Bouchání na zadní nápravě Felicie

Od: Datum: 26.04.15 22:05 odpovědí: 7 změna: 28.04.15 22:42

Ahoj, máme takový problém na naší felicii. Jde o klepání u zadního levého kola, no ono to furt neklepe, jen když člověk přejede přes nějakou nerovnost levým kolem, třeba železniční přejezd, tak to jednou max dvakrát klepne docela silně klepne jako kov o kov, ale jenom od levého kola. Při ručním propěrováním se žádné zvuky neozývají. Tlumiče jsou nové, komplet horní misky+ nové veškeré uložení, podotýkám že vše originál ! pružiny jsou původní ale naprosto v pořádku. Dělalo to už před výměnou, jelikož ta miska byla zvlášť na levé straně byla tak prohnilá, že se nám při demontáži úplně oddělila od tlumiče a rozsypala na prach. Tak jsme si mysleli že klepe tam miska o kastli. Ale to jsme tou výměnou vyloučily. Teď mě nic nenapadá, kromě silentbloku nápravy, ale nezdá se mi, že by se vymačkal tak najednou a z ničeho nic, bez předešlých náznaků nějakých vůlí. Auto jde sice příští týden do servisu, kvůli výměně palivových trubek, protože na našich nájezdech by to byla práce na dva dny to tam naohýbat :) tak se na to mechanik stejně podívá, ale jelikož mě auta vždycky zajímali, a všechny opravy, které jsou v našich technických možnostech si děláme sami. Rád bych věděl, co to může být. Jsou to takové tupé a silné rány, takže bych výfuk, nebo nějaký krycí plech zespod asi vyloučil. Každopádně všechny gumové závěsy výfuku jsou v pořádku. Tak už fakt nevím

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fik
Datum: 27.04.15 14:09

Tak pokud je nový celý tlumič i s uložením,je správně usazená pružina tak už vážně zbývá jen to uložení nápravy,to je kliková náprava,jeden jednolitý kus,tam už nic jiného mlátit nemůže

Pro jistotu zkus ještě shodit bubny a podívat se na brzdu,jestli třeba nelítá pakna,nebo jestli jen a pouze není povolený buben

Jo a výfuk tak razantně nevylučuj,ten dokáže udělat pěkný rachot,že si kolikrát člověk myslí že se mu rozpadá auto,a přitom jen výfuk o něco klepe

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.04.15 20:12

Díky za rady, no dneska to bylo u mechanika a ten samozdřejme opravil všechno ostatní, zjistil že je vůle v řídící tyči, ale zatím skoro neznatelná, tak v pohodě. Ale na to bouchání zapoměl, tak to tam jde zítra znovu, protože přes týden na to nemám čas a máti s tím jezdí každý den. Jeden mechanik vedle druhýho, stejná banda. Co si sám neuděláš, to nemáš :)

Datum: 27.04.15 21:42

není možný že ti to špatně poskládali? na tom tlimiči je podložka a pak se dává miska přez to péro viz fota v odkaze pokud tam ta podložka neni klepe to,vodevři kufr stahni s tlumiče krytku a pohoupej kufrem a pozoruj tlumič

http://www.skoda-club.net/for…icu-a-per-skoda-felicie-13143

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.04.15 23:03
Taky se přikláním k tomu, že to mohli špatně poskládat, patří tam takovýto kroužek a velice často se se stává, že ho tam mechanici nedají.

Datum: 28.04.15 11:06

Já jsem jej jednou taktéž zapoměl dát,ale neklepalo to-to naštve když se kvůli tomu zase musí rozdělat tlumič,ale rozhodně to nedělalo nějaké šílené rány nebo něco

Datum: 28.04.15 19:16

Ne určitě ne ten kroužek tam je a úplně nový, na to jsem dával pozor, aby tam bylo všechno správně, přesně podle návodu, ty tlumiče jsme měnili s tatou osobně doma a jak už jsem psal dělalo to už hodnou chvíli před výměnou, dnešním mechanikům nevěřím, tak co se dá a je v mých technických možnostech si dělám doma, aspoň mám jistotu, že je to v pořádku a precizně provedené, protože si na to můžu udělat potřebný čas a nehonit to rychle na poslední chvíli jako velká většina mechaniků :) No mrknu na to o víkendu, teď není čas a ani počasí :(nejsou to zase tak úděsné rány, je to jenom takové duté klepnutí, při propérování to právě nedělá vůbec, jenom když přejedu nějakou díru, nebo žel. přejezd, Jinak zatím díky za rady

Datum: 28.04.15 22:42

Určitě zkus zkontrolovat dotažení bubnů,tím bych začal

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.