Zastavení ve druhé řadě

Od: Datum: 30.04.15 10:09 odpovědí: 7 změna: 05.05.15 23:11

Dobrý den,čekají mě zkoušky a chtěl jsem se zeptat,když komisař řekne,že mám zastavit ve druhé řadě,tak co to znamená?Například pojedu v ulici a vpravo budou stát auta a když mezi nima bude volné místo,tak tam mám nacouvat a zaparkovat? Ale to by musel říct zaparkovat a né zastavit ne? Budu moc rád,pokud mi poradíte. Hezký den přeju.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 30.04.15 10:27

Druhá řada je druhá řada, vy byste parkoval přece v první u chodníku když tam bude místo, že? Zákon to přece řešíí.

doplněno 30.04.15 12:19:

hejkale, co si z toho tazatel vezme? Já mu dávám radu, chce řidičák, má znát zákon, nezná! Co u testu? Tak proč chce ke zkoušce?

doplněno 30.04.15 18:07:

Co je to "nadřízený komisař"?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.04.15 11:17
Můj syn kdysi na chyták komisaře klidně zastavil i když tam byla značka Zákaz zastavení. Potom vyhlásil, že si je vědomý té značky, ale že pokyn policajta je nadřazený pravidlům a místní úpravě. Byl pochválen od komisaře - policajta v uniformě. Ti, co tam odmítli zastavit, byli poučeni, že policajt atd.
Takže je vhodné opravdu dobře rozumět předpisům, a umět je aplikovat na situaci.
Nevím, zda u Vás je zkušební komisař civil či policajt.
Nastudujte si, zda je v zákoně v odstavci ... Řidič nesmí... zastavit a stát... nebo jen ...stát... v druhém jízdním pruhu.

Datum: 30.04.15 11:27

Policisti již 20 let nejezdí na závěrečné zkoušky. Tak to muselo být již velice dávno., a především zkoušející řidiči měli být poučeni instruktorem že se musí vždy uposlechnout výzev komisaře bez ohledu na to zdali je to proti pravidlům, jelikož za to odpovídá, a především může nastat situace kdy musí zákon porušit a projet například po chodníku nebo couvat v jednosměrce etc...to se holt u závěreček stává.

Datum: 30.04.15 13:05
No jo, vidíte, zrovna nedávno známá dělala závěrky, komisař jí řekl, ať zaparkujte tady, samozřejmě tam byl zákaz, tak ona na to ze si značky všimla, ale ze je jeho slovo nadřízené značkám, on ji na to odpověděl, že nemá pravdu, že platí především značky, ze on si přece muzes rikat co chce, ale ona ze prostě musí sledovat značky a řídit se jimi. A to nebyl jediný případ, už mi to říkalo víc lidí, dokonce i se mnou dělala zkoušky holka, které řekl, ať odboci doprava, kde byl zákaz odbočení a i presto, ze mu to řekla, že tam značka je, tak ji od zkoušek vyhodily. Mě se naštěstí u zkoušek nic podobného nestalo, tak jsem to nemusela řešit ;)
Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.04.15 19:27

Denny, správně , přání komisaře není nad zákon.

Od: seba
Datum: 05.05.15 23:11

Zajímavá autoškola,již policisté nejsou,ale v roce 2001 byli. Slovo instruktora nad zákonem? To potom tak vypadá na silnicích. Instruktor zadá požadavek a řidič se přizpůsobí dle zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Datum: 01.05.15 12:04

Zákon o provozu na pozemních komunikacích § 25 odstavec b.

(1) Řidič smí zastavit a stát jen

b) v jedné řadě a rovnoběžně s okrajem pozemní komunikace; nedojde-li k ohrožení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, smí v obci řidič vozidla o celkové hmotnosti nepřevyšující 3500 kg zastavit a stát kolmo, popřípadě šikmo k okraji pozemní komunikace nebo zastavit v druhé řadě.

Přitom musí dodržet další náležitosti specifikované v uvedeném zákoně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.