7 Ah gelová baterie do skútru?

Od: Datum: 14.05.15 15:43 odpovědí: 5 změna: 15.05.15 23:11

Dobrý den,

mám jednoduchý dotaz. Aktuálně mám ve skútru 12V 12Ah normální akumulátor, ale zdá se mi že dosluhuje. Může být ve skútru 12V 7Ah gelový akumulátor? Mám jeden nový, a tak mě napadlo, že bych ho tam dal. Ovšem nevím zda nebude 7 Ah málo, a zda to gelovka vydrží.

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.15 16:23
Dívej se hlavně na startovací proud, jestli to ta 7Ah zvládne. Kapacita není až tak zásadní.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.05.15 16:30

Jde o to, že si neumím představit v jakém poměru se baterie vybíjí při startování, ku době kdy se nabíjí. Jezdím často po městě, takže krátké jízdy s častými starty, ale taky občas dlouhá cesta po dálnici. Navíc nemám nožní startování, a tak je pro mne baterie více než důležitá.

Takže mám trochu obavy zda ta kapacita bude dostačovat.

Datum: 15.05.15 23:11

Jak napsal Martinhajek. Pokud je to gelák třeba z UPSky nebo EPS záložního zdroje, tak je trakční a krátkodobé vybíjení velkými proudy mu ublíží.

Měl jsem elektrokoloběžku a bez regulátoru jsem trápil starší geláky. Měl jsem jen přepínač 12 a 24V. Jednou jsem tomu nepomohl rozjetím nohama a naráz prsk, nikde nic a gelák 0V jeden článek KO a byl do sběru.

Datum: 15.05.15 19:51

Pokud tam patří 12Ah aku, tak to bude málo, může to fungovat ale budeš ho přetěžovat. A důležitá věc - nesmí to být trakční aku, musí být startovací!

Od: host
Datum: 15.05.15 19:54

Není nejmenší problém. Dal jsem do motorky 125cc asi před rokem taky 12V 7Ah ("gelovou" trakční) která mě stála tři stovky a startuje doteď. Nechtělo se mi kupovat extra motobaterii skoro za 1500Kč.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.