Mám prodávajícímu poslat oba techničáky?

Od: Datum: 22.05.15 16:09 odpovědí: 10 změna: 23.05.15 19:01
Ahoj, koupil jsem auto, a prodávající chce zaslat oba techničáky, zelenou kartu na mě, evidenčku a plnou moc, aby mohl auto odhlásit a přihlásit na mě. Teď otázka, zda mám věřit, neznámému člověku a tohle mu vše poslat, nebo se radši projet cca 400 km a jet za ním? Protože co když mi dokumenty nevrátí? Jak dokážu, že jsem to auto třeba neukradl? A navíc bych s autem nemohl jezdit, že?
Ještě podotýkám, že prodejce není majitelem auta, ale prý má od majitele plnou moc.
doplněno 22.05.15 16:12: Ještě otázka: auto nejde odhlásit a přihlásit v místě trv. bydliště majitele - přihlášení se musí udělat v místě bydliště nového majitele, ne?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.15 16:12

Ani vo sne.Už to boli riešené také veci,že sa potom nemohol dostať k tecnickému preukazu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 22.05.15 16:21
avatar

Není to třeba - OTP je možné si ponechat a při přepise nahlásit jako ztracený - za poplatek 100,- vystaví nový. Přihlášení se děje na DI v místě bydliště prodejce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.15 17:07
avatar

A vy nemáte sepsanou Kupní smlouvu?Pkd ano,pak jednoduše dokážete kupní,že jste dané auto neukradl!Další-proč byste měl věřit cizí osobě?Doporučuji si tam raději zajet se všemi dokumenty,třeba vlakem pkd by to bylo levnější! Auto se přehlašuje-přeregistrovává na úřadu místně příslušném prodejci-tam kde je registrováno,tuším včera to tu popisoval jeden rádce proč to tak je i když to přímo stanoveno zákonem není!
Jinak doklad se jmenují budto Technický průkaz-TP a k tomu kartička co se vozí v autě je ORV osvědčení o registraci a tuším u novějších již není TP ale registrační průkaz nebo jak se jmenuje a ORV!

doplněno 23.05.15 10:46:

Ne to opravdu pak nemůžete.Proto jsem Vám psal :"Doporučuji si tam raději zajet se všemi dokumenty.třeba..."Navíc pokud pošlete-nemáte záruku že to splní ,tzn přeregistruje a pošle doklady zpět!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milenak
Datum: 22.05.15 19:21

Kupující smlouvu mám, ale když mu pošlu ORV, TP, a zelenou kartu, tak pak nemůžu přece jezdit autem, že ne? Musím počkat, až mi vše pošle zpět a ani pak se toho třeba nemusím dočkat...

Od: buss®
Datum: 22.05.15 19:54

Postupujte, jak se má:
- dostavíte se oba dva na úřad, hotová EK, přepíše na vás a odjíždíte, vyřešíte si pojištění (doma změna RZ), najlepčíí
- dostanete PM od prodejce a vyřešíte si vše sám, doma změna RZ, vhodné
- dáte PM a co je třeba prodejci a možná to za vás vyřeší, nedoporučuji!
Co jsou to dva techničáky? Jak často kupujete auto?
Ještě otázka: auto nejde odhlásit a přihlásit v místě trv. bydliště majitele - přihlášení se musí udělat v místě bydliště nového majitele, ne? NE, nemáte pravdu. Neuvádíte, co s RZ.
Podívejte se napřed do 56tky na § 8 (§ 5).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 23.05.15 09:22
Pokud nekdo na uradu nahlasi ztratu maleho tp, tato informace bude automaticky zsdana do schengenskeho informacniho systemu a do poliicejniho systemu patrmv. Maly Tp bude timto momentem neplatny a v pripade silnicni kontroly se na to prijde, v cr pokud bude policista proverovat doklad, v zahranici je proveruji automaticky. Vite jske jsou sankce za jizdu bez dokladu?
Ohodnoceno: 1x
 
Od: milenak
Datum: 23.05.15 18:33
Kupní smlouva prý nahrazuje velký i malý TP (resp. ORV), pokud mu je pošlu, je to pravda? Ve smlouvě mám v ní uvedeno auto, SPZ, cenu, a číslo TP. Takže kdyby mě náhodou zastavili policajti a ukázal jim kupní smlouvu místo techničáku, tak nemůžou nic říct?
doplněno 23.05.15 18:38:

?

Od: buss®
Datum: 23.05.15 19:01

Gde berete takové ptákoviny? Vy máte řidičák? Pokud ano, vraťte ho, protože neznáte základní normu pro řidiče! Jak jste ho vůbec mohl dostat? Být policisou padám do mdlob.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ho
Datum: 23.05.15 18:35

Dobrý vtip, prodávající není majitelem auta...*haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milenak
Datum: 23.05.15 18:39

Ve skutečnosti je, akorát ho ještě nemá na sebe přepsané, a stále je napsané na člověka, od kterého ho on kupoval.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.