Aixam bezpečnost?

Od: Datum: 20.04.15 20:42 odpovědí: 15 změna: 21.04.15 23:05

Dobrý den, uvažuji o koupi aixama ale trošku se bojím protože to nemá skoro žádnej kufr a když to domě někdo zezadu narve tak je ze mě trhací kalendář? někdo něco k tomu díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.15 20:43

To na každou otázku na aixama založíš nové vlákno? Vždyť můžeš pokračovat v tom předešlém.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.04.15 21:00

Správně jste odhadl, že v případě vážné nehody to autíčko zákonitě ,,tahá za kratší konec´´. Prostě fyzika platí vždy a všude a ošidit se nedá. Já na vojně jezdil mj i s Tatrou 815 AV15 , což je 30ti tunový drobeček opatřený vpředu buldozerovou radlicí. Když to do mě v Praze načudil ožrala ve Volze -což nebylo malé auto, tak jsem původně myslel, že jen praskla pneumatika. Volha byla o metr kratší, Tatra měla sedřenou barvu a rozbité koncové světlo. Takže z hlediska pasivní bezpečnosti je Tatra nepochybně docela fajn auto, že? Jenže trošku nepraktické z hlediska spotřeby. Proto jezdím jinými auty, samozřejmě s rizikem, že když potkám něco většího, může být problém.

Jenže to by člověk nemohl vystrčit nos z bytu. Prostě dělám co můžu, abych si ,,kryl záda´´. Svítil jsem ještě před tím, než to bylo povinné a ani dnes nepoužívám nějaké šikmooké bludičky přezdívané SPDS ale poctivé hlavní světlomety.

Ano, Aixam asi nebude superbezpečný, ale třeba stará shnilotina na tom nebude o nic lépe. Nebo populární lego ,,tři v jednom´´ kdy šikovný garážník složí ze tří totálek jednu skoro funglovku nebouranou. - to je taky docela poukázka na průšvih.

Ohodnoceno: 1x

Od: alisa
Datum: 20.04.15 21:18

Tak jezdi s přilbou a kup si ve starožitnictví brnění - dá se koupit i nové *smich*

Datum: 20.04.15 22:27

To auto je dobre misto motorky v 16ti , proto vetsi bezpecnost nez na motorce. Jinak to je out auto

Od: trtr
Datum: 21.04.15 08:20

Zdravím, bezpečnost nic moc (větší kára či náklaďák se rovná minimálně těžké zranění a to už i v obci) a pokud v tom pojedete ve městě, tak Vás více jak 95% řidičů bude ohrožovat a mimo obec 100% bez vyjímky. Je to prostě "takovej mrzák", kterej dělá v provozu ostudu a vytváří spoustu nebezpečných situací. Pokud si vzpomínám, tak do nedávna jsi blbnul na letišti s Berlingem atd a teď Axiam? To jsou změny. Hnát se za každou cenu co nejdříve do provozu není nic dobrého a ještěš v Axiamu. Uvědom si, že Axiam je něco jako motorizovaná židle v provozu.

Datum: 21.04.15 08:49

No jo, jenže těžko může vyrazit v 15 letech s Berlingem na silnici, že... Aixam jistě není nic super, ale když uvážíte, že v 15 můžete tak na Babetu či Pionýra, tak to pidiauto je podle mě lepší varianta ( tím myslím bezpečnost, komfort - prachy jsou jiná kapitola).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.04.15 14:44

Dobrý den, jo vy si na mě ještě pamatujete? to já už ani nevím o čem jsme tu diskutovali no s autem na letišti jezdí pořád ale myslím že aixam je v 15 lepší volba než motorka v 16 protože se na tom dost vyjezdím a v 18 nebudu mít s autem problém. No jinak bezpečnost nějak velkou nemá ale ze statistik vyplývá že jen 0.2 % lidí bylo zraněno v aixamu a ja stim taky nebudu jezdit po dálnici ale po vedlejších okresních silnicích. Já jsem se do axama docela zamiloval protože mít auto v 15? to chce prece každý, nebo teda né každý ale já jakožto milovník aut určitě... ten pocit když mám řidičák "auto" a mužu jet kam chci a mě to 45km/h jezdit nebude ale tak 70-80km/h to už takové zrdožání není ne?

Od: asd1
Datum: 21.04.15 15:55

ono vzhledem k počtu aixamů těch 0,2% nejspíš znamená, že prakticky všichni kdo v něm bourali se zranili... Sice o něco bezpečnější než motorka (plech kolem sebe), ale oproti motorce výrazně víc překáží provozu = větší riziko nehody. Na motorce získáš mnohem větší cit pro rychlost, adhezi pneu atd. Za mne aixam jedině do města v dešti/zimě, jinak jednoznačně motorka a pak normální auto...

Hlavní průšvih je ten, že to zdálky vypadá jak auto, ten za tebou najednou zjistí že to jede pomalu jak traktor a nedobrzdí. Když dobrzdí tak mu překážíš a snaží se předjet, když je málo místa (auto proti) tak ti hodí myš a strčí tě do pangejtu. = mimo město je to opravdu nebezpečné vozítko.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.04.15 16:06

i když poletím 80km/h?

Datum: 21.04.15 20:48

Zdravím, opravdový fanda se na axiama vyprdne a bude si raději studovat předpisy a značky a ve volných chvílích si dávat dohromady nějaké to starší auto. Určitě budeš víc cool, když po školních povinnostech budeš v dílně něco dávat dohromady a zároveň se něco naučíš ty závodníku. Já když vidím v Brně, jak ráno se nastoupená řada diváků před školou a přiřítí se tato sekačka, tak to je hrozný. Je to prostě out kára a peníze se dají využít lépe. Fakt za sebe bych do toho nesedl ani omylem.

Datum: 21.04.15 21:20

Dobrý Večer, to je váš názor.. a já kdybych to měl tak to v 18 prodám a koupím si normal auto, a je to furt lepší než chodit pěžky

Datum: 21.04.15 08:54

Ono je ve výsledku jedno, jestli to narve zezadu nebo zepředu. Já jezdím jenom osobákem, ale to auto má skoro 2 tuny. Jak to asi tak dopadne při případném nárazu? Nicméně na normální motorce by ta bilance byla ještě nepříznivější.

Datum: 21.04.15 09:11

Zdravím, ono nepřiznivěšjší nevím. Takové čínské plechy, které ostré jak žiletka se derou k vám, fuj je mně špatně. Já se bojím sednout do Š100/120, Favorita, ale z tohoto bych se asi ...

Od: aixam
Datum: 21.04.15 09:42

kovis, no jak to asi dopadne? šel bys bručet, všechno zaplatíš a papíry sou fuč *smich*

Od: aixam
Datum: 21.04.15 23:05

Nemá kufr? Právě že má...a v Ázii tam jsou zadní sedačky, tam se toho vejde. Nemáš se čeho bát, zezadu jseš dobře chráněný

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.