Autoškola - odbočování

Od: Datum: 21.04.15 16:02 odpovědí: 5 změna: 21.04.15 21:49

Dobrý den chtěla bych prosím poradit ohledně odbočování - v autoškole jsem to ještě nepochopila a dělá mi to velké problémy. Když jedu v jízdním pruhu, jsem u semaforů a mám odbočovat vlevo a pak po odbočení mám 2 pruhy, tak učitel říkal, že někdy se můžu zařadit do jakého chci a někdy nesmím měnit pruh že v tom ve kterým jedu, tak v něm musím i odbočit. Že se to rozlišuje bud plným světlem na semaforu nebo šipkou, nebo kolik je odbočovacích pruhů a tomu nějak nerozumím... Kdy teda po odbočení se můžu zařadit kam chci a kdy při odbočování nesmím a musím se držet v tom jednom pruhu, jakto poznám?Děkuji za případné odpovědi... Nikola

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.15 16:46

Zdravím, to je jednoduché. Když máte k dispozici jeden odbočovací pruh a najíždíte do dvou pruhů, můžete si vybrat do kterého nejedete. Pokud máte k dispozici dva odbočovací pruhy musíte najet do toho ze kterého jste vyjela. (z levého do levého,z pravého do pravého). Ohledně těch semaforů - šipka známená můžete jet, nikomu nedáváte přednost, plné světlo znamená, že musite dát přednost protijedoucím vozidlům.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.04.15 19:07

no s těma semaforama bych to až tak netvrdil.. protože občas bývají ty semafory dva vedle sebe... třeba plné a vedle šipka.. a pokud se rozsvítí šipka, jestli si dobře pamatuju, tak mužu jet ale musim dat přednost..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.04.15 18:32

nika, nevím, zdali jsem Vás pochopil, ale odbočování v pruzích se neřídí semafory. Jedete stejně jako když nesvítí semafory.

Asi jsem nepochopil dotaz..Diego to popsal správně, pokud jste se ptala na toto.

doplněno 21.04.15 19:13:

honzo, to snad nemyslíte vážně...tak mužu jet ale musim dat přednost.

Musíte to lépe rozepsat, jedu, ale musím dát přednost ...komu?

doplněno 21.04.15 21:08:

Honzo, citace je správná.

Datum: 21.04.15 21:04

"Doplňková zelená šipka

(umístěná vedle signálu s červeným světlem Stůj!) – svítí-li současně s červeným nebo žlutým světlem, umožňuje pokračovat v jízdě příslušným směrem. Řidič však musí dát přednost vozidlům ve volných směrech a nesmí omezit ani ohrozit přecházející chodce."

doplněno 21.04.15 21:07:

Milane, pardon, nebyl jsem si tim jisty tak jsem to trochu blbě podal... raději jsem dohledal, jak to přesně je...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.04.15 21:49

Když po odbočení za křižovatkou není informační cedule nebo nevisí nad jízdními pruhy dokonce kulaté příkazové značky, jakým směrem musí vozidlo v daném pruhu jet, tak se po odbočení řadíte do volného pruhu tak, abyste neohrozila vozidla v tom pruhu jedoucí.

Například odbočujete vlevo a po odbočení jsou dva pruhy. Můžete jet současně s vozidly protijedoucími, která se řadí do pravého pruhu a Vy se zařadíte do pruhu levého. Kdyby se však protijedoucí vozidlo řadilo po odbočení vpravo de levého pruhu, tak mu musíte dát přednost a zařadit se až za něj.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.