Doklad o přetupku - chybná SPZ

Od: Datum: 12.05.15 09:42 odpovědí: 9 změna: 12.05.15 16:54

Dobrý den,

chtěla bych se dotázat, zda je možné řešit přestupek, kterého jsem se dopustila, když je na lístečku uvedena chybná SPZ než mám na vozidle. Tovární značku mají uvedenou správně.

Zajímalo by mě, zda se jedná jen o administrativní chybu nebo se na to dá odvolat.

Dle ČKP je chybná SPZ existující.

Děkuji za Váš názor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: webbiecz*
Datum: 12.05.15 10:30

Předpokládám, že mají fotografii vozidla, na které je vidět správná SPZ. Já bych tedy asi nezkoušela to uhrát na to, že se policajt přepsal a napsal špatně SPZ. Když se neozvete, zejmě dojde poštou výzva provozovateli vozidla podle té SPZ, která je tam špatně napsaná, ten se ozve a bude tvrdit, že tam nebyl, nemá s tim nic společného a navíc má úplně jiné auto. Policajti se podívají na fotku, zjistí, že došlo k chybě a že SPZ je ve skutečnosti jiná a pošlou výzvu vám (pokud tedy celý ten kolotoč stihnou v zákonné lhůtě).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.15 10:48
avatar

lucyadost,

rozumím tomu, že se za stěračem objevil lísteček, který tam zřejmě dal nějaký řidič stejného vozu, ale s jinou značkou? Nebo jste viděla policistu, co to tam dával?

nevím proč se chcete odvolávat a proti čemu?

Počkejte, až policista obešle vlastníka vozidla uvedeného na lístečku.

Dostala jste výzvu vy, nebo jiné vozidlo?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lucyadost
Datum: 12.05.15 11:58

Dobrý den,

ano za stěračem jsem měla včera lísteček, kde odpovídá tovární značka vozidla ale SPZ je jiná v jedné číslici. Policistu jsem u toho neviděla. V tuto chvíli obešlou pravděpodobně majitele vozidla, na základě jejich chybě na lístečku.

Tedy jak mohou poté určit, že to bylo moje vozidlo, když mají fotografie ale nikde jim nebude souhlasit SPZ, která byla uvedena na lístečku.

Děkuji.

Datum: 12.05.15 12:07
avatar

Souhlas, nikam nechodte, pockejte na obsilku, jestli vubec prijde. Tim, ze pujdete na MP nic neziskate.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fantomas*
Datum: 12.05.15 10:48

Dopustil jsi se přestupku? Pokud nejsi křivák, pak bys měl zaplatit a ne se vykrucovat ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.15 11:05

Pokuď se jedná o špatné parkování od MP, tak bych tam zašel. Většinou to zaplácne 200-300Kč. V případě následného obeslání majitele či provozovatele vozidla, jsou pokuty několikrát vyšší.

Moje zkušenost z minulého roku. Já a soused jsme měli auta na zákazu stání. V noci to někdo nahlásil na MP a ta nám dala také lísteček za okno.

Já hned druhý den jel na MP a přestupek jsem vyřídil za 200Kč. Ještě mi MP potvrdil, že výjezd byl na telefonické oznámení(udání), jinak by to tam neřešili. Soused hrál mrtvého brouka. Po cca 2měsících mu došel správní delikt provozovatele vozidla za 800Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.05.15 11:48

Co vám brání, pokud je to v místě ze jít zeptat na služebnu. Zda jde o chybu se dozvíte, zde to nikdo neví. Určitě mají foto, když píšete, že jste se přestupku dopustila. Už to mohlo být vyřešeno, a šel bych ihned, přijít se slzou v oku. Nepřijdete, jde to na správní řízení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.15 16:36

Nikam nechoďte, papírek vyhoďte (vzal ho vítr) a počkejte na předvolání. To ale nedostanete, protože dle lístečku a jeho SPZ vy jste se ničeho nedopustil. Mějte stále na paměti tři základní poučky při jednání s ouřadem.

1. Policista NENÍ váš přítel

2. Cokoliv řeknete, bude použito PROTI vám

3. Přiznání je sice polehčující okolnost, ale jistý trest!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.05.15 16:54

lucyadost - v každém případě nikam nechoďte, ale lísteček si schovejte, byť není váš ..., někdo vám ho tam mohl dát atd.,atd.. Kdyby náhodou se stalo, že si vás předvolají na úřad, tak pochopitelně se tam dostavte, ale myslím, že není síla, která by vás "odsoudila".., pokud se budete dobře hájit.-- Zejména ten "lísteček", je důkaz "proti nim"..

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.