty, třeba 100 km.

Kde byste doporučili auto vybírat? Nějak auta okouknout na internetu a pak zajít do bazaru?

Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.15 21:35

Zdravím, no do začátku na vyježdění bych si nekupoval žádné extra fáro :). Nic ve zlém, ale než se vyjezdíte, tak to taky chvilku potrvá. Taky jsem si myslel, že za pár měsíců to budu mít na 100% v ruce. No řidičák mám přes 2 roky, protože jedzdím služebně a deňe najedu mezi 100-200km, mám najeto bezmála 60000 km, vystřídal jsem hodně a přesto si myslím, že ještě nejsem dostatečně vyježděný. Do začátku a na takový nájezd bych se nebál koupit klidně felicii, náhradní díly za hubičku, pokud jste alespoň trochu zručný, tak si zkoro všechno zpravíte sám doma a za takovou cenu koupíte pěkný kousek. Pořád máme felicii 1.3 mpi jako rodinný auto doma a nikdo se jí nechce vzdát a když se o ni budete trochu starat, tak ani nemusí zhnít . A loni nás odvezla 1200 km do chorvatska, ve 4 lidech naprosto v bez problému. No když už půjdete do bazaru na jakýkoliv auto, tak jestli tomu moc nerozumíte, tak stojí za to sebou vzít nějakého zkušeného kamaráda nebo mechanika, kterej tomu rozumí a může to prohlédnout, protože ty prodejci v bazaru jsou vyškoleni aby prodaly všechno za co pro ně nejlepší cenu. Nejlepší je poohlédnou se někde po soukromých inzercích nebo po známých. Tak ať se vám daří a doufám že si dobře vyberete. :)

Ohodnoceno: 1x

Od: asss
Datum: 23.05.15 21:37

Děkuji moc za radu. A co říkáte třeba na takové Fabie či Octavie? Myslím, že to nejsou špatná auta a taky se dají sehnat velice dobře. Pokud sí vzpomínám, v autoškole jsem měl asi tři jízdy s felicií a moc dobře se mi v ní nejelo, vše šlo z tuha apod.,oproti třeba octavii.

Od: nox®
Datum: 23.05.15 21:44

Fabie jsou určitě kvalitní auta, přesto mě do začátku připadá jednodušší ta Felicie. Navíc, sehnat kvalitní Fabii v slušném stavu, tak to si připrav tak 50.000,-. Zrovna jsme jednu sháněli a... no volili jsme nakonec koupi funglovky (jsem docela náročný). U Octavie bych se nebál říct ještě o vyšší částku, klidně tak 70. Jsou to velice žádaná auta, bohužel 90% po bazarech jsou vylátané 1.2ky, se stočenými tachometry, bourané, dodřené a podobně. Felicie je do začátku opravdu skvělé auto. Žádný velký luxus nebo bezpečnost, to ano, ale je to slušné auto, se slušným motorem a za pár korun. (Doporučuji 1.3 50kw, jezdí výborně, sehnat se dá do 20.000,- v solidním stavu, stačí kontrolovat rez a chod motoru, soukromé inzeráty jich nabízí stále dost, tak sebrat někoho, kdo tomu trochu rozumí a výběr nebude tak těžký) Hlavně, když člověk pak někde odře Felicii za pár korun, nemrzí ho to tolik jako bavoráka. Pokud ale přece jen něco takového. Doporučuji se poptat například na BMW fóru.

doplněno 23.05.15 22:24:

Ještě mě napadá, mám i dost kladné reference k Civicům. Za málo peněz hodně muziky. Jsou to hezké auta s reprezentativním vzhledem, kvalitní a výkonné motory a zatím jsem na ně slyšel samou chválu, jakožto na ojetiny. Do města by stálo za zvážení i staré dobré Punto, na kterém také není moc co zkazit.

Datum: 23.05.15 21:55

No tak samozdřejmě, že felicie se nedá s ovtavií vůbec srovnat, to je skok o 2 třídy vejš, ale zase to nejde porovnávat auto , které se používjí v autoškole, protože se na něm hodně začátečníku učí a dostává dost zabrat, zvlášť spojka a převodovka :), takže je zcela normální, že to jde ztuha, žvlášť pokud se o to majitel moc nestará. Nám jde všechno lehce a jelikož služebně jsem s octavií taky jezdil, tak můžu porovnánat ale jak říkam, je to všechno o poctívé údržbě a péči. Ale souhlasím s vámi, že co se týče komfortu a bezpečnosti to nejde srovnat. :) Ale fabie bych se taky nebál, bral bych 1.4 mpi, to je ještě starý dobrý poctivý motor, nenáročný na údržbu, vlastně jeho minulost sahá až do škody 1000 MB, a fabie má oproti felicii už pozinkovanou kastli, takže tak nerezne. Ale jeden známý mechanik pořád opakuje ,, Všechny auta začnou jednou rezavět, nekteré dříve a některé později. A je to bohužel pravda. No a náhradní díly nejsou o mnoho vyšší než origo na felicii. Takže záleží na vás, co se vám líbí, ale ani s fábií nebo octávií neuděláte blbost.

doplněno 23.05.15 21:59:

Přesně tak, nox to popsal dokonale *palec*

Od: asff
Datum: 24.05.15 11:42

Všem moc děkuji za rady. Myslím, že pokud si vyberu Oktávii, nic tím nezkazím, z autoškoly jsem na ni zvyklý a jezdilo se mi dobře. Ale kde si ji vybrat? Na nějakém bazaru a koupit od někoho a nebo autobazary? Koukal jsem se a dají se sehnat kolem 30 tis docela pěkné kousky, ovšem nevím, jak je to s těmi kilometry, některá auita už mají najeto třeba 250 tis km, některá třeba 150 a někde zase 300. Někde jsem ale četl, že motor u těchto aut je téměř nesmrtelný. Jak to je a co byste doporučili za typ? Díky

doplněno 24.05.15 11:53:

Ještě jedna věc. Je lepíš koupit s benzínem a nebo naftou pro niší spotřebu?

Od: nox®
Datum: 24.05.15 12:40

Tak zrovna tu bych v této cenové kategorii asi nebral a s Fabii to asi nebude o moc lepší. Sehnat v slušném stavu se samozřejmě dá, ale nebude to zrovna jednoduché. Každopádně bych se díval po benzínu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.05.15 14:15

Nesmrtelnost motoru záleží na péčí předchozích majitelů. Jestli mělo auto prase,který neměnilo ani normálně olej,tak tam bude smrtelnost hodně pravděpodobná. Koupě ojeteho auta,obzvlášť v této cenové relaci je vždy sázka do loterie. Já kupoval před rokem synovi na vyježdění po autoškole Fita Bravo 1,2 rv 2000 v plný výbavě, najeto 170 000, šlape jak hodinky. Stálo 22 0000,- a bylo to z AAA,které mnozí nedoporučují. Zatím jsem spokojen. Záleží, na co člověk trefí. A levný ježdění je na LPG. Tady jeden příklad.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.