Prohlídka na ŘP po šedesátce

Od: Datum: 05.05.15 17:05 odpovědí: 4 změna: 05.05.15 17:52
avatar

Dobrý den,

tak jsem dneska přemýšlela o svém řidičáku, který jsem perfektně zvládla v květnu 1973. Jenže roky utíkají a musím uvažovat, jak dál.

Zajímalo by mě, kdy se chodí na prohlídky kvůli ŘP. V šedesáti? A dál jak často? Zřejmě k obvodnímu a je to zpoplatněno.

Ale, pokud se musí v 60 letech, vadí, že mi bylo už před 3 měsíci? Nebo mohu kdykoliv během roku? Třeba měsíc před 61?

A další: pokud při silniční kontrole uvidí policista mou zchátralou tělesnou schránku a osvědčení nebudu mít, co mi za to hrozí? Pokuta?

Díky všem, kdo s tím mají zkušenosti a podělí se o ně. Zdraví Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.15 17:08
avatar

babojago,máte ještě 5 let čas:)

doplněno 05.05.15 17:12:

http://www.autoweb.cz/povinne…hlidky-ridicu-nove-od-65-let/

doplněno 05.05.15 17:14:

To jsem ráda,manžel si v ho v šedesáti vyřídil a do 2měsíců vyšel nový zákon:)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 05.05.15 17:10
avatar

Jelito :-D tak, potěšila jste mě!

doplněno 05.05.15 17:28:

Díky vám oběma, to jsem zase přemýšlela s předstihem. Ale lepší dopředu, než pozdě!

Datum: 05.05.15 17:14

dle tohoto vadí http://www.autoklub.cz/dokume…sobilosti-ridicu-senioru.html "nejdříve 6 měsíců před dovršením, nejpozději v den dovršení"

dále se tam píše

Pokud řidič senior

nemá prohlídku

, hrozí mu pokuta 5 až 10 tisíc Kč ve správním řízení (blokově to

řešit nejde) a zákaz činnosti na 6 měsíců až 1 rok; body se za tento přestupek nezaznamenávají.

Podle § 89 zákona o silničním provozu

navíc platí, že p

ovinná osoba, která nemá platný posudek o

zdravotní způsobilosti, je zdravotně nezpůsobilá k řízení motorových vozidel

, což je důvodem

k

odnětí řidičského oprávnění

.

Pokud pouze

nemá doklad u sebe

(ale prohlídku má), může dostat blokovou

pokutu do 2 tisíc Kč,

ve správním řízení 1.500 až 2.500 Kč; body se za tento přestupek nezaznamenávají.

Když řidič senior nemá prohlídku (nejde o případ, kdy doklad nemá u sebe) a způsobí při řízení

vozidla někomu škodu, uhradí sice pojišovna z

titulu z

ákonného pojištění řidiče způsobenou škodu,

současně však uplatní vůči řidiči tzv. právo regresu, tj. žádá na něm uhrazení částky, kterou za

viníka nehody poškozenému vyplatila

doplněno 05.05.15 17:18:

omlouvám se, špatně se mi to skopírovalo, samozřejmě jak bylo správně napsáno první je v 65ti, ale zbytek platí stále

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 05.05.15 17:52
avatar

Potvrzení o prohlídce mám již 4 roky a ještě se mi nestalo,že by ho některý pomahač po mně chtěl.Možná je to tím,že většina z nich propadla z počtů a nedovedou si spočítat věk řidiče z údajů v ŘP.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.