Výměna oleje u nového auta v záruční době

Od: Datum: 11.05.15 08:16 odpovědí: 8 změna: 12.05.15 11:13

Dobrý den,

koupil jsem si před rokem nové auto značky ŠKODA. V papírech mám napsané, že bych měl každý rok dělat výměnu motorového oleje. Vzhledem k tomu, že auto je v záruce, budu platit za výměnu oleje, když auto hodím do oficiálního škodováckého servisu? Máte s tím někdo zkušenosti?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.15 08:25

Ano, samozřejmě za výměnu oleje platit budete. To je běžná "provozní" náplň.

To je téměř jako když se budete ptát, jestli platíte v rámci záruky benzín.

Vyjímkou by byla nějaká akce výrobce, kde by v ceně (nebo za příplatek) byl veškerý servis i s kapalinami.

Ohodnoceno: 0x

Od: marec
Datum: 11.05.15 10:45

Šlo mi spíše o placení práce, samotný olej je jasné, že zaplatit budu muset.

Od: jmlc®
Datum: 11.05.15 10:57

něco k tématu - http://auto.idnes.cz/prodlouz…c=A131210_112849_automoto_fdv

Pokud chcete jen jezdit, pak by byla varianta http://www.autocentrum.cz/full-servis-operativni-leasing/ nebo nepodnikatel http://auto.louda.cz/detail-n…ing-exkluzivne-pro-kazdeho-82

Obecně - reklamace a záruka se týkají jen dílů, u kterých je předpoklad trvanlivosti... např. elektronika ve voze by měla být funkční stále - servis v rámci záruční doby je zdarma (výměna kabeláže atd.) Brzdové destičky, kotouče, olej, filtry, ... podléhají opotřebení dle stylu jízdy a některé části - např. právě výměna oleje, brzdové kapaliny atd., jsou podmínkou deklarované záruky. Za tento servis samozřejmě zaplatíte.

Je však obecný omyl servisovat právě olej, filtry, brzdovku atd. v autorizovaném servisu dané značky. Pokud to výslovně není uvedeno jako podmínka např. 7mi leté záruky na vůz.

doplněno 11.05.15 13:41:

Kamarád si koupil vůz se 7mi roky záruky - ve smlouvě měl napsáno, že záruka je pouze v případě pravidelných ročních servisních prohlídek u nich v servisu. Tj. jak psali níže, výměna oleje jinde může být levnější o 2 tisíce, ale ukončí vám záruku na vůz.

Datum: 11.05.15 11:27

Takže je to blbost to dávát do autorizovaneho servis když na auto mám 2 roky záruku?

Datum: 11.05.15 13:01

Takže je blbost se nás tady na to ptát, když nevíme co máte ve smlouvě, to máte totiž vědět Vy, když jste ji jako svéprávný podepsal, tak jste ji určitě četl ;).

Od: mzxy
Datum: 11.05.15 12:46

nepořizujte si opice pokud nemáte na banány

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.05.15 11:09

Na kolik to může příjit taková výměna oleje v autorizovanem servisu? Podle navodu k autu potřebuji 3,5 litru oleje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.