Prodej auta pojistka zůstane na mě

Od: Datum: 18.04.15 15:56 odpovědí: 8 změna: 18.04.15 20:03

Dobrý den chci prodat auto velmi dobrému známému.Auto se přepíše na dopr.inspektorátu.On se stane majitelem bude zapsán v malem i velkém TP.To je mi jasné.Je možné ale abych já dále platil a bylo na mě psáno stávající povinné ručení.Nebo musíme i oba na pojišťovnu a já pojistku ukončit a on si udělat novou? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.15 16:05
avatar

Pojistka může být sjednána na kohokoliv -

jen se smiřte s tím , pokud známý způsobí nehodu tak Vy přijdete o bonusy a pokud budete uzavírat novou pojistku na své auto tak bude dražší .

doplněno 18.04.15 17:55:

Při registraci na nového majitele bude babizna na úřadu požadovat TP,ORV,Evidenčku a Zel.kartu (na nového majitele) , tak ji ale klidně vysvětlete že pojistitel nemusí být nový majitel (pokud to nepochopí tak si nechte zavolat vedoucího ), pojistitel může být opravdu kdokoliv .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smiler
Datum: 18.04.15 16:37

Děkuju.Nene.Nebudu ted sáhodlouze vysvětlovat proč, ani to není podstané proč to tak potřebuji udělat.Ani v tom není nic nekalého.Prostě s autem budu jezdit dál já jako doposud potřebuji aby ale bylo napsáno na někoho jiného.Jen se mi nechce absolvovat ty pojištovny.Prostě přepsalo by se auto pojistka by ale jela dál na mě a moje jméno.

díky

Od: buss®
Datum: 18.04.15 18:03

babizna na úřadu požadovat TP,ORV,Evidenčku a Zel.kartu No ale to přece neplatí obecně, u nás ne, v 56tce přece nic takového o ZK neníí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 18.04.15 16:43
No kdysi mi nechteli prihlasit auto,pokud sem nemel povinne ruceni na sebe. To ze to kupuju na nekoho z rodiny a ruceni porad plati je nezajimalo. Musel jsem si sjednat aspon na den na sebe. Takze pojistovnam se treba stejne nevyhnete.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 18.04.15 17:00

Dopravní inspektoráty lééta nejsou. Máte TP a ORMV. Hradit tuto pojistku může kdokoliv, kdo je za vás ochoten. Je je třeba si uvědomit možné dopady. Jinak z.č. 168/1999.

doplněno 18.04.15 17:35:

Nechápete Hradit tuto pojistku může kdokoliv, kdo je za vás ochoten, tedy je to FUK, kdo pojistné hradí bez ohledu na to kdo je v TP, OK?. Ale na to právě máme ty zákony, víte? ORMV, ORV podívejte se, co máte mít při řízení u sebe, to je taková kartučka.

doplněno 18.04.15 19:19:

for diesel ORMV (zvyk) , ano nyní OoRSV, ToSV, OoTZ, OoRV, ORV, 56tka jasně říká, co se předkládá, § 8, ZK ne případně, ale povinně. EK může udělat kdokoliv, bez plné moci. Pokud je kupující z jiného kraje a chce svou RZ, dojde si na svůj místně příslušný úřad. Zcela postačí odkázat na § 8.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smiler
Datum: 18.04.15 17:20

Jasně Dopravni inspektorát už není...jen se to jmenuje jinak v otázce ale nedůležité..Nevím co je ORMV..Ani nechápu co může být za možný dopad a hřích..Ani myslím nemá cenu ted studovat 168/1999.Ale i tak Vám děkuji

Ok v pondělí se zeptám na Dopravním inspektorátu(nebo jak se to jmenuje)...a pojišotvně.

Otázka zůstává dál jednoduchá..může osoba X prodat auto osobě Y.Tím pádem v TP bude zapsána osoba Y ale povinné ručení platí dál jako doposud osoba X. Lze nebo nelze?

Datum: 18.04.15 18:36
avatar

Z Vašeho doupřesnění vyplývá,že se příklad ! bojíte abyste třeba v exekuci o auto nepřišel a proto převod na YX.To je Váš problém.

Těmi dopady bylo myšleno,že PR /povinné ručení=pojištěni z opovědnosti za.../ budete Vy platit panu XY na kterého převedete vozidlo - vy byste za jeho případné bouračky přišel o bonusy a tím platil vyšší povinné!Ale protože jste doupřesnil,tak toto Vám zřejmě nehrozí!

Převody se provádí na městských úřadech-odbor dopravy,oddělení evidence vozidel!(dopravní inspektorát to kdysi řešil a byl součást policie a ...)ORMV nic není,ve spojení s danou problematiku jsou tyto zkratky-TP-technický průkaz,ORV-osvědčení o registraci vozidla-lidově malý techničák,Nikde se chodit ptát nemusíte,je to zbytečnost-na autě uděláte na jméno XY-kupující evidenční kontrolu na Stanici Technické Kontroly za cca200kč,sprotokolem a p.XY (nebo jeho ověřenou Plnou Mocí) a s doklady od vozidla /TP a ORV,příp.ZK-zelená karta/ a penězi (800kč správnípoplatek za převod + 0-10 000kč ekopoplatek na podporu sběru autovraků) na daném odboru zapíši do dokladů změnu z Vás na p.XY. To že ZK je na p.AB a ne na pana XY je úplně jedno (nekonec snad ani není zakotveno,že musí být při převodu uzavřeno PR a tím mít ZK!) -Stačí takto?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smiler
Datum: 18.04.15 20:03

Děkuji ¨Vám je to jasné.Uplně jsem zapoměl na ten eko poplatek to je další "problém" v transakci.Nechám to být jak to je dále na mě.A najít jinou cestu.Jiné řešení.(Exekuce s tím nemá nic společného.)

díky

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.