Strach z řízení

Od: Datum: 01.05.15 15:53 odpovědí: 7 změna: 02.05.15 23:58

Dobrý den rádcové .Píšu za svou známou,která se bojí řídit .Například do vesnice vzdálené 2 km odtud to zvlídne ject ale z garáže vyject to ji nejde.Chtěla by ten strach nák překonat aby se nebála jezdit do měst ...,,Má strach z okolí ,aby někoho nepřejela a pak ,aby si nani neukazovali jak jsem psala do vedlejší vesnice ji to nedělá problém .

Siska5

Ps: Chci ji pomoct a ukýzat že kdyý se vyjezdí bude samostatnější ..Děkuju za vše :D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.15 15:58
avatar

Vyjet z garáže, parkování a couvání obecně dělá potíže mnoha ženám. Pokud se dotyčná chce vyjezdit, mnohdy pomůže když na sedadlo spolujezdce posadí zkušeného, ale hlavně klidného člověka, který ji může pomoci radou, když dotyčná bude v nejistotě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.05.15 16:04
avatar

trenink dělá mistra takže jezdit, jezdit a jezdit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 16:57

Pokud má strach z řízení vozidla, tak se jedná o pud sebezáchovy, který nelze podceňovat. Pokud se ho nezbaví před jízdou, tak v kritické situaci zazmatkuje a způsobí nehodu. V takovém psychickém rozpoložení ať radši neřídí !

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.05.15 18:04
avatar

Ono je dost otázka, aloisb, jestli je větším rizikem řidič/ka, která si nevěří a může zazmatkovat, nebo naopak řidič, který má nebetyčné sebevědomí a podle toho jezdí s naivní myšlenkou, že pro něj neplatí žádné pravidla a zákony, fyzikální nevyjímaje. Protože pokud dotyčný nemá praxi, tak ji může nabýt, stejně jako správnou míru sebedůvěry. Já mám spíše paniku z postpubescentů s čepicí šiltem dozadu řítícího se hlava nehlava.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.05.15 19:26
avatar

Vaší známé bych poradila - raději autem nejezdit. Při takovém strachu to nemá cenu. Za volentem je třeba mít silnou řidičskou osobnost, která zvládne během sekundy řešit situace. A ne roztřesenou třasořitku, co je ze všeho dění na silnici vyklepaná... Fakt, takového řidiče bych se bála pustit do ostrého provozu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.05.15 22:25

Ahoj. Koukám, že rady tu jsou z celého širokého spektra. Jestli paní musí jezdit, bude si muset nejspíše zaplatit ještě nějaké kondiční jízdy v nějaké autoškole. To se dá a bude to mít rozhodně bezpečnější, než cokoliv jiného.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.05.15 23:58
avatar
Připomíná mi to situaci -- dokud se nenaučíš plavat, do vody tě nepustím!
Známé chybí jistota. Do vedlejší vesnice cestu zná, zřejmě ji už párkrát úspěšně absolvovala. Ví, že ji tam málo co může překvapit. Jak píší druzí (někteří), potřebuje jezdit a získávat zkušenosti. Třeba to vyjíždění z garáže může trénovat do úmoru, bez ohrožení lidstva. Jen častějším ježdením získá zkušenosti, "dostane do ruky" automatické ovládání auta a místo hledání šaltpáky a přemýšlení, zda teď brzdu nebo spojku, bude mít čas myslet na situaci na cestě.
Třeba ji hodit do vody, ze začátku se asi bude plácat a párkrát si lokne, ale jinak to nejde. Plno jiných věcí také časem zvládla, zvládne i počáteční stres v hustějším provozu. Na zadní sklo ceduli Pozor začátečník! Všichni jsme byli kdysi stejná dřeva za volantem...
Ten mužík s vysokým čelem a bradkou měl pravdu: Učit se, učit se a učit se...
Jezděte s ní a chvalte ji za každou maĺičkost, co se ji i moc nepovede. Vysvětlujte případné chyby až po jízdě.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.