Babetta 210 doklady pro provoz

Od: Datum: 01.05.15 19:40 odpovědí: 13 změna: 25.07.15 22:59

Vlastním Babettu 210, kterou jsem si zakoupil bez jakéhokoliv dokladu. Nyní bych ji chtěl uvést do silničního provozu. Na insternetu píše každý něco jiného a tak bych už v tom měl rád jasno. Vím, že existujou kartičky ještě z dob výroby a potom TP vydávané na žádost od MOTOMAXu. Co tedy potřebuji? STačí si pouze zakoupit či vytisknout kartičku a doplnit údaje, nebo si musím zažádat v MOTOMAXu o výrobu TP kde je velký a malý techničák. Musím vůbec tyto věci mít, nebo jen stačí pojištění? Dokážu si vyrobit pěknou kartičku, stačilo by to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.15 20:08
Technicky průkaz od motorky musíš mít i pojištění vyrobit si vlastní nemůžeš
doplněno 01.05.15 20:11: Jestli je motorka vyřazena tak ji už nepřihlásíš
Ohodnoceno: 2x
 
Od: osel59
Datum: 01.05.15 21:53

Nedalo mi to a mám před sebou origo "Technický preukaz" ze šuplíku. Je na přeložená kartička na tužším papíru a ve slovenštině. Obsahuje typ, výrobce, základní předtištěné technické údaje a propiskou doplněné číslo rámu, rok výroby, jméno majitele, bydliště, číslo OP (dávno neplatného), datum, jméno vyplňujícího a razítko dávno zrušené Mototechny. Na zadní straně je předtištěné schválení technické spůsobilisti a upozornění, že nepodléhá evidenci DI VB. Tak jsem to koupil a jezdím s ní 24 let. Ale na tohle téma končím, skenovat to opravdu nebudu, to už je za hranou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osel59
Datum: 01.05.15 20:24

Blbost, tak to není. Pokud tvá Babetka nemá SPZ, a to téměř jistě ne, ale to víš jen ty, tak žádný velký a malý TP nepotřebuješ. Stačí kartička - libovolné výroby. pokud chceš mít vše O.K., nech si ji poslat. Samozřejmě musíš mít pojištění odpovědnosti. To je také to jediné, co zajímá policajty při kontrole. Já mám origo kartičku doma, vozím sebou jen její kopii a samozřejmě "zelenou kartu". Nikdy to policii nevadilo - neřešili, řidičák a občanku beru jako samozřejmost s sebou.

Babetka ani velký a malý TP nemá - kupoval jsem ji v r. 1990

Ohodnoceno: 0x
 
Od: filip796
Datum: 01.05.15 20:37

Tak proč teda potom dělá MOTOMAX náhrady a to nejen na babetty s SPZ ale i bez.? Stejně já ani tu malou kartičku nemám, jedině že bych si jí doma vytisknul a vyplnil, což by mi asi neprošlo ne?

Od: nickysek
Datum: 01.05.15 21:07

Byl jsem ve stejne situaci, koupil jsem babettu bez jakychkoli dokladu i bez RZ.

Motomax mi poslal za pár kaček doklady, vyrobit by asi nešly, je na tom hologram.

Motomax má údajně databázi vyrobených babett + povolení ministerstva k vydávání duplikátů dokladů.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: filip796
Datum: 01.05.15 21:14

Takže ty malé kartičky co se dají sehnat a doplnit jsou k ničemu?

Od: nickysek
Datum: 01.05.15 21:41

Ano, sám musíte cítit, že pokud si kartičku vyrobíte či koupíte a doplníte sám, je to k ničemu a nelegální.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: osel59
Datum: 01.05.15 21:20

Pokud nemáš SPZ, tak vytiskni kartičku, vyplň, zaplať pojištění odpovědnosti a jezdi. Nikdo to neřeší a nekontrolovali mě jen jednou, jezdím od jara do podzima. A nejsem jediný, známý prostě po úmrtí tchána kartičku nenašel, věděl, že Babetka není kradená, měl k ní i Návod k obsluze a účet z Mototechny, jen s tou kartičkou si musel poradit. Znovu píšu - Babetka bez SPZ nemá velký techničák, jen tu kartičku. O nic nejde, když nemáš SPZ, není ani registrace, nechodíš na STK, ani na emise. Neřeší se převod na nového majitele, žádný úřad o Babetce neví. Samozřejmě to není až tak legální, ale je to realita. Policii zajímá jen technický stav, helma, pojistka a jestli nejsi nalitej, nebo případný přestupek. Co jiného by taky kontrolovali. Já mám Babetku vykočkovanou, technicky v pořádku, tak jí spíš obdivují.

Znovu zopakuji. Já Babetku kupoval, jsem pvní majitel, mám k ní jen účet na Kčs, návod k použití a kartičku bez hologramu a podobných ochranných prvků. To okopíruje každá opice. Pro tvůj klid - nech si doklady poslat a máš po starosti, je to pár korun.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mzxy*
Datum: 02.05.15 12:11
Podivej na stitek na rok vyroby, babety schvalene do roku 2001 nepodlehaly registraci, babety po roce 2001 ano.bez ohledu na vyse uvedene lze babetu registrovat na zadost majitele, ale to by musel byt hlupak. Na 210 staci karticka, klidne koupena ve fichtlkramku nebo na burze. Casto je tam naskenovane nebo prave razitko nejake mototechny, ktera babety prodavala. Staci doplnit cislo ramu a datum prodeje, nejlepe podle roku z vyrobniho stitku, karticka se da take vyrobit doma. Prodavaji se take na aukru a motoburzach. Zakon 56 ktery upravuje podminky registrace plati od 1.7.2001 a v prechodnych ustanovenich uvadi ze mopedy se slapsdly schvalene pred nabytim ucinnisti zakona nepodlehaji registraci.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: filip796
Datum: 02.05.15 17:03

Vyrobil jsem si pěknou kartičku, ale jak to udělám s tím razítkem? Datum tam doplním tedy, rok vím, a jaký tam napíšu den je už jedno?

Od: mzxy*
Datum: 03.05.15 09:30
Razitko jedine vzit z nejakeho elektronickeho dokumentu a prenest, vytisknout barevne. Take si muzes vypujcenou karticku naskenovat a upravit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: filip796
Datum: 03.05.15 10:56

A co ten datum?

doplněno 03.05.15 12:20:

Píše se tam vždy kompletní datum výroby a já znám jen rok.

Od: jaryna
Datum: 25.07.15 22:59

Vubec bych to nehrotil.

1.

Pokud je před rokem 2001, stačí si sehnat kartičku (na internetu) doplnit další informace a zaplatit povinné ručení.

2.

Pokud je po roce 2001, sundat SPZ, sundat vepředu z rámu plechovou identifikční známku. Na internetu zakoupit kartičku a novou plechovou známku, poté na ni vyrazit potřebná čísla. Zaplatit povinné ručení. Toť vše.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.