Pokuta v Rakousku

Od: Datum: 25.04.15 11:04 odpovědí: 11 změna: 27.04.15 11:13

Dobrý den, zastavila mě kontrola ne Vídni. Po asi 1-2 měsících mi došla pokuta 700 euro. Proč, zač to je jedno. Pomocí mailu jsem se snažil, aby mi dali aspoň splátkový kalendář. Po dalším měsící došel zase dopis a zde bylo, že mi rozdělí 700 eur na splátky. 14*50euro. Byly tam aji vložemé složenky 14 kusů. Potřebuji vědět jak se to dá zapltit? Tedy nejlepší způsob. Znáte někdo tento vzor složenky?(viz. příloha) Můžu stím jít na poštu nebo do banky? Popř. jaký je zato poplatek? nebo je lepší to poslat přímo z mého bankovního účtu? Přemýšlel jsem, že bych to zajel zaplatit přímo do Vídně.

Děkuji za rady a váš čas.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.04.15 11:27
*sok* 700 no ty kraso *sok* to je jedna moje vyplata omg, ted se budu bat jezdit do ciziny, tam se s tim narozdil od nas nese*** :( .Pokud tam mate cestu, zaplatil bych rovnou tam, pokud ne a bydlite u hranic, tak bych zajel jen pres caru a tam zaplatil. Ve vasi bance (Cr) budete urcite platit poplatek a ne maly, navic pri kazde splatce :( ale presne vam to reknou v te bance.
Ohodnoceno: 0x

Od: dam®
Datum: 25.04.15 11:42

V případě, že máte bankovní konto, zajděte k přepážce se složenkou / je na ni bankovní spojení/ a dohodněte platby, dál se nebudete muset o nic starat. Platba proběhne dle daného kurzu banky v dané době.

Datum: 25.04.15 11:42

Vlastnila jsem bezcenné slovenské akcie a měla platit poplatek za správu účtu. Byl problém se akcií zbavit, proto mi poprvé poplatek asi 12 eur platil známý, co má účet v eurech. Podruhé už jsem ho nemohla požádat, platila jsem ze svého korunového účtu a navíc zaplatila poplatek 220 Kč. Paní v bance mě na poplatek upozornila a doporučila jakousi možnost platby složenkou, podrobnosti si nepamatuji, ale bylo to tak složité, že jsem i přes varování zvolila jedonuchý postup s poplatkem.

Takže variantu platit 14 x v korunách opusťte.

Od: au1
Datum: 25.04.15 12:44
dohaje, 700e to je palba, ja kdysi dostal 20e za parkovani, to jste musel jet tak 300 po meste :-D ja bych asi pujcil koruny, vymenil za eura, a poslal jim 700e najednou. mel bych to z krku, a kdovi jesli nevyjde levneji platit tu uroky z pujcky nez 14x posilat eura do rakouska. ja kdysi pujcoval 30tisic u sporitelny, za 6 mesicu sem to splatil a preplatil ani ne 1500kc.

Datum: 25.04.15 14:42

Vyzkoušeno

platba do ciziny zdarma:

http://www.europlatba.cz/

Od: guk
Datum: 25.04.15 17:18

Hlavně nechápu, proč co platit. Vy jste uznal dluh? Prostě neco přišlo ze zahraničí, tak ani nechápu, proč to přebírat (pokud to bylo doporučeně), pokud obyčejně - odeslat zpět a česky napsat adresát neznámý. Pokud chtějí pokutu, mají to poslat česky. A je žádat o splátky, fakt žasnu, proč lidi se dobrovolně připraví o 700 éček. Ta pokuta by byla absolutně nevymožitelná - tedy pokud jste neuznal ten dluh.

Datum: 26.04.15 21:23

Ano v Rakousku je to běžné, že policie zastaví auto, sepíše protokol o kontrole případně o přestupku a řekne, že pokuta příjde poštou... Nevím, proč by to mělo být nevymožitelné, jelikož v momentě, kdy něco příjde poštou, má rakouský policajt podpis pachatele přestupku a tím pádem i souhlas, že se přestupku dopustil... pokud by nesouhlasil, musel by jim o tom říct a místo pokuty by mu přišlo předvolání...

Taky to někdy funguje tak, že dokud pokutu nezaplatí, autem neodjede...

Ohodnoceno: 1x

Od: asd1
Datum: 27.04.15 10:03

Proč platit? Aby ještě někdy mohl do Rakouska ;) Pokud nezaplatí, tak to půjde k soudu, ten k tomu přidá další flastr a už to nebude 700 ale mnohem víc. Pokud to auto vjede do Rakouska, tak hned vyskočí upozornění na dluh a seberou ho. Stejně tak pána při první kontrole dokladů. Pak buď hned zaplatí, nebo mu něco zabaví (auto atd.) do zaplacení, nebo ho strčí do lochu. Rakušáci se s tim moc nemažou. Nějaké neuznání dluhu je nesmysl - policie zjistila a vyřešila přestupek, uložila sankci. Do správního řízení to nešlo = sankce za přestupek je jasná a odsouhlasená.

Já bych si asi půjčil nejlíp od známých a zaplatil celých 700 nejednou. Jinak poplatky z ČR do A jsou dost vysoké, kolik vyjdou v Rakousku nevim.. Pokladna úřadu by sned měla být bez poplatku, pokud to máte blízko...

PS: za co to bylo?

Datum: 27.04.15 10:54

do Rakouska se dostane i následně, to problém není, ale pokud by se pokuta nezaplatila, tak to budou strhávat exekučně.

Mám s tím zkušenosti, náš kamion dostal 1600 Euro za to že nebyla ve voze platná Eurolicence (byla v kanceláři na stole)

Datum: 25.04.15 17:46

Založte si účet v nebankovce Citfin.cz, tihle dojedou udělat smlouvu i za vámi domů nebo do kanclu, mají slušné kurzy a první 3 €platby v měsíci jsou zdarma. Nebo lepší bankovní standard ve Fio/Airbank, europlatba je za 20/25 Kč.

Od: mzxy
Datum: 27.04.15 11:13

Bez zaplacení pokuty tam přístě nejezděte, zastaví Vás policie a pokud okamžitě nesložíte kauci zabaví vám auto, které po měsící prodají dražbě a z výtěžku uhradí pokutu a náklady řízení...

V EU byla již před lety schválena směrnice o spolupráci států při přeshraničním vymáhání pokut, která byla evropským soudem zušena, následně byla přijata nová směrnice, koncipována jinak, která byla vydána a je platná, zasílání pobných složenek se stane v blízké budoucnosti běžným jevem. O vymahatelnosti podobných pokut vůbec nepochybujte.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.