Pokuta rychlou jízdu a body

Od: Datum: 12.05.15 10:56 odpovědí: 17 změna: 14.05.15 09:49

Zdravím všechny rádce a mám takový dotaz- půjčila jsem auto synovi a dnes mi přišla pokuta za překročení rychlosti...Pokutu si samozřejmě syn uhradí, ale spíš mě zajímá, jestli budu vybodovná já *ee*?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: webbiecz*
Datum: 12.05.15 11:05

Myslím si, že nebudete.

Pokuta se posílá tomu, na koho je registrované auto. Vy můžete buď zaplatit a tím se to celé vyřeší a nebo můžete reagovat tím, že řeknete, že jste auto neřídila a kdo ho v tu dobu řídil. Pak půjde policie po něm a tam už se bude jednat i o body.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.05.15 11:18

Já jsem právě přemýšlela, jak se tohle řeší...Díky za odpověď*palec*

Datum: 12.05.15 11:28
avatar

Dobry den, jestli mate trochu casu, tak se jdete podivat do spisu. Nekdy tam je nejasna fotografie, necitelna znacka, dve auta vedle sebe a podobne. Jestli nerist nechcete, tak vemte penize od syna a pokutu uhradte. On si tim usetri body. Vy body nedostanete

doplněno 12.05.15 12:00:

Kdyby syna chytli pri prestupku a ztotoznili, tak by sel do spravniho rizeni kde by dostal i ty body. Jelikoz ted nemohou dokazat kdo auto ridil, pokud ho maminka neoznami, tak budou vyzadovat "jen" zaplaceni pokuty. Z toho vidite, k cemu je bodovy system... Jde predevsim o to vybrat co nejvic penez.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: aala
Datum: 12.05.15 11:56

Nechápu, proč za stejný přestupek jeden body dostane a druhý ne - můžete mi to prosím vysvětlit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.15 16:25

Jistě. Tento zkurvený systém výběru výpalného, nemá nic splečného s výchovou a potrestáním viníka, ale pouze s výběrem peněz. Takže je-li ztotožněn viník, tak je potrestán body i pokutou, ale není-li provozovatelem udán, tak za prohřešky nese vinu provozovatel. Protože se ale nedopustil přestupku, nebude potrestán body, ale vzhledem k tomu, že odpovídá za provoz vozidla, bude potrestán pokutou, aby pro příště náležitě poučil osobu, které auto půjčuje. Je to výdobytek zmrda Humla et. comp. To jen tak pro orientaci komu dát příště hlas ve volbách.

avatar
Upozornění od sys milancukrar 12. 05. 2015 19:01:10
Tesyku, prosím, vynechte hrubá vulgární slova. Děkuji
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.05.15 21:51

Omlovám se. Nechal jsem cloumat svým majestátem a přikládám slušný text:

J...ě. T...o z...ý s...m v...u p...t, n..á n.c s...o s v...u a p...m v...a, a.e p...e s v...m p...z. T...e j...i z...n v...k, t.k je p...n b..y i p...u, a.e n..í-li p...m u..n, t.k za p...y n..e v..u p...l. P...e se a.e n...l p...u, n...e p...n b..y, a.e v...m k t..u, že o...á za p...z v...a, b..e p...n p...u, a.y p.o p...ě n...ě p...l o...u, k...é a..o p...e. Je to v...k z...a H...a et. c..p. To j.n t.k p.o o...i k..u d.t p...ě h..s ve v...h.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.15 06:51
avatar

Tesyku, vidíte, že to jde napsat slušně.

Styl psaní svědčí o každém z nás... říká stará pranostika.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.15 12:05

Jít se podívat do spisu? A to kam? Na odbor dopravy? Ale on ten přestupek udělal v jiném okrese...:( a je si toho vědom, že jel rychleji než měl ;) . Hlavně jsem měla obavu, že budu "vybodovaná" já... Díky za odpověď*palec*.

Datum: 12.05.15 12:21
avatar
Je to nejspíš takzvana "výzva k úhradě určené částky". Zasíla se provozovateli vozidla, pokud bylo jednání zjištěno automatizovanym technickym prostredkem. Kamera vyfotí přestupek a magistrát zasle provozovateli žádost o zaplacení. Pokud zaplatíte, nebude se pátrat po řidiči. Pokud nezaplatíte, rozběhne se klasické řízení, kdy vás benejprve úřad vyzve, aby jste určila osobu, ktera ridila. Ta nasledne obdrží predvolani k podání vysvětlení a pokud se prokáže přestupek, bude nasledne řidiči udělena sankce a na kartu řidiče připsány body. Ve zkratce je to zákonem požehnane výpalné.
Ohodnoceno: 10x
 
Datum: 12.05.15 12:33

Díky*palec*.

Datum: 12.05.15 19:02
avatar

tomi...1* a *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vnejjk
Datum: 13.05.15 23:30

tak snad paní nebude taková husa, aby napráskala vlastního syna!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.15 09:49
avatar

tak, tak. Právě nedávno jsem platil . Přejel jsem čáru před přechodem asi o metr (pozdě jsem si všiml semaforu, výhled na něj mi zakrývalo vysoké auto vedle mě), couvl jsem zpět a bylo to stejně vyhodnoceno jako vjetí do křižovatky na červenou. Docela mě zaujalo, jaké přesné informace jsem obdržel a to např. že červená svítila 7,4331 sec. Na desetitisícinu vteřiny změřené, což mě utvrdilo v tom, že jsem zločinec. Jelikož se mi nechtělo vysvětlovat, nechtělo se mi ani nikam jezdit, tak jsem zaplatil litr a je to samozřejmě BEZ bodů. Výše pokuty (jinak je za to 5 bodů a dvaapůl litru) jen potvrzuje příspěvky ostatních, že se jedná o plnění státní kasičky výpalným.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mzxy*
Datum: 13.05.15 07:52

samozřejmě že body budou připsány Vám, pokud zaplatíte

pokud nezaplatíte a rozjede se správní řízení, a nezjistí ani se neprokáže kdo skutečně řídil, objektivní odpovědnost nese ze zákona provozovatel vozidla, i když se mu neprokáže že řídil, ten platí pokutu, ale nedostane body.

doplněno 13.05.15 07:56:

pokud uvedete že auto řídil Tasdman Tasmíánksý, ulice Tasmánksého čerta, 3375, Tasmánie, a tato adresa skutečně existuje, bude správní orgán muset vše prověřit a vyzvat Tasmána k podání vysvětlení.Vše může trvat dlouhou dobu a jsou i lepší adresy, v zemích, které cizinci zásilku prostě nedoručí...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.05.15 08:09
avatar

jak píše mzxy, (řídil Tasdman Tasmíánksý, ulice Tasmánksého čerta, 3375), občas (často) si to úřady ulehčí, a po pár týdnech zahájí správní řízení s provozovatelem, že nebyl adresát k dostižení. Ten kdo se nevyzná, pak platí, ten kdo umí se úspěšně brání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 13.05.15 19:32
avatar

Já nevím,ale asi to záleží i na policajtech. Já pár let zpět projela stopku,protože tam vždy byla značka jen Dej přednost a výhled dobrý a daleký,žádná nepřehledná zatáčka,tak jsem jen přibrzdila,rozhlédla se a hned jela a najednou stopka! Zastavili mně,udělali ,,tytyty,, a nic,ani body,ani pokuta a za 2 týdny tam už opět byla stopka vyměněná za ,,dej přednost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.15 21:39
avatar

Za stopku se nedávají body.

Policie může udělit sankci domluva až pokuta.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.