Otevření autodílny

Od: Datum: 17.05.15 22:22 odpovědí: 6 změna: 18.05.15 14:29

Zdravím, sháním info ohledně zřízení provozovny autoservisu. Známý se stane OSVČ - opravy silničních vozidel - ale lámem si hlavu nad hygienickými, apod. podmínkami pro provoz autodílny., např. vymění olej a určitě bude muset nějak prokázat, jak ho zlikvidoval. Prosím, určitě si tím někdo odtud prošel, poradíte? Na kterém úřadě a co (týkající se jen té samotné provozovny) vyřídit, apod. Příp. nějaký odkaz, kde by to bylo hezky vypsáno. Mě se nedaří nic najít. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cicko*
Datum: 18.05.15 00:42

Veškeré podmínky a náležitosti Vám sdělí místně příslušný stavební úřad, u kterého bude třeba zažádat o stavební povolení nebo rekolaudaci provozovny.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.05.15 08:43

Ok, díky. Ten známý si živnost bude zakládat (živnosťák, soc. a zdr. jsou nám jasné), ale nevím, zda se ho při zakládání živnosti na úřadě budou na provozovnu ptát a zda by případně takovouto provozovnu musel fakticky mít. On totiž bude spolupracovat s někým jiným, sám svou vlastní provozovnu mít nebude. Díky.

Datum: 18.05.15 11:32
avatar

Místně příslušný stavbní úřad mu rozhodně všechny podmínky nesdělí..maximálně mu podá předběžnou informaci (ale pouze co se týká stavebního řešení objektu).

Určitě mu nesdělí podmínky jako např. požárně bezpečnostní řešení stavby, hygienické podmínky, ani požadavky na ochranu životního prostředí...Nemluvě např. o podmínkách zřízení parkoviště u daného objektu atd.

Tyto podmínky je třeba zjistit přímo na příslušných "specializovaných" úřadech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.15 09:09
avatar

Váš dotaž je zmatečný. Nejdříve, že si bude otevírat a pak že nebude.

Pokud nebude zařizovat, otevírat, ale chce podnikat se svým známým, tak bude všude uvádět ,,místo podnikání,, adresu autodílny svého známého, který tedy předpokladám, že již funguje a vše má již nahlášené a zkontrolované ohledně všech místních podnikatelských předpisů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.05.15 10:48

Ok. Díky, máte pravdu, pletu to. Mi jde v první řadě o mého známého. Na druhé straně je jeho známý, který si tuto dílnu teprve staví a také neví, co bude následovat. Z Vašich odpovědí si tedy vezmu to, že provozovatel (majitel) autodílny se musí obrátit na stavební úřad, kde se snad tedy potřebné informace dozví a můj známý si jako prozovnu (až bude zařizovat ŽL) uvede tuto autodílnu, která už bude pro provoz "papírově" způsobilá. Děkuju za odpovědi, v tuto chvíli mi to v podstatě asi stačí.

Od: buss
Datum: 18.05.15 14:29

No není to snadné, Požadavky na stavby vycházejí z platných norem a z požadavků dotčených orgánů státní správy a j. Co územní plán obce? Projektová dokumentace stavby, pak její posouzení dotčenými orgánym státní správy (hygienická stanice, odbor životního prostředí, hasičský sbor) a dotčeným organizacím ( vlastníci inženýrských sítí, na které bude stavba připojena ...). Co se tak poptat někoho, kdo to absolvoval?,

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.