Blokové čištění a následný odtah

Od: Datum: 20.04.15 07:19 odpovědí: 4 změna: 21.04.15 10:08

Hezký pondělšní den všem,

byl jsem nyní cca 3 týdny pracovně mimo ČR a auto jsem nechal stát před sídlištěm. Ve čtvrtek jsem se vrátil a auto nikde, no dozvěděl jsem se, že auto mám odtaženo, jelikož probíhalo blokové čištění. Na jaké straně je zákon? Nyní mám uhradit pokutu a odtah. V době kdy jsem parkoval tam žádná značka nebyla.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.15 08:40

Taky se mě to jednou stalo.Že parkuji na veřejném prostranství, tak si mám zajistit, aby mě s ním někdo (bude li to nutné) popojel.Nezbývalo než zaplatit.Bylo to ještě v době, kdy se čistilo před 1. májem a já na to zapomněl, a nepopojel tam, kde se nečistí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.15 09:10
avatar

Kyklope, zákon je samozřejmě na straně pravdy. Pokud ustojíte boj s úřadem, nemusíte nic platit. ALE JE TO BOJ. Ještě si zjistěte, pokud obec má zpracovanou celoroční vyhlášku, kde se bude provádět čištění komunikací, boj ihned vzdejte a sankce uhraďte.

..že parkovací místo využíváte místo soukromého parkoviště...je naprosto normální, k tomu samozřejně toto místo slouží a vy jste neporušil žádný předpis.

...tak si mám zajistit, aby mě s ním někdo (bude li to nutné) popojel... te je jen jeden z výmyslů, aby si úředníci ušetřili práci. Žádný předpis nic takového nenařizuje.

doplněno 20.04.15 12:17:

Asd, nevím zdali 99% je správné, třeba Pardubice nic takového nemají, a lze vymoci neplacení poplatků.

doplněno 21.04.15 10:16:

Vždyť píšu, že Pardubice nemají vyhlášku na čištění ulic...

doplněno 21.04.15 19:07:

jmlc,

něco jiného je přehled blokového čištění, ještě s doplněním, že se to může měnit a platnost je dle značek.

něco jiného je závazný předpis (vyhláška) kde se v určitém datu nesmí stát, kvůli blokovému čištění.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: asd1
Datum: 20.04.15 10:53

Město na 99% bude mít plán čištění zveřejněný dlouho dopředu (úřední deska, stránky města), tj. i když značky ještě nebyly, tak info o čištění bylo dostupné a máte smůlu.

Můžete ukecat leda parkovné - po čištění neměli nechat stát na odstavném parkovišti, ale vrátit zpět na místo. Je na to i judikát, ale v něm šlo o dlouhodobé parkovné. Tj. smysl řešit má jen parkovné vyšší než cena odtahu zpět na místo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 21.04.15 10:08
avatar

Taktak - pokud naleznete na webu města předem dané termíny blokového čištění, musíte počítat s odtahem, pokud nemáte soukromé parkování na soukromém pozemku...

http://search.seznam.cz/?q=blokov%C3%A9+%C4%8Di%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD&sourceid=szn-HP&sgId=RGQ_nBIpQ-MinjEluXpiRFwokSmfkGwiknLoYGq7zL%3D%3D&oq=blokov%C3%A9+%C4%8Di%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD&aq=-1&thru=&su=e

Tady bych spíše řešil dohodu o výši pokuty - předpokládám, že máte na odtahu třeba 7 dnů parkovného, což stále naskakuje každým dnem, pokud jste si vůz nevyzvedl - tj. nezaplatil odtah ...

No a pokud jste již zaplatil, zpětně horko těžko něco dostanete...

Pardubice: http://www.smp-pce.cz/harmonogram-cisteni-komunikaci-139/

doplněno 21.04.15 10:22:

Je to OT.., ale p. Milane, já pochopil z toho příspěvku, že nemají žádné předem dané termíny a oblasti. Ta případná vyhláška bude asi v jiných částech webu u každého města zvlášť. Je možné, že ji některé město nemá a majitelé odtažených vozů dodatečně "vysoudí" částky za odtáhnutí vozu zpět, ale ty starosti, ... osobně si v Brně plánuji na dny blokového čištění dopravu autobusem... a vůz nechávám doma v garáži.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.