Prepis a prodej

Od: Datum: 21.04.15 16:54 odpovědí: 5 změna: 21.04.15 21:43

Prosim o radu.

Po úmrtí rodiču jsem zdědila jsem auto,chci jej prodat .Musim jej prihlasit nejprve na sebe a pak uskutecnit prodej? nebo staci jen prilozit kopii z ded. rizeni? dekuji dannca


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.15 18:47
avatar

Jako oprávněný dědic provedete převod na jinou osobu.

doplněno 21.04.15 19:09:

Ano, dojdete na úřad, kupec bude mít vlastní evidenční prohlídku, pojištění, pak vše proběhne bez převodu na Vás a pak na něj. On bude platit přepis a případný ekopoplatek..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ferry
Datum: 21.04.15 18:51

Zdravím, protože mě čeká naprosto stejná věc tak se jen zeptám ...Stačí tedy vzít rozhodnutí z dědictví a s kupcem, doklady a kupní smlouvou dojít na úřad? Tedy jestli jsem to dobře pochopil...

děkuji za odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.15 19:25
avatar

ANO.Doklady od auta (ORV,TP,protokol o EvK stáří do 14 dnů na jméno kupujícího,rozhodnutí o dědictví,+příp ZK) a kupce nebo jeho ověřenou PM

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.15 20:36

ano,dojdete na urad,kupec bude mit vl. prohlidku a pojisteni,pak vse probehne bez prevodu na vas ,pak na jeho.on bude platit prepis a pop eko.

Od: mzxy*
Datum: 21.04.15 21:43

nesouhlasím,

pokud je zákonem 56 definovám jako oprávněný žadatel o "převod" VLASTNÍK vozidla, a VLASTNÍKA vozidla přitom zákon definuje jako osobu, který je zapsána v registru silničnch vozidel jako provozovatel ( samozřejmě i jako vlastník současně ), musí se přímý dědic podle zákona nechat nejdřívě nechat zapsat jako VLASTNÍK, pak se stává oprávněným žadatelem a může podat společně s kupujícím žádost o zápis změny vlastníka.

Dědictví je v zákoně 56 obecně pojato jako PŘECHOD vlastnického práva,.zákon přesně popisuje, jaký způsobem zapsat osobu , na kterou vlastnické právo přešlo rozhonutím soudu 1. stupně, do registru silničních vozidel jako vlastníka.

Zákon vyžaduje předložení dokladu o přechodu vlastnického práva ( např usnesení soudu o dědictví) , dále protokol z evidenčřní kontroly, který není starší 14 dnů, oba registrační doklady a doklad o povinném ručení. Doklad totožnosti je samozřejmostí. Zákon nevyžaduje, aby měop vozidlo platnou technickou prohlídku.

Usnesení soudu 1. stupně ( dokument vydaný z pověření soudu notářem) je vydávám právě proto, aby dokládal mimo jiné přechod vlastnictví, např. k vozidlu, předkládá se originál s vyznačením nabytí právní moci, pokud chcete předkládat kopie, tak úředně ověřené.

Závěrem - musíte přihlásit vozidlo nejdříve na sebe, stát se tak oprávněnou žadatelkou o další evidenční úkon ve vztahu k vozidlu.

Doporučuji domluvit se s kupujícím, udělat evidenčku ve dvou výtiscích a pak na úřadu provést oba úkony současně, resp.následně po sobě.

Dědictví se však vyřizuje tam, kde měl zesnulý poslední trvalý pobyt, pokud máte trvalý pobyt v jiném správním obvodu, musíte poté, co se k autu přihlásíte v místě posledního trvalého pobytu zesnulého, provést zápis zěmny vlastníka po prodeji auta v místě Vašeho trvalého pobytu.

Pokud se to někomu nezdá, může napsat ex-ministru dopravy panu Stanjurovi, jaký paskvil to nechal v parlamentu schválit.

Vzpomeňte si na jeho hesla - jeden úřadm, jeden úkon atd,...bla bla bla...realita je ale někde úplně jinde...Navíc Vy budete provádět DVA úkony. na Vás se jeho slogan možná nevvztahuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.