Prepis 2015

Od: Datum: 02.05.15 16:31 odpovědí: 7 změna: 03.05.15 14:58

Dobrý den,

potřeboval bych poradit jak nejjednodušeji přepsat auto pokud je prodejce a kupující z větší vzdálenosti tak aby se nemuseli x krat schazet.

Pokud by to bylo v pracovní den a úřední hodiny tak vidím problém v tom jak auto pojistit když se rozhodnu až na místě po kontrole že ho koupím. Někde narychlo v první pojištovně se mi dělat nechce.

A pokud by to bylo o víkendu. Jak je to nejjednodušší? Třeba se domluvit, že auto koupím vše zařídit (pojistka) a pak si pro něj přijet znova i s přepisem. Nebo si auto odvést s plnou mocí prodávajícího a pak si dojet zpět přehlasit sám? S evidenčkou by něměl být problém, že by něco nesedělo pokud má auto platnou STK že? Abych nekoupil a pak mi jí nechtěli třeba dát, že to nesedí.

Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.05.15 17:08
avatar

Nejednodušší je vy přijedete,zkontrolujete,sepíšete či podepíšete kupní smlouvu+zaplatíte,u prodejce na jeho PC uzavřete /toppojisteni,klikpojisteni atd/ PR a vytisknete ZK ,pak zajedete společně na STK kde provedete evidenční kontrolu /protokol na jméno kupujícícho!/ Další etapa je na úřadu,kde se přeregistruje auto z pordejce na kupce,pak můžete spokojeně se svým vlastním autem domů,nemusíte již u Vás na úřad /tam jen pkd chcete změnit RZ!/

Další Varianta,doma uzavřete PR na VIN ,který Vám sdělí prodejce,ten udělá na Vaše jméno evidenční a pak vy přijedete a společně dojedete na úřad přepsat ! Další je (musíte být domluveni a auto asi vzít! )že prodejce udělá vše za Vás s Vaší PM a o sumu za EvK a přihlašovací poplatek navýší kupní cenu!

Vozidlo se musí přeregistrovat v místě bydliště (registrace)prodejce ne kupce!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.15 18:18

Není nic jednoduššího než při sepisování smlouvy prodejci vypsat i plnou moc k převodu.

Dáte mu navíc peníze na registrační poplatek + nějaké drobné. On to pak vklidu odhlásí a rovnou přehlásí na Vás.

Doklady Vám pak pošle poštou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.15 18:53
avatar

Grol, jelikož se od nového roku stalo jiz tolika podvodů z obou stran , vzdybude rada jiná pro prodejce a pro kupce. Když date plnou moc prodejci, nemáte jistotu , že Vámm udělá zmenu vlasnika. Když si aleod něj vezmete plnou moc Vy , nemá jistotu, že to zařídíte Vy. Proto je nejlepší pro oba, aby to udělali společně. Ne vždy se narazí na podvodníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 02.05.15 20:29

Problém v tom není, ten vidíte vy. Ano, ideální je to v úřední den, podíváte se, předáte peniažky, podáte si ruky a auto je vaše, postup dle § 8 zákona. Jak si domluvíte pojistku je jen a jen na vás, necháte prodejci třeba týden a pak ji ukončí, nebo už si ji zařídíte před koupí, nebo v den prodeje, je to fuk. Když se ale chcete projíždět ... Nebo mu dáte ověřenou plnou moc při prodeji. Pak ale zaslat ZK, pokud nemá náhradní a ORV. Pokud ovšem věříte, že to zašle zpět. Nebo si vzít od něj PM a zase, bude věřit vám? Co si člověk neudělá, nemá. Auto nekupujete každý týden.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.15 11:39
avatar

Už jste mu všichni odpověděli, ale já mám k tomu další podotázku:) Grol si kupuje auto třeba v Praze, on je z Brna. Za rok ho bude chtít prodat. To pojede přehlašovat i s případným kupujícím např. z Ostravy, do Prahy? Možná blbá otázka, tak mě nesežerte:))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.15 14:31
avatar

Kytičko ,auto se převádí na místně příslušném úřadu dle bydliště vlastníka!Tzn pokud by Grol koupil a přeregistroval na sebe auto v Praze=pražská RZ,po roce by prodal někomu do Ostravy, tak se převádí v Brně,místně příslušném úřadu majitele=Grola!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.15 14:58
avatar

Děkuji:) to mi nedalo spát:))

v našem kocourkově bych si klidně myslela, že chudáka Grola a ostravaka poženou do Prahy:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.