Řidičák a jeho platnost v USA

Od: Datum: 18.05.15 18:10 odpovědí: 7 změna: 18.05.15 22:21

Dobrý den, mám pár otázek. Můžu si nechat za poplatek vystavit řidičský průkaz zrychleně? Pokud ano, do kolika dnů to bude? Má tento řidičák platnost i v USA, popř jaké musím podniknout kroky,aby platil i v USA.

Děkuji předem za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 18.05.15 18:13

Do USA je treba medzinárodní řidičský prúkaz,o ten se musí požádat.Vydají ho k řádnému řidičáku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 18.05.15 18:32

Do zahraničí je potřeba mezinárodní řidičák, ten vám po předložení řidičáku, vyplnění žádosti a zaplacení poplatku vystaví na počkání.

Pokud jde o možnost nechat si vystavit řidičák zrychleně (předpokládám že vám jde o normální český řidičák), tak ta možnost tu je, ale nemůže ji využít prvožadatel, Takže pokud žádáte o vystavení řidičáku poprvé, jde to jen v základní lhůtě, která je 20 dní. Může to být samozřejmě i rychlejí - podle toho kolik mají práce a kde to je. Ale počítejte spíš s tou delší lhůtou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirop
Datum: 18.05.15 19:14

Děkuji za odpoveď. tak to bohužel nestíhám. Nevíte, zda se dá v USA jezdit na nečem, co má motor, ale není potřeba ŘP? Nějaký elektro moped nebo něco takového? Jízda pouze po městě

Od: ctenar*
Datum: 18.05.15 19:26

To se strašně liší stát od státu. Někde se elektroskutr (má šlapátka jako Babeta) považuje za kolo a na to řidičák být nemusí. Dokonce s ním můžeš jezdit i po chodníku a cyklostezkách. Záleží, do jakého státu jedeš.

Pokud ale budeš jezdit autem slušně, tak šance, že tě zastaví, jsou minimální. Na druhou stranu, když budeš mít bouračku (i nezaviněnou), tak to bude problém. Auta se dají koupit levně (500 dolarů) a před odjezdem ho zase můžeš prodat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirop
Datum: 18.05.15 19:33

Chystám se na Floridu, nevíte jak to mají tam? Pokud bych mohl jezdit na nějaké slabší motorce bez ŘP, bylo by to skvělý.

Datum: 18.05.15 20:15

Co podat žádost a s plnou mocí tam poslat někoho příbuzného, který to pak pošle poštou, doporčeně? Přes vodu to buďto letí a nebo plave ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 18.05.15 22:21

Tohle jsem chtěl také navrhnout. Bude ale potřebovat i mezinárodní řidičák.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.