Reklamace u Auto Esa

Od: Datum: 12.05.15 09:24 odpovědí: 7 změna: 13.05.15 11:38

Dne 14.03.2015 jsem zakoupil na úvěr od společnosti auto Esa výše uvedené vozidlo. Dne 07.04.2015 jsem s uvedeným vozidlem jel a najednou přestal jít motor. Ihned jsem nahlásil reklamaci, kdy mi p. Brož z reklamačního oddělení sdělil, ať vyhledám autorizovaný servis a nechám si zjistit závadu. Toto jsem tedy učinil. V provozovně Auto Schwabb v Kladně mi sdělili, že praskl rozvodový řemen a tím došlo k poruše motoru.
V předávacím protokolu při převzetí vozidla v Auto Esa je uvedeno "Stav rozvodové soustavy nezjištěn". Když jsem opět telefonoval p. Brožovi z reklamačního oddělení, tak chtěl po mě zaslat jednak tu závadu a kalkulaci opravy, což jsem tedy učinil. Po několika dnech mi bylo sděleno, že reklamace je zamítnuta. Jen mi po telefonu řekl, že mi nabízí maximálně kompenzaci 10000,- Kč.
Vozidlo v době předání mělo stav km 143700, r. výroby 2003. Bylo mi sděleno, že nemám nárok na reklamaci, jelikož lhůta na rozvody je 10 let a nebo najeté km 160000. V době koupě jsem tedy přepokládal, že rozvody jsou hotovy, nicméně počítal jsem že vozidlo nechám překontrolovat v nějakém servisu, avšak nepřepokládal jsem, že za necelý měsíc se mi potká motor.
Prosím o radu jak mám postupovat, a jestli mám nárok na reklamaci.
Velice Vám děkuji za radu.
S pozdravem Pek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 12.05.15 09:26

Ber tu kompenzaci.

doplněno 12.05.15 09:31:

Oprava = sehnat hlavu nebo repas hlavy nebo celý motor z vrakáče. V autorizovaném servisu se nedoplatíš.

Rozvod přeskočil a písty se potkaly s ventilama = ventily v háji a jestli i další věci to se uvidí po rozebrání. + nové rozvody.

PS: bez jistoty se rozvod mění vždy hned po koupi.

Co to je za motor?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.05.15 11:49
Asi bych taky bral kompenzaci plati takovy heslo pokud koupis ojetinu a nic o ni nevis okamzitě menim oleje filtry a rozvody pokud si se na to vybod a jezdil maš smolíka a zbytečny starosti
doplněno 12.05.15 11:51: Najdi slusnej servis ne autorizovanej a nech si to opravit typuju to na 15000 plus minus co je to za auto?
Ohodnoceno: 1x

Od: mzxy
Datum: 12.05.15 17:07

doporučuji poluparizovat auto esa s pomocí sdružení SOVA, www.sdruzeni-sova.cz, toto sdružení se celá léta věnuje autobazaru autio esa a popisuje jak tento bazar funguje...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.05.15 18:02

V daném případě mu něco jako "popularizovat"ESA nemá žádný smysl a asi pomůže hooodně,takto má nabídku kompenzaci 10 000Kč,pkd neveme a půjde vaší cestou tak nedostane nic a k ničemu si nepomůže!

Je to svým způsobem blbost kupce,tím spíše že v protokolu při převzetí je napsáno STAV NEZJIŠTĚN!Všude se doporučuje,pkd není důvěryhodný zdroj-prodejce- ihned po koupi měnit min.rozvodový řemen!

Ohodnoceno: 1x

Od: jmlc®
Datum: 12.05.15 17:22

První věc při koupi vozu je výměna rozvodové sady, oleje a filtrů. To platí vždy! (pokud vám nedají fakturu se zárukou na rozvody)

Kompenzace ze strany Auto ESA je nade vše velkorysá.

doplněno 12.05.15 18:37:

Jirko, upřímně - pokud prodáte vůz a v papírech uvedete, že je neznámý stav rozvodového řemene, že jste ho sám neměnil - budete kupujícímu nabízet takovou "slevu" za jeho blbost, že motor vytáčí až k prdnutí rozvodů? Že si při příjezdu domů nezamluvil servis jako první věc (po povinném ručení)?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.05.15 18:29

Kompenzace ze strany AutoESA,za totálně zničený motor mi tak velkorysá nepřipadá.

Od: asd1
Datum: 13.05.15 11:38

Nedodržel termín výměny rozvodu a jezdil s tím = jeho blbost. Měl se měnit v roce 2013, od bazaru věděl že "stav rozvodu nezjištěn". Ta kompenzace je dobrá vůle bazaru, klidně ho mohli poslat do háje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.