Křižovatka - kde odbočit

Od: Datum: 23.04.15 12:33 odpovědí: 3 změna: 23.04.15 14:04

Zdravím,

chtěl bych se zeptat,ohledně tohoto obrázku křižovatky: když chci odbočit vlevo a jsou v provozu světla, tak když na zelenou vyjedu, najedu si doleva a dám přednost protijedoucím vozidlům dle červené šipky a pak dokončím odbočení... Ale pokud světla nefungují a řídím se značkou, tedy jsem na hlavní a chci odbočit vlevo, tak ale nemůžu si najet jako když jdou semafory dle té červené šipky to bych byl jakoby v protisměru, tak musím jet dle té zelené šipky že? Tedy tam jak je zelená šipka, dát přednost protijedoucím a pak dokončit odbočení?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.15 12:52
avatar

Kamile, nevím, zdali jsme Vás pochopil.

Vždy, si najedete jak je zelená šipka. Když jde semafor i když nejde. Zdůvodnění: Máte to blíže na dokončení odbočení, když vždy dáváte přednost. Páč když zůstanete na červené šipce, projedou protijedoucí vozidla, musíte stejně ještě popojet, abyste dokončil odbočení. Když jde semafor, vejde se Vás více za semafor...

Nebo jsem Vás nepochopil?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.15 13:04

Já bych to řešil tak, že bych si při odbočování najel do pruhu, který je mezi ostrůvky a přibližně v polovině tohoto pruhu bych počkal až odjedou auta z protisměru.

Zdá se mi to vhodnější než blokovat levý pruh v přímém směru.

Asi se tady odbočuje velmi zřídka a proto tam není vyhrazený pruh pro odbočení vlevo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 23.04.15 14:04

Vozidla odbočující vlevo se míjejí pravými boky, což v případě zelené šípky nedá ani náhodou. Najedu si někam k červené šipce a počkám si až projede všechno přímo v protisměru e/nebo odbočuje vpravo a pak dokončím odbočení vlevo tak, abych se nepletl do dráhy autům z protisměru, co taky odbočují vlevo...tzn. míjíme se pravým bokem a naše dráhy se nesmí křížit.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.