Pojištění vs ČKP

Od: Datum: 13.05.15 10:58 odpovědí: 9 změna: 14.05.15 10:00
Ahoj rádcové. Nastolím situaci: auto v polopřevodu,již ekozlikvidované. Na pojišťovne chtěli ve velkém techničáku zápis od úřadu o vyřazení. Tak tam jdu podruhé,že mám ústní KS. To tak nejde,musíte to doložit.to se odesílá na ČKP. Vím že toto už se tu řešilo,že si mám nechat zavolat jejího nadřízeného atd. Jemže já bych asi vybouchl,kdybych tam byl ještě 5 vteřin.
A teď k otázce,napadlo mě,že bych sepsal KS s kamaradem,jakože mu auto prodávám. Tady čtu http://www.ckp.cz/ že od 15.1. již ckp nevymahá dluhy. Hrozí nějaké problémy kamaradovi? Auto k 1.7. zanikne,ale bojím se aby mu třeba za rok néco nedošlo,že dluží na pojištění( ikdyž mi vlastně zůstane velký techničák s ekolikvidací,čímž bych to pak mohl doložit,že auto nebylo provozováno,když bylo ve šrotu) díky moc za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.15 11:02

Od čkp již nic nepřijde, pokud s vozidlem neuděláte škodu.

doplněno 13.05.15 11:10:

Když neexistuje, není co pojistit...

doplněno 13.05.15 12:16:

Wolfe, omlouvám se, ale chyba je zde:

Vím že toto už se tu řešilo,že si mám nechat zavolat jejího nadřízeného atd. Jemže já bych asi vybouchl,kdybych tam byl ještě 5 vteřin

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.05.15 11:05
Díky Milane,škodu neudělám,když vozidlo už neexistuje
Datum: 13.05.15 11:16
To vysvětlete Kooperativě
Od: asd1
Datum: 13.05.15 11:27

Zápis o vyřazení chtěli správně. Ale oznámení o změně vlatníka musí respekovat, vlastníka určuje KS a ta může být ústní. Pozor na fiktivní změnu vlastníka, to je podvod. Změna musí být skutečná, tj. prodáte auto sousedovi a pak ho od něj zase koupíte zpátky, to můžete. Jen pozor aby si ho soused nenechal.

Pokud je zlikvidované tak vlastník je firma co převzala a zlikvidovala, pojištění ukončíte oznámením změny vlastníka.

Se s nima nehádejte, pojišťovně prokazatelně oznamte změnu vlastníka a požadujte ukončení dle zákona.

Datum: 14.05.15 09:57
Tak sem tam teď byl,ale asi ani KS na kamarada mi bude k ničemu. Prý prověřují jestli ke změně vlastníka skutečně došlo...takže pojišťovny mají přístup k evidenci vozidel?
Datum: 14.05.15 10:00

ale to nemají přístup do registru, ale jen přes čkp..

Máte kupní smlouvu, kdo jí může zneplatnit, či rozhodnout že je neplatná?

Jedině soud. nikdo jiný.

Zkrátka jste měkký a necháte si to líbit. Když Vám sdělí, že musíte přijít v kratasech, tak si jdete koupit?

Od: mzxy
Datum: 13.05.15 13:39

https://autovraky.mzp.cz/autovrak/webklient

tento odkaz pošlete pojišťovně

stačí zadat SPZ a auto se objeví jako ekozlikvidované

auto jste nehodlal provozovat, proto jste jej nemusel nikdy registrovat, poroto nemůže být ani žádný záznam v TP

Od: asd1
Datum: 13.05.15 13:49

Tipnul bych že chce ukončit pojistku a dostat zpátky zbývající pojistné... Pokud důvod bude likvidace tak ukončení je až po zápisu vyřazení do TP. Pokud bude důvod změna vlastníka (ekolikvidace nový vlastník) tak ukončení je v den oznámení změny.

= ten odkaz na info o likvidaci mu je na prd, zápis v TP to nenahradí.

Od: mzxy
Datum: 14.05.15 09:59

pojistku lze ukončit i vzájemnou dohodou

pokud pojistka zaniká ze zákona úředním zápisem zániku na úřadu, tazateli nic nebrání k autu se přihlásit, dolořit ekolikvidaci a nechat si zápis zániku vyznačit v TP.

Pokud někdeo nikdy nebyl k autu zaregistrován, tak těžko bez registrace k autu získá zápis do TP.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.