Diesel na LPG?

Od: Datum: 20.05.15 20:51 odpovědí: 7 změna: 21.05.15 18:08

Dobrý den, ptám se jako žena laik, jde realizovat přestavba dieselového motoru na LPG? děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.15 20:54

ne:)

doplněno 20.05.15 22:42:

Tak na těch aviách se to celé překopávalo místo vstřiků svíčky,upravená hlava...,takže se udělal ze vznětového zážehový.V dnešní době se to to pouze montuje jako doplněk kvůli úsporám asi 20% nafty.Něco je třeba tady http://www.lpg-autocentrum.cz…-LPG-CNG/28-Diesel-na-LPG-CNG

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.05.15 21:01

Nedělá se to, ale to neznamená, že by to nešlo.

Tak před patnácti lety provozovala Avie překopaný na plyn firma Zena Hořice. Přestavoval to tenkrát Jirka Havlů ze Studence.

Datum: 20.05.15 21:33

Sice jsem neviděl (osobně LPG v dieselu) ale při surfování po netu jsem jednou na toto narazl a lde té stránky existuje LPG i do "dýzlů! JInak CNG (zkapalněný zemní plyn) se montuje nejen do benzínových aut ale i do dieselů!viz třeba busy a další od FTL (Prostějovské někdejší ČSAD) Jo a běžně na propan (LPG) jezdí v česku hejno vysokozdvižných vozíků (desty)!

Ohodnoceno: 2x

Od: cicko
Datum: 20.05.15 22:30

Ano, zcela bezproblémů.

Od: nutt®
Datum: 21.05.15 00:39
Zdravim,
ano lze ale cena přestavby je výrazně vyšší než u benzínu proto to není moc časté ale znám několik lidí co mají dodávku na plyn, prý se ale vyplatí nechávat předělávat jen ty nejsilnější dieselové motory aby byla návratnost.
.
Hezký den NutT

Od: mzxy
Datum: 21.05.15 10:18

nejrozšířenější je přestavba kde nejde o čistý pohon na LPG, namontované zařízení LPG "přifukuje" ke spalované naftě LPG, jde tedy o spalování smesi nafty a plynu. Dle mého názoru jsou to vyhozené peníze, navíc cena plynu neustále roste a jediný komu se to vyplatí jsou firmy co to přestavují..

u firemních aut se nafta vyúčtuje do nákladů tak nen důvod přestavovat

Datum: 21.05.15 18:08

Co je to za blábol?

To že si dám do nákladů spotřebované palivo neznamená, že mi je jedno, kolik mě to palivo stojí.

Když už si budu chtít snížit základ daně a odvod DPH, tak si koupím do firmy něco, co bude investice do budoucna. Např. nemovitost, pozemek, výrobní prostředky atd. atd. Ale zakoupené palivo spotřebuji a tím to končí. Nic mi z něj nezbyde.

Ohledně ceny paliv. Jezdím na LPG už přes 5let. A dlouhodobě se ceny drží +- stejně.

Dnes je cena např. u Tank ONO za natural 95 31,50Kč a LPG stojí 13,50Kč. A to mi za to stojí, jezdit na plyn.

U nákladních aut se může zdát, že přívstřik LPG se nemůže vyplatit. Ale nemusí tomu tak být. Protože ušetřit třeba pouze i 5% z celkových nákladů, může být v celkové částce zajímavé číslo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.