Renault Laguna 98 teče voda

Od: Datum: 23.04.15 11:44 odpovědí: 4 změna: 28.04.15 12:21

Dobrý den. V pondělí auto začalo dělat zvuky jako kdyby bylo něco přidřeného nebo co to. Jde to od rozvodů (teda se mi zdá). Dnes jsem leh pod auto a zjistil že mi ze strany kde jsou rozvody kape voda. Když jsem otevřel nádržku na vodu tak mi vytekla. Díval jsem se na měrku oleje a byla úplně suchá :(. Nevíte čím to je? Dostala se mi tam voda? Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.15 14:26
avatar

Moje křišťálová koule říká-Máte to rozbitý!

Měrka oleje suchá- kdy jste naposledy toto kontroloval a případně doléval?Asi hooodně dlouho že je tam tak málo či nic,ve stařičkém citroenu BX14RE jsem domů dojížděl spůllitrem oleje pro motor i převodovku a kontrolka na hrbech a prudších zatáčkách problikávala,ale přesto byla kapička na konci měrky ,vás nic takového neupozornilo?Nádržka při otevření vytekla a kape u rozvodů=pro mne z toho plynou dvě věci-NUTNO vyměnit vodní pumpu (rozvody!) a vytekla protože velmi pravděpodobně fouklé těsnění nebo prasklá hlava a byla natlakovaná chl.soustava !

Doporučuji dolít vodu i olej natočit motor co bude dělat-je možno,že hned vodu vyháže ihned chcípnout a servis či mechanik-pokud bude zvuk normální, odvzdušnit chladicí soustavu (POKUD jsou ODVZDUŠŇOVÁKY!) a po odvzdušnění sledovat hladinu vody (chlad.kap.) půjdou-li bublinky -fouklé těsnění nebo ruplá hlava!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.04.15 18:10
avatar

Ze strany kde jsou rozvody...tak to může být i vodní pumpa.Doplň olej sundej víko rozvodů a když z pumpy poteče,nebo bude kapat,musíš ji vyměnit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: spongebob2
Datum: 23.04.15 23:09

Kontrolka mi nesvítila. A nesvítí ani teď. Nevím proč. Mě se zdá že to nekape z pumpy ale

Od: rad*
Datum: 28.04.15 12:21

Mě když na laguně rachtalo v motoru,tak to byla vodní pumpa. Nic nikde ale neteklo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.