Fabia 1.4 TDI- problém s elektrikou

Od: Datum: 21.05.15 06:39 odpovědí: 3 změna: 21.05.15 15:54

Ahojte, mám Fabii 1.4 TDI a začala se nějak divně chovat. Mám koupenou tři měsíce novou autobaterii 60-tku. Celou dobu v pohodě. Zničeho nic jednoho dne, měla problém nastartovat. Jakoby zabublala a nakonec nastartovala. Po chvilce jízdy se rozsvítila kontrolka ASR a svítila v kuse za další chvílku se rozsvítila ABS poté kontrolka připomenutí pásu pak servo a nakonec začalo problikavat kontr.ruční brzdy a do toho zaznělo třikrát pípnutí. V tom přestaly fungovat blinkry, servo nešlo, stěrače, el.okna, no kompletně v autě nešlo nic ani nesvítilo a začalo chcipat. Po vypnutí motoru už ani neproblikly kontrolky..tzn baterie byla uplně ko a tak jsem jí dobila přes noc a tři dny to bez problemu jezdilo a pak zase to samé. Vím, že je třeba to vzít na diagnostiku, ale chtěla jsem se zeptat, zda jste se stím někdo setkal a co asi může být příčinou?. Asi bych měla podotknout, že mi už před časem přestaly svítit zpátečky a přestal fungovat zadní sterač. Ještě jsem chtěla, že autozapalovač zase nejde, už jsem asi 5x měnila pojistku. Alternátor má 14,3 po přeměření a starter tam mám vyměněný repasovaný z fabie 1,9tdi - bylo mi řečeno, že to tam může být. Je ale pravda, že sem tam tak nějak divně probzukl. No jo baba a auto ... vražedná kombinace ) dopředu děkuji Vladka
tady ukazka :

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jinx®
Datum: 21.05.15 07:25

Pozrel by som kablovy zvazok v motorovom priestore.Trpeli tym hlavne starsie rocniky ale ze zrovna TDi?Este sa mi javi ze by to mohli byt aj budiky,alebo vytopena poistkova skrina,alebo mys v hlavnej poistkovej skrini.Poradim len tolko pozriet vizualne na tieto miesta a hladat tam az potom poistky a VAG.Vag vypluvne kopec nezmyslov na to sa treba nachystat...po takomto fatal errore.Je dobre ze sa zavada prejavuje stale a nie sporadicky.Mam za sebou pred niekolkymi rokmi problem s budikmi a hned 2x v priebehu dvoch rokov-stacilo nein danke.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.05.15 08:09
Taky bych sel po svazku kabelu v motoru na levim podbehu ppd baterkou celej ho rozplest a kouknout drat po dratu
Ohodnoceno: 0x

Od: vanillaaa
Datum: 21.05.15 15:54
Děkuji za odpovědi ... Mrknu na to .. A Zkontroluju i pojistky. Autobaterii jsem kupovala před 3 mesici v originál škoda prodejně. Volala jsem tam a řekli, ze mam přijet, ze muze byt spatna baterie na kterou mam 2 roky zaruku...a v ramci reklamace mi promeri auto a udělají zatezovy test, aby zjistili příčinu. Takže se tam na pristi týden objednam a uvidíme ... Jinak děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.