Klimatizace sharan

Od: Datum: 07.05.15 21:13 odpovědí: 7 změna: 09.05.15 06:48

Nemate nekdo prosim technicky a nebo jiny vykres klimatizace sharana2? Nebo firmu ktera umi urcit kde je netesnost a ne jen vymenovat dily a vestit z koule cim by to mohlo jeste byt?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.15 21:20

Technický výkres je vám k určení netěstnosti k ničemu. Těch možností je moc-kompresor,trubky hadice,výparník ,kondenzátor. Naplnit okruh chladiva s barvivem a pak kontrolovat,já to zkouším přetlakem dusíku. Pak je taky metoda vodíkem,která je nejpřesnější,ale také nejdražší.Věštění z koule je asi vždy první názor.Čím to může být? Možností moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.15 07:20

Sežeňte si servis, kde mají detektor na únik chladiva. Dá se tím zjistit i nepatrný únik chladiva. Můj případ byl únik na víčku filtru na kondenzátoru (chladiči) klimatizace způsobený oxidací hliníku. Když napíšete rámcově odkud jste, máte větší šanci, že vám někdo poradí schopný servis ve vašem okolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.15 12:39

Byl jsem v servise, kde mi detektorem bylo zjištěno několik úniků a tak jsem si nechal děravé věci vyměnit a znovu naplnit chladivem. Fungovalo to cca 14 dní a ikdyž jsem viděl jak detektorem přejíždí chladič který byl v pořádku, tak se za těch cca 14 dní udělala díra přes kterou to vše uteklo. Taky víčko filtru. U něj to pípalo nejvíce. Jak jste to řešil vy? Koupil zcela nový chladič a nebo jste to nechal opravit? Jsem z Pardubického kraje. díky za odpověď.

Datum: 09.05.15 00:56

Nový chladič. Mechanik mi vysvětlil, že ze zkušenosti je hliník tak vyžraný od solné břečky, že těsnící kroužek nepobere nerovnosti v povrchu a netěsní. Po výměně chladiče ošetřil víčko filtru, aby se nedostalo do kontaktu se solí. Navíc by se měl měnit při každé výměně chladiva i filtr. Ten s novým víčkem vyjde na 2 tis. Nový chladič včetně filtru sehnal za 4 tis.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.15 01:37
avatar
Sharan nevím.
Včera jsme měnili na synově Peugeotu chladič klímy, stál jen 98 €. Ten starý je v jednom místě mastný, jak náplň vyfučela.
Za ta léta nečistota mezi chladiči + vlhkost způsobili korozi hliníku. Dnes vymění filtr a naplní systém.
Předchozí majitel se klimatizaci asi moc nevěnoval. Ale vše má svou životnost. Nebo kurvítko...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.15 01:45
avatar

U klimatizací není důvod dávat kurvítko.

Systém chlazení se natlakuje a zjištuje netěsnost. Neni problém zjistit místo netěstnoti a následně jej opravit. Předpokládám únik ve spojích. místo lze opravit, naplnit novou dávkou chladiva a další roky fungovat.

Dodatek: Netěsnosti na chladiči a menších zařízení lze opravit bez výměny danného zařízení a oprava tedy vyjde levněji, než kupovat nový díl. Pochopitelně to chce opravu odborníkem ne nějakým technikem z autoservisu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.15 06:48

Dejte pokoj s těma kurvítkama furt ... kurvítkama sou akorát ruce neodborníků a naopak i ruce "odborníků", každý si přečte cancy v Blesku a chvástá se tu jaký je advokát ten co viděl z vlaku někoho patlat hlínu o sobě tvrdí, že je zedník apod. děte mi z dílny ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.