Povinné ručení může platit kdokoliv?

Od: Datum: 28.04.15 16:57 odpovědí: 17 změna: 30.04.15 21:36

Ahoj,

chci se zeptat, pokud bude majitelem vozidla má partnerka, můžu si já na sebe k vozidlu sjednat povinné ručení na sebe i když auto není moje?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.15 17:08

Ano,můžete.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.04.15 17:13

Pojistník (ten, co platí pojistné a je na něho napsaná smlouva) může být kdokoli.

Od: jiool
Datum: 28.04.15 17:37

Takže nějaké svolení nebo něco od majitele není třeba?

Datum: 28.04.15 18:04

Není třeba svolení od majitele.

Já jsem dříve pojistil vozidla synkům, když měli drahé pojištění..

doplněno 29.04.15 12:20:

athenaise,

a to když já napíšu uzavřu autopojistku na ségru a ona to nebude vědět, to je také legální? Jako že zfalšujete její podpis? To je podvod.

A co když to nezaplatí? Co potom? Přijde vyšetřování, hledání, zjištování a zjistí se na to, že sestra neuzavřela pojištění, ale třeby vy. Podle závažnost případu i trest.

To přece není jen tak, aby každý na každého napsal pojistku! Ne napsal, ale uzavřel pojištění za ségru, to můžu klidně i já, když budu vědět něco o jejím autě.

Datum: 29.04.15 09:10

Ty Milánku, a to když já napíšu autopojistku na ségru a ona to nebude vědět, to je také legální? A co když to nezaplatí? Co potom? To přece není jen tak, aby každý na každého napsal pojistku!

Od: jmlc®
Datum: 29.04.15 09:21

Pokud platíte pojištění na vůz, který je již pojištěn (sestra to neví, takže si platí svou vlastní POV), jedná se o duplicitu pojištění a případné plnění půjde na půl z každé pojišťovny. V případě HAV však nepočítejte také 2x tolik peněz - řeší se opět polovinou z každé pojišťovny.

Pokud jste majitelem vozu a někdo vám POV platí, stále jste majitelem s touto povinností a je na vás, jestli si hlídáte správné hrazení pojištění.

Může být problém, když si najednou řeknete "já jsem naštvaný, že mi sestra platí pojistku a uvedla do smlouvy mé rodné číslo - bez mého souhlasu" - a začnete za její dobrotu právně řešit to zneužití osobních údajů..

Od: asd1
Datum: 29.04.15 09:33

Ty Athenaise, aby o tom nevěděla, tak bys musela na pojistné smlouvě zfalšovat její podpis, takže takhle to legálně nejde. Leda ty jako pojistník a pojistit její auto bez jejího vědomí - ale to by nejspíš bylo pojištěné dvakrát (leda že by na pojištění kašlala a ty jí chtěla zachraňovat bez jejího vědomí). Pak by pojištění bylo legální, ale její údaje na smlouvě by bylo zneužití osobních údajů.

Povinné může platit kdokoliv. Ale vlastník/ provozovatel si to musí hlídat, protože povinnost mít pojištění nemá ten "jiný pojistník" ale vlastník/provozovatel, tj. pokud nebude pojištěné tak on bude mít problém (např. pojistník přestane platit, skončí pojištění, pak nepojištěné způsobí nehodu a problém má vlastník)

Od: buss®
Datum: 29.04.15 09:46

Řešeno mnohokráááte! Najděte v zákonu o pojištění, že pojistku musíí! hradit vlastník, či ten kdo je v registru. Spousta organizací nezajímá, kdo to co hradí, ale že ty peníze na účet přijdou! Z toho možné vyplývající problémy je jiná věc (bonusy u pojištění). Půjčíte si auto na delší dobu, kdo bude pojistku hradit? No a to budou pojistku, když o tom vlastník neví hradit oba? Proč si nenačtete povinnosti?

Datum: 29.04.15 17:32

Já jsem v registru, syn je vlastník. Platí on..

Datum: 29.04.15 20:57

takajne, jak jste uveden v registru? Jako vlastník, či provozovatel?

doplněno 30.04.15 06:28:

Takjane, prosím, jaký je rozdíl mezi vlastníkem a majitelem?

Páč já se domnívám, že kddyž něco vlastním, jsem toho majitelem. Kdo tedy bude, ve Vašem případě, osoba zodpovědná za přestupky, zaznamenané automatickým bezobslužným záznamem?

Děkuji

Datum: 29.04.15 20:58

Ano můžete, já mám pojistku na otce.

Datum: 29.04.15 21:04

Platím mnoho let pojistku za auto jako soukromá osoba firmě, ve které jsem zaměstnán. Počítají se bonusy, firmě přeůčtovávám pojištění a je vše v pohodě. Finanční úřad několikrát kontroloval, nikdo s tím nemá problém.

Datum: 30.04.15 00:06

Jako vlastník. Majitel je syn. Zápis v registru neznamená atd, atd...

Od: cicko
Datum: 30.04.15 02:50

Rovněž "zápisy" na této poradně mnoho neznamenají! Názorným příkladem jsou Vaše příspěvky z: "17,32" a " 00,06", které si odporují.

Jaký je podle Vás rozdíl mezi "vlastníkem" a " majitelem"?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.04.15 19:43

Nějaký zápis v registru nemá žádnou právní hodnotu. Bylo to mnohokrát zveřejněno, např v souvislosti s vymáháním kanceláře pojistitelů. Vlastník, držitel...Syn je majitel, platí ručení, v registru jsem já. Když jeho přítelkyně poškodila plot (diskutovaným vozidlem), neměla pojišťovna s plněním jediný problém.

Datum: 30.04.15 19:53

Víte o tom že porušujete zákon, protože od nového roku musí být v registru zapsán vlastník?

Datum: 30.04.15 21:36

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.